Kladenie si podmienok na pracovnom pohovore

14. júl 2023

Ahojte, skúšala niektorá vypýtať vyššiu mzdu ako bola uvedená na inzeráte v rámci pohovoru a skončilo to vo váš prospech?

janai1
14. júl 2023

Áno, 2x a oba razy sme sa dohodli

iwesska
14. júl 2023

Ano. Nemali problem. Ale zas treba aj vediet odhadnut situaciu. A tam,kde uvadzaju max.plat napr 900e, si nepytat 2000. To by asi nepreslo😁

anjelicek26
14. júl 2023

Ano a nebol to problem... vzdy je ta suma +/- a ked je kandidat kvalifikovany a velmi vhodny, radi prilozia...

katkaseiner
14. júl 2023

Ak myslíš pýtať si viac ako je uvedené v inzeráte? Áno, to je len minimálna mzda ktorú vedia zaplatiť - podľa podcastu na stránke profesia si vieš pytat az do 40% viac ( mne osobne príde ešte plus 40% až príliš a skúsenosť nemám, ale tiež som si pýtala o čosi viac)

lalala94
14. júl 2023

Áno, vždy.

lejllamt
14. júl 2023

Tam kde sú tabuľkové platy ťažko

muchotrafka298
14. júl 2023

V sukromne sfere ano, ale treba rozumny kompromis nejaky zvolit. V statnej sprave alebo kde su tabulkove platy, tak to je plat, ktory je fixny. Tam sa dohadovat na zakladnom plate neda, lebo tabulka proste nepusti.

bluka2
14. júl 2023

Ano, vždy dali. Ponúknu minimálnu cenu a rátajú s tým, že si vypýtas viac.

bluka2
14. júl 2023

@lejllamt Naše tabuľky majú od-do k pozíciám

olimuc
14. júl 2023

Ano, vysli mi v ustrety po skusobnej dobe, ja som mala ale aj ine podmienky ako prioritu … Nakolko ma oslovili oni, tak bud na to pristupia alebo nemenim zamestnanie. Ci mali nejaky inzerat neviem, tak co som uznala za vhodne som pytala

zuzikak
14. júl 2023

skusala som vypytat si o 200e viac. Povedali mi, ze na tuto poziciu ponukaju o 200e menej. Bodka a nevyriesila som nic. Ale nevadi - vedela som kolko ponukaju a s tym som bola zmierena. Ano vypytala som si viac. Nepreslo, nevadi. Skusit som skusila.

babulkomale
14. júl 2023

Ano, niekedy aj pisu ze mzda moze byt vyssia v zavislosti od skusenosti uchadzaca.
Ja som na rovinu povedala, za kolko sa mi tam oplati chodit 🤭 a dali. Nebudem robit sponzora podnikatelom.

nikussss
14. júl 2023

Ano. Oveľa vyssiu. A dali.

autor
15. júl 2023

Dodali ste mi sebavedomie s týmto, ďakujem

bubinko1506
15. júl 2023

Ano, vypytala som si o 30% viac a dostala som. Plus som mala dalsie podmienky, suhlasili. Na tu poziciu oslovili oni mna, takze bud pristupia alebo nemam zaujem