Zmena zamestnania po rodičovskej

zizo444
23. jún 2015

Dobry den, potrebovala by som poradit v oblasti pracovneho prava nakolko sa chystam zmenit pracu. Nechcem nastupit do povodneho zamestnania a obavam sa, ze zamestnavatel mi neda inu moznost ako vypoved s dvojmesacnou vypovednou lehotou. Toho casu som na RD. Dcera bude mat teraz len dva roky. Do noveho zamestnania chcem nastupit v auguste. Musim pracovat dva mesiace v starom zamestnani ak sa staram est e o dieta ? Mam aj nevycerpanu dovolenku 36 dni. Ake mam moznosti? Dakujem velmi pekne.

liz_lemon
23. jún 2015

@zizo444 mozes kludne zacat pracovat u noveho zamestnavatela, a netreba ani ukoncit PP u povodneho zamestnavatela, ZP umoznuje aj viac PP, pozor len na konkurencny typ prace, tam je potrebny suhlas zamestnavatela

zizo444
autor
23. jún 2015

no chcela by som to mat v poriadku...ide o to, ze som ucitelka a chcem jeden PP ukoncit a druhy zacat, no obavam sa , ze moj terajsi zamestnavatel mi to bude komplikovat, tak by som chcela byt pripravena 🙂 V podstate mam predstavu cerpania dovolenky pocas vypovednej lehoty, ale chyba mi aj tak par dni ,preto ma zaujima, ci je potrebne nastupit napr. na tie 4 dni do prace povodnej ....obe naraz robit nemozem, nakolko maju rovnaku pracovnu dobu

liz_lemon
23. jún 2015

@zizo444 kludne mozes dat vypoved pocas RD, do prace samozrejme nemusis vobec nastupovat, ani cerpat dovolenku, PP sa skonci uplynutim vypovednej doby, pricom ti musia preplatit nevycerpanu dovolenku