Mám prispieť kolegyni na narodeniny?

4. nov 2023

Ahojte, som nová v práci, som tu mesiac. Je to to kolektív asi 40 ľudí. Jednej kolegyni sa skladajú na 50, že obálka leží niekde na inom pracovisku, kde ale nemám kľúče. Ale ide skôr o to, že tá kolegyňa za ten mesiac so mnou ani neprehovorila, iba ahoj a čau keď prichádza a odchádza z miestnosti. Aj keď sme mali možnosť, tak nejako nejavila záujem o rozhovor. Prispeli by ste? A áno, koľko? Je to moja prvá práca, veľmi peňazí na zvyš nemám, ešte som ani výplatu nedostala, myslíte že 100kč by bolo trápnych? Hlavne by mi to bolo blbé, keby doniesla občerstvenie a ponúkla by ma, že som jej nič neprispela

deti95060810
4. nov 2023

nerozumiem...skladajú sa po 50e a ty dáš 100 kč? prečo nie eurá...

matullienka
4. nov 2023

@deti95060810 oni sa skladajú na 50 tku nie po 50

clori
4. nov 2023

prispej tolko, kolko mozes.
@deti95060810 skladaju sa k 50. narodeninam, nie po 50€ 🙂

autor
4. nov 2023

@deti95060810 skladajú sa kolegyni na 50 a žijem v Česku, preto kč

deti95060810
4. nov 2023

@clori pardon... zle som troška pochopila... 🙂

kaktusik007
4. nov 2023

ahoj, riesila som to iste.... ale nakoniec som si povedala, ze za tych 5 eur (najmensia nasa bankovka) mi to nestoji byt vyclenovana hned na zaciatku z kolektivu.... takze som prispela..... A to mna ta kolegyna ani nezdravi, ani neviem realne ze ktora to bola, pretoze mame v robote niekolko kancelarii vo viacerych budovach a je nas cez 75.....

100 korun mi v tvojom pripade pride malo, dala by som dvojstovku.... ale ak nemas, tak daj stovku, uplne kludne.

valeria_h
4. nov 2023

Ja som v práci prispela na darček kolegyni, aj keď by som nepovedala, že sme zrovna kamošky. Ale nechcela som rozvracať kolektív, ak chápeš ako to myslím. Ani nie že rozvracať, ale tých pár korún ma nezabilo.

melanta
4. nov 2023

Prispela by som rovnakou sumou ako ostatní kolegovia. Bola by som už predsa súčasť kolektívu.

adalmba
4. nov 2023

Kúp jej dáky žreb za 100kc a daj do obálky. Ja by som tak dala v tvojej situácii

zmrzlinka2021
4. nov 2023

50 korun su 2 eura - to hadam nemyslis vazne - to aspon eur

A ano, si tam ledva mesiac, mozno ta ani extra neregistruje, to je normlane - neber si to osobne.

autor
4. nov 2023

@kaktusik007
@valeria_h
Máte pravdu, prispejem 200kč teda.

lindous
4. nov 2023

Ja by som prispela, aspoň častou toho čo ostatní 😊 predpokladám, že kolegyňa potom aj prinesie nejaké občerstvenie atd, keď maju takto vo zvyku si gratulovať… bez toho, aby som prispela ako ostatní by mi potom bolo asi trochu blbe ísť, ale je to fajn príležitosť sa zoznámiť a začleniť do kolektívu

ivik111
4. nov 2023

Samozrejme,že prispela...pracovala som cca.3 týždne, keď kolega odchádzal do dôchodku,skladali sme sa po 5 eur

januska12323
4. nov 2023

Veď sa hádam nerobí zoznam, ak vieš kde a niekto pôjde s tebou niečo tam daj, nemusíš to preháňať.

candii
4. nov 2023

Nie. Na čo.

luccija
4. nov 2023

Áno, prispej aj o tom je kolektiv

kornelies
4. nov 2023

@candii Na oslavu bude pozvana a odide z miestnosti. 5E resp.200Kc ju nezabije a nebude outsiderka.

macekovam
4. nov 2023

Dal 100 Kč... Ak to je veľa tak aj menej. Keď raz nemáš peniaze tak jej hádam posledné nedáš.

muchotrafka298
4. nov 2023

Prispej tolko, kolko vies ozeliet. Vobec ju nepoznas, nevidim dovod davat vela penazi. Ja som prispela kolegovi na dar za stovky EUR sumu 25 EUR. Nezabam malo, ale toto som predychavala. Neprispel kazdy a jeho oslava v robote bola balik grisin a 1 balicek schwarzwaldskej sunky. Vino si zobral co sme mali v robote. Nasledne mal oslavu v restike a mna “zabudol” pozvat. Vedel, ze som na dar prispela. Odvtedy sa s nim nebavim. A doteraz lutujem, ze som mu prispela. Keby som vedela, ze to nebude 5 EUR tak ani neprispejem. A to s nim pracujem fakt dlhe roky.

mirusa28
4. nov 2023

Kľudne daj 100Kč je to najmenšia bankovka v ČR čiže za mňa v pohode keď si ešte ani výplatu nedostala, nemáš nazvyš. Ja by som na tvojom mieste dala tak😊

dadis
4. nov 2023

@muchotrafka298 Ach, to je teda dobry drbo..🙂

muchotrafka298
4. nov 2023

@dadis no to je asi aj slabe na neho. Lebo toto bola totalna podpasovka, bud pozvem vsetkych co prispeli alebo nikoho. ja som toto uz uzavrela a to tak, ze sa s nim nebavim. Predtym sme sa bavili aj sukromne, po tomto sa ja s nim nemam o com bavit. Ja som spravila velku chybu, ze som sa neopytala vopred kolegyn, ze kolko sa na darcek sklada. Lebo mi to pride dost hlupe, ze darcek za stovky EUR /nejaky pobyt pre neho a manzelku, lebo citujem "ved nepojde sam"/, co si moze hravo kupit aj sam. Myslim, ze stacila nejaka lepsia flaska. Pre mna je toto ponaucenie, ze si velmi rozmyslim, ci dam na niekoho alebo nie. U nas to ale zvyk nie je, bol predtym, ale ja som povedala, ze nebudem za ludmi chodit a zobrat prachy, aby prispeli tomu a tomu na okruhly sviatok.

domkakvet
4. nov 2023

Ano prispej.

denithestrange1993
4. nov 2023

Ty budes mat potom meniny,narodeniny tak tebe nieco kupia.

mikadooo
4. nov 2023

Ja by som dala tých 100kč. Budeš mať svedomie čisté a pokojne môžeš odhryznúť z nejakého toho chlebíčka. A zároveň ťa to nezruinuje.

neferneferuaton
25. dec 2023

Ja som aj chcela prispiet ked sa u nas skladalo ale ani odo mna nechceli, ze však som tu cca mesiac. Tak som kúpila flasu a bonbonieru ze teda ked bude ponukat aby mi to nebolo blbe

nivea777
27. dec 2023

My sa tiež skladavame a dávam aj takým,čo sme nikdy na nič neprispeli 🤷‍♀️