Kedy si mám začať hľadať zamestnanie, keď som ešte na rodičovskej?

tatisna
9. máj 2021

Ahojte, som na rodicovskej dovolenke skoro 2 roky a po 3 rokoch chcem znova pracovať. Mam si hľadať prácu už teraz (aj keď ešte nechcem nastúpiť) alebo až napr. 3 mesiace pred koncom rodicaku? Myslím, že potom uz bude neskoro a môžu mi nejaké ponuky ujsť. Rátam s tým, že do starej firmy ma už nevezmu... Aké máte s tým skúsenosti?

ofzuza
10. máj 2021

Asi zalezi v akej oblasti hladas. Pokial mas dobru odbornost, tak si na teba pockaju. Ked chces si predavacka, tak asi na teba pol roka, rok cakat nebudu...

liz_lemon
10. máj 2021

ake ponuky ti ujdu, ak chces nastupit az o rok? najprv si zisti, ci ta nezoberu na povodne miesto, ak by nie, tak mas narok naodstupne+ mozes ziskat maximalnu poporu, a vtedy mozes hladat

tatisna
autor
10. máj 2021

@ofzuza je to oblasť právo, administratíva, štátna správa. Ponuky tam nie sú každý deň a nie je to v BA...navyse mam 2 male deti čiže sa seriózne obávam kde ma vezmú...

tatisna
autor
10. máj 2021

@liz_lemon áno, aj to je riesenie, ale s odstupným nerátam. Mozu to urobiť tak ze mi ponúknu prácu v Bratislave a ja žijem v KE a sama to odmietnem.

liz_lemon
10. máj 2021

@tatisna ale to, ze ty odmietnes, neznamena, ze stratis narok na odstupne

ofzuza
10. máj 2021

@liz_lemon asi zalezi ako zmluvu spravenu. Pokial ma vykon prace celu sr a ona odmietne, tak odstupne mat nebude. Ci?

tatisna
autor
10. máj 2021

@liz_lemon áno máš pravdu, teraz som si to pozerala. Ak mi nedá výpoveď, je to prekážka v praci na strane zamestnávateľa...

luccija
10. máj 2021

@tatisna nehľadala by som veď si predstav, že povieš, že môžeš nastúpiť o rok.Ci nastúpila by si aj skôr máš kam dať dieťa?Skor by som si overila u zamestnávateľa či s tebou bude rátať či nie nech sa vieš pohnúť ďalej.

tatisna
autor
10. máj 2021

@luccija problem je v tom, že zamestnávateľ to sam nevie, sú tam veľké zmeny neustále. Neviem ci tam vôbec bude ten šéf, pre ktorého som robila a ak áno či mu "dovolia" ma zobrať späť. Ale počkám ešte pol roka a potom sa spýtam.

miriama1102
Odpoveď bola odstránená
Zobraz