Len tak na zamyslenie o slovenských platoch

26. júl 2022

Všimla som si, že veľa mamičiek čo tu o sebe píšu a píšu svoje príjmy, tak veľa z nich píšu že ich muž má príjem od 2000-3000€ . No a popritom veľa ľudí nasáva že sú nízke platy na Slovensku že nemajú z čoho žiť. A tak by som sa chcela opýtať, keď žije chlap na Slovensku, dajme tomu ešte na východe , odkiaľ má taký plat ? ( Pochybujem že každa tretia mamička tu chodí s doktorom, právnikom a pod. 😀) Ja len tak zo zaujímavostí, že by ma zaujímalo kde takí muži pracujú že majú také platy, lebo mám muža a naozaj prestriedal veľa prác a vždy dostal maximálne 1100€ , sme z východu. Tento príspevok nemyslím v zlom, ak by náhodou takto pôsobil, skôr ma len zaujímajú odkiaľ ľudia majú toľko peňazí. Keďže my striedame práce, hľadáme a nikde sme nevideli aby toľko ľuďom platili.. ďakujem pekne za všetky odpovede, aj zle, aj dobre

loginexistuje
26. júl 2022

ved si pozri na profesii napr IT sfera a mozes robit aj pre firmu v BA a kludne zit aj na vychode

tyrkysova_kobyla
26. júl 2022

IT-ckari su dobre plateni, tam je 2000-3000 € priemer

irusa
26. júl 2022

A aké schopnosti má tvoj manžel ???? Čo ovláda???

bbebe
26. júl 2022

taky remeselnik co ma svoju firmu. napr vodar, hovnocuc, stolar, chlapi co montuju klimatizacie domov, automechanici, zvárači....podla mna taki kludne tolko maju ale to si len myslim

autor
26. júl 2022

@irusa on je geoded, no taký plat veru nemá..

petamich
26. júl 2022

nielen nasi muzi maju taky prijem 🙂 sme s manzelom kolegovia (ja aktualne na RD ale vraciam sa na povodne miesto), zarabame velmi dobre a pracujeme v IT sfere - sice my zijeme v BA ale mam vela kolegov, ktori sa vratili domov na vychod a pracuju z domu, len ono potom netreba ocakavat, ze aj taky plat ma clovek aj 8 hodim ledva pracuje a pod. vsetko ma pre/proti

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
loginexistuje
26. júl 2022

tak geodet by mohol taky plat mat ale otazka je ci robi ako tpp alebo na zivnost

mandzula
26. júl 2022

IT sektor a marketing napr.

irusa
26. júl 2022

Tak geodet nezarobí toľko ako murár, tesár, klampiar, elektrikár, zvárač,chladiar, stolár - to je manuálna práca , ktorú zväčša robia na ukol a nie za 8 hodinový pracovný čas s pol hodinovou prestávkou...a zväčša sú to živnostníci....no aj keď ma 3000 tak si odpocitaj odvody, daň a to ,že si musí nakúpiť pracovné náradie, oblečenie, stravovanie...čiže nie je 3000 tisíc ako 3000

autor
26. júl 2022

@loginexistuje pracuje na pracovný pomer, je zamestnaný. Len študoval toľko rokov a bude mať plat Max 1100 dokiaľ nebude mať živnosť ? 😏

irusa
26. júl 2022

Tak zmeniť profesiu...veľa ľudí nerobí to,čo vystudovalo...pokiaľ vie pracovať manuálne a je šikovný ,tak pozrieť iný odbor

irusa
26. júl 2022

Predpokladám ,že to je v hrubom...v čistom cca 850 e a veru na chlapa to nie je výhra

melanta
26. júl 2022

No pozri, ja by som za 3000 robiť nešla a môj muž už vôbec nie. Ale na vysoký plat sú potrebné aj naozaj vysoko odborné kompetencie a skvelá prax. Pre koho robí geodeta? Pre malú alebo stredne veľkú firmu? Sú geodeti, ktorí teda zarábajú oveľa viac ako tvoj ale sú ozaj skvelí a robia pre veľkých korporátnych developerov a cestujú po celom Slovensku a často aj mimo. Je potrebné myslieť na to, že vysoké príjmy (myslím viac ako 3000) majú ľudia, ktorí nemajú priemerné znalosti. A tí ľudia zväčša takéto diskusie nezakladajú ale riešia a hľadajú, ako zlepšiť svoju kvalifikáciu.

zuzanockamt
26. júl 2022

Autorka:
Netráp sa nad tým a nezamýšľaj sa. My s mužom máme toľko dokopy a sme spokojní. Všetko máme, ušetríme, pohoda.
Mňa to napríklad vôbec nerozhádže, čo, kto, koľko a kde.

autor
26. júl 2022

@irusa tak keby to bolo také ľahké, študoval 5 rokov VŠ, jeho rodičia dali do toho kopu peňazí , na školu a na intrak, on tiež dal do toho veľa úsilia a on sice brigádoval ale nezarobil veľa. A teraz keď im povie že to nebude robiť tak myslím že budú z toho dosť nešťastní..

zuzanka.zuzu
26. júl 2022

geodet tak málo??? to sranduješ 😀 náš geodet má okolo 40r a tento rok kúpil už svoj tretí dom (v BA) 🙄 naša znalkyňa na byty 40-45r má každý rok čo ju poznám nové auto a veru cena ako za byt 🙄 treba byť odvážny - založiť živnosť a dravý - získať si klientov.... ak toto nemá, nuž, asi je typ vhodný ako "zamestnanec" kde mu robotu pridelia ale plat mu tiež pridelia lebo niekto ten "dravý" proste musí byť keď už nie tvoj muž, tak potom jeho nadriadený 😉 ale ver, že jemu "nepadla" odchodom z práce preto sú výplaty odlišné

zuzanka.zuzu
26. júl 2022

jaj tak keď chce vyhovieť mamičke a ockovi, tak nech vám svokrovci doložia do tých 3000 😀

mandzula
26. júl 2022

@autor nezalezi na tom, ako dlho clovek studoval, ale na tom, ake ma realne schopnosti uplatnit sa v praxi. A, sorry, ale hladiet pri tomto na to, ci budu rodicia stastni, to vypoveda o jeho biednych ambiciach. A presne toto je problem mnohych ludi, cakaju, ze vystudoval som, mam na nieco automaticky narok.

petamich
26. júl 2022

podla platy.sk sa to pohybuje niekde tu, takze tvoj muz by si asi mal minimalne pytat zvysenie platu 🙂 ak teda chce, aby boli rodicia stastni a zostal v odbore, co mne pride absurdny dovod, kedze napr. ja som uplne mimo svoj odbor ale asi to za to stalo

simca06022011
26. júl 2022

geodet ako szco zarobi urcite viac (ale aj naklady bude mat)... cize nech sa to riadne nauci "do prace" a moze zarabat. INak aj teraz je na profesii geodet - BA a 1190EUR, cize v zamestananiach to inak nebude... to mas tak, aj uctovnik v zamestnani zarobi kolkokrat tolko co skladnik, ako szco si zarobi kolko chce

melanta
26. júl 2022

Že vyštudoval školu akú vyštudoval je úplne irelevantné. Napríklad zo stavebnej fakulty vychádzajú aj architekti. Niektorí zarobia mesačne 10 a viac tisíc, niektorí sú zamestnaní za 2000 hrubého. Detto iné odbory zo stavebnej fakulty. Záleží na schopnostiach konkrétneho človeka, pretože ak chce byť v skupine, ktorá zarobí veľa, nestačí byť dobrý, musí byť výrazne lepší ako ostatní. A k tomu priebojnosť, akčnosť. Ale ak tvoj muž robí prácu preto, aby boli spokojní rodičia, tak by som povedala, nech je teda rád, že zarobí aspoň tých 1100. Ak motivácia pre prácu je, aby boli spokojní rodičia, nikdy v nej nič nedosiahne. Nechcela by som na žiadnej pozícii zamestnávať dospelého chlapa, ktorý robí akýkoľvek job kvôli rodičom.

fadama
26. júl 2022

Ved nemoze kazdy zarábať 4000e.
Sú ľudia ktorí nie sú ambiciózny a stačí im strecha nad hlavou a jedlo na stole. A tí druhý majú svoje ciele a idú vyssie.

autor
26. júl 2022

Máte pravdu, preto to chcem zmeniť. Zo mňa tiež rodičia chceli mať učiteľku, čo som aj vyštudovaná a keď som zistila že aký majú učitelia plat tak s tým hneď skončila, len nechápem ako rozmýšľajú niektorí rodičia. Chcú pre deti najľahšiu prácu chápem .. ale tak treba pozerať aj na plat. Mama mi vždy vravela že učiteľka budeš učiteľky nič nerobia, prázdniny majú atď. Ale za nízky plat. Ja by som práveže skôr niečo robila ale zato mala väčší plat... Nie každý chce sedieť v kancelárii.
No a môj chlap nieje taký ten robotnícky typ, ona je skôr taký, že robil by najradšej niečo kde sa fyzicky nemaka...
Ale chcem to nejako riešiť, lebo už ma to nebaví žiť z takého malého platu :(

martul
26. júl 2022

Robim účtovníctvo geodetovi, nechce sa mi veriť ten príjem čo udavaš. Niekde je chyba. Tento pán má roboty na zblaznenie a ja mám roboty na zblaznenie s jeho danivym priznaním. To je kukám slintam a závidím

zuzanockamt
26. júl 2022

Autorka
Som učiteľka, s platom som celkom spokojná (ale mám už prax, vzdelávania/školenia, atest.). Prázdniny nemám od skončenia školy, roboty mám teda dosť stále. Dokonca aj počas dovolenky, ktorá je vždy presne stanovená.

marca12
26. júl 2022

Nech len vydrzi. Geodet po 5 rocnej praxi zlozi autorizacne skusky a moze podnikat sam. Ak by mu nevadilo cestovanie su vacsie firmy,ktore robia na velkych projektoch po Slovensku a tam aj viacej zarabaju

mandzula
26. júl 2022

@autor toto by som na rodicov nehadzala, mas to vo svojich rukach, nikto ti nekaze robit to, co si vystudovala, ked vidis, ze ta to z akehokolvek dovodu nenaplna. A mylna je podla mna aj predstava, ze pricetny rodic chce pre dieta lahku pracu, o takomto kriteriu popravde pocujem prvykrat. Stavim sa, ze vacsina z nas nerobi to, co vystudovala, pretoze vo veku, ked sme sa rozhodovali, co studovat, sme este ani zdaleka neboli vyprofilovani, no ako isiel zivot a otvarali sa nam oci a obzory, zistili sme, co realne chceme robit.

amonet
26. júl 2022

neviem ci ta to upokoji ale ja zarabam viac ako moj muz😅😅😅

tosomja
26. júl 2022

Aj môj má 3000€ na úkor rodiny. Ale je mesiac preč a týždeň doma 🙄 za 1000€ by na Slovensku nerobil. Je vyučený zvárač zámočník, robil už všetko možné. Vie robiť tiež všetko, ale už nechce manuálnu prácu