Kto pracuje v zahraničí ako chyžná, čašníčka alebo recepčná?

11. jan 2023

Je tu niekto kto pracuje v zahraničí ako Chyžná, casnicka, recepčná? Alebo pracoval na takýchto pozíciách? Chcem zmeniť pracu a Uvazujem nad touto možnostou. Jazyk ovládam, známí ma ale " strašia" že je to neskutočná makacka a nie každý tu prácu zvladne. Hlavne tie pozície ako Chyžná ci čašníčka.

lauritta0407
11. jan 2023

Majú pravdu 😂. Ja som bola pár rokov dozadu a nezmenilo sa nič ako si tak píšem s kamoškami čo ostali… Nikto ti zadarmo nič nedá, u nás som pár krát narazila na robotu kde som len sedela a pozerala filmy a sem tam niečo urobila a prišla výplata, v zahraničí zabudni 😅. Keď sa snažíš a učíš sa (alebo zlepšuješ, keďže teória a prax.. 😃) aj jazyk, domáci ťa inak berú, ak aj po troch mesiacoch budeš na nich zazerať lebo nič nebudeš rozumieť tak sa tak budú k tebe správať.
Ale čo sa týka mňa, narobila som sa ale aj zarobila, naučila sa jazyk asi lepšie ako za 9 rokov v škole… začiatky boli ťažké ale dalo sa zvladnúť, hlavne som mala čistú hlavu, zamakala som a voľný čas so mala len pre seba 🙂 Keby nemám dieťa idem opäť. Choď a vyskúšaj. Držím palce.

kitycat
11. jan 2023

Ja som robila chyznu.

Z toho co mas za profesie, je ta chyzna asi "najlahsia" v zmysle, mas najviac volneho casu. Tiez zalezi na spolupraci, ale z toho co som videla to ma housekeeping najlepsie.
Ale makacka to je.

olimuc
11. jan 2023

Pracovala som ako chyzna a ano, bola to brutal makacka. Mas urcity cas na pocet izieb, ca 10 izieb za 6 h. Ano je to fyzicky narocne, ale da sa. Osobne mi pol roka stacilo. Ak mas moznost tak recepcna, ale o do mna chceli perfekt jazyk, PC atd … obcas boli ludia narocni, ale posunulo ma to ovela viac dopredu

katkaseiner
11. jan 2023

Svagrina pracuje v HU za takmer minimum a robi chyznu... totalna makacka, ta ma za sebou po sichte totalnu posilovnu. Maju presne dane za kolko minut musia zvladnut jednu izbu....

autor
11. jan 2023

@lauritta0407dakujem za skúsenosti, dávnejšie som bola v zahraničí, jazyk ovladam, nejak sa toho nebojím, skor mám celkom rešpekt pred tou prácou či by som ju zvládla. Nejde o to ze by som sa bála prace 😅 ale co počúvam aká makacka to je. Aku si mala pracovnú dobu? Uz som počula aj také že Chyžná musí byt stále k dispozícii, nuz neviem co si mám pod tym predstaviť.
A baby to ste mali urcene za koľko minút musite upratať izbu? Da sa to stihnúť? Nieje lepšie robiť čašníčku? Recepcnu by som brala, ale zatiaľ to vyzerá že je to pozicia pre niekoho kto už má skúsenosti s takou prácou. Tak zatial uvažujem nad tou chyznou ci čašníčkou.

stellarstar
11. jan 2023

Radšej choď do DS robiť upratovačku ako chyžnú v hoteli. V hoteli sa namakáš v DS menej a aj za viac peňazí

tenerifka
11. jan 2023

@stellarstar len v zahranici upratovacka na takychto poziciach v statnej sfere musi prejst skuskami, uz sme tu o tom pisali, ci uz v skole, dss, nemocnici…. A treba sa na ne dopredu pripravit. V hoteli ta vezmu hned

malinka158
11. jan 2023

@tenerifka napr.u nas v rakusku v nemocniciach stale hladaju upratovacky. A da sa tam super zarobit. Neviem ake skusky myslis

stellarstar
11. jan 2023

@tenerifka napr kde som ja kedysi pracovala tam nerobili žiadne skúšky a v nemocnici môže tiež ale tam zarobí menej a skúšky netreba

tenerifka
11. jan 2023

@malinka158
@stellarstar
V Spain ano, vola sa to oposiciones a musis mat vseobecny prehlad + znalosti ohladne chemikalii, ich vplyvu na zdravie, charakteristika cistenych povrchov, ochrana zdravia, prva pomoc atd

stellarstar
11. jan 2023

@tenerifka u nás v AT nie ale vidíš v každej krajine iné pravidlá

malinka158
11. jan 2023

Ja som raz bola na skusobnom dni v hoteli ako chyzna a teda fakt riadna makacka. Ja by som chyznu robit nesla. Teraz pracujem tiez ako upratovacka, ale to sa neda porovnat. Vobec sa nenarobim, nikto ma nekontroluje ani nebuzeruje.
Casnicku by som tiez nesla robit. Vydrzala som 3 mesiace a mala som dost 😀

svetlonos
11. jan 2023

Ahoj 🙂
napis mi spravu ak chces, bola som na recepcii aj casnicku som robila. Mozme si zavolat, poviem ti co ta zaujima. Nie som vyucena, dalo sa to zvladnut, robila som ken v 4**** hoteloch - tam je to bezne. Lepsie ako v nejakej restike, koli ubytku a strave. Za mna je chyzna najvacsia makacka z tychto troch pozicii.

bmolko
12. jan 2023

Robím treti rok ako recepčná v Rakusku, praca v pohode aj ked som vyse 500km od domu. Chyznu ani casnicku by som nerobila nikdy, vzdy ked vybehnem nieco vybavit do restauracie, je tam taky stres a chaos - nie dakujem. Viem 4 reči, ubytko, strava, pracovne oblečenie zadarmo. Dobry plat + 13.,14. Dostavam v Rakusku pridavky na deti, vracaju mi nemalé DPH. Hotel priamo na svahu, zadarmo skipasy, takze v zime lyzujem....

lauritta0407
12. jan 2023

Záleží do akého hotela sa dostaneš, ja som mala pevne stanovenú pracovnú dobu a stalo sa možno 5 krát že sme boli o pol hodinu alebo hodinu dlhšie , keď sa hostia lúčili alebo tak. Ja som ráno chystala raňajky v jedálni 6:30 - 10:30 potom som mala voľno, a večer 18-23 som robila v bare. Ďalší týždeň som robila len od 8 do 16 za barom. Takto sa to striedalo.
Keď už si vyberieš oblasť aj hotel alebo reštiku kde budeš robiť skús sa popozerať na fb majú slováci a češi milion skupín a keď tam napíšeš o aký hotel sa jedná tak ti budú vedieť povedať ich skúseností. To máš najlepšie 🙂

Baby čo robili chyžné sa namakali asi najviac, hlavne keď máš sezónu, plný hotel a musíš stíhať, no a samozrejme že treba rátať že sem tam nájdeš nejaký bobek mimo wc 😅, nejakú tu grcku… ja by som toto nedala, radšej budem obsluhovať 20 ožratých k* ako upratovať také veci po cudzích ľuďoch.

afrodizi
10. feb 2023

@malinka158 ahoj a to si bola cely den a kolko izieb si urobila, aj ti to zaplatili?

afrodizi
10. feb 2023

@malinka158 myslim tu chyznu na cely den v hoteli ked si bola skusobne...a ked hovoris ze si si vyskusala vsetky tri pozicie (chyzna., casnicka, recepcna), aka bola naj platena? A nerobila si mix na jednej pozicii? Lebo teraz je to v hotelierstve, ze pozicia recepecna a robila aj kaviaren, aj chyznu- po tej 3 rocnej pauze sa pomaly rozbieha a zatial tych par ludi musi zastavat viacere pozicie

afrodizi
10. feb 2023

@svetlonos aha pardon, som si poplietla, to ty si skusila vsetky tri pozicie na hoteli, nie @malinka158 pardon...a prosim ta, ktora z tych troch bola najlepsie platena, vyssie co som sa pytala malinka158..teraz som akurat bola na pohovore a ze na poziciu recepecnej, ale robit vsetky tri, pomaly sa ich hotel zas rozbieha, tak preto

malinka158
10. feb 2023

@afrodizi ahoj, ja som to mala ako Schnupertag ale nepamätam sa ci som to vtedy mala zaplatene. Je to uz 7 rokov dozadu. Ale bola som tam normalne 8 hodin. Rano mala byt tiez niekedy vypomoc v kuchyni a potom sa sli upratovat izby.

Inac ako pises ze tych par ludi musia zastavat viacere pozicie, ja by som do toho nesla. Mne to pride ze tam budes ako dievca na vsetko.

biaa
10. feb 2023

Teda ja komkretne v zahranici nie ale robila som v niekoľkých 5* hoteloch chyžnú aj čašníčku. A teda nikdy viac😅 narobila som sa ako kon koľko krat 16tky na nohach teraz si sedim s vylozenymi v zahranici ale na inej pozícii za raz taký plat✊🏻 Vďaka ti boze🙃😂

svetlonos
11. feb 2023

@afrodizi
ahoj, pokojsku som nikdy nerobila, z principu! Ja som mienila v AT ostat zit a pokial tu mas raz vedene, ze si robila pokojsku/upratovacku - tak z uradu prace ti hladaju aj tieto pozicie. A to teda moj ciel nebol do buducna.
Bola som len na recepcii a ako casnicka. V jednom hoteli ako casnicka a 1 z 5 dni som bola v dedskom klube. To som chcela a bolo to fajn.
Momentalne dobre platia casnikom.
Ked som robila na posledy v hoteli, dohodla som sa na 190 hodin prace za mesiac a mala som okolo 1550 eur. Nestazovala som si za 5 dni v tyzdni a dva dni volno. Robila som ranajkovu casnicku, takze vecer som nepracovala - pracovna doba 6-16:30 (z toho 1 h prestavka).
Ako ti uz pisala @malinka158 - hotely/penziony, kde robis debila pre vsetko su hrozne. Ona ti to napisala jemne, ja priam. Zazila som take 2 a hruza des. Keby si na SK zarobila len na suchy chleba s vodou, je to lepsie ako robit gasparka na 3 poziciach. Narobis sa, lietas ako handra, chovanie sefov na zabitie. Hotely, ktore zdieraju jedneho cloveka na troch poziciach, maju nastavene nemoralne a vykoristujuce chovanie!
Tie ich dristy ako sa pomaly rozbiehaju 😂 ... To je len a len ICH OSOBNY Problem
tak nech ho laskavo nepresuvaju na seba. Skocia na ich keci len blbi alebo zufali ludia a ti sa maju potom po prdeli 😖
Pozri aj willhaben.at jobs, tiez su tam gastro prace alebo hogast job - tam som hladala ja, nie je to cez agentury ale priamo cez personalistov z konkretnych hotelov. Tam mas aj na 98% ubytovanie.
Ale nedaj sa opit rozkom. To rovno taku super ponuku na tajtrlika troj ci dvojpozicneho odmietni. Najdes isto lepsie.

svetlonos
11. feb 2023

A profituj z momentalnej situacie - o casnikov je NUDZA! Pozri si aj mestecko Obersdorf, hotely, penziony a volaj priamo, je to v DE pri AT hraniciach 🙂