Kolegyňa, ktorá v práci nenosila rúško je pozitívna

8. nov 2020

Baby na pracovisku nas je 6 sme v mini kolektive fungujeme v jednej miestnosti bez rusok vsetko spolocne. Teraz v sobotu ale vyslo jednej pozitivny test. Co dalej? Prosim radte.

erickatt
8. nov 2020

Karantena ...

princeznasevera
8. nov 2020

Domov

autor
8. nov 2020

A objednat sa aj na pcr testy?

cecilia29
8. nov 2020

Zajtra zavolat dr. Nam nariadila iba karantenu, pcr iba v pripaade priznakov

nadaphotography
8. nov 2020

U nás sme takto ostali pozitívne skoro polovica kancelárie. A nosili sme aj rúška. Odhalili nás v robote keď tam testovali. Išli sme domov. Volali lekára. Objednali sme sa pcr testy a teraz sme PN

kikulienkadd
8. nov 2020

Ahoj,to čo opisuješ sa volá blízky kontakt s pozitívnou osobou. Určite treba ísť do 10 dňovej karantény. Mala som to so synom školákom po stretnutí s pozitívnou pani učiteľkou, s ktorou chodia aj na obedy (čiže bez rúška). Všetky informácie, ktoré potrebuješ sú na korona.gov.sk
My sme ho dali testovať aj pcr,lebo sme boli v kontakte s babkou,ale našťastie nebol pozitívny. Karanténa aj po negatívnom teste ostáva rovnako dlho. Všetko dobré prajem 🍀

lienka9
8. nov 2020

U nas v robote sme to mali uz viackrat.vzdy sme isli na pcr testy.samozrejme pocas cakania na vysledok karantena.a potom podla vysledku.

bettie
8. nov 2020

@lienka9 ako podla vysledku, ak bol negativny, nemuseli ste dokoncit karantenu?

iveta7677
8. nov 2020

Nie vzdy treba niekedy staci karantena

janinah
8. nov 2020

Toto je hrozba malých kolektívov,ktorí sa cítia bezpečne,však sme tu sami svoji a potom to takto dopadne....aj moja dcéra to takto chytila v kabinete v škole od kolegyne...ja si v práci dám rúško dole len na jedlo a pitie ,aby som nechtiac nikoho nenakazila

fokuska
8. nov 2020

Vy ste si v praci vymysleli vlastne pravidla, ze fungujete bez rusok? Alebo mne uslo nejake nariadenie, ktore toto povoluje?

janinah
8. nov 2020

@fokuska nepovoľuje,ale však vieš,ľudia sú vždy múdrejší a vybabrú so systémom,však matelko.dajakú somarinku nakázal...nevieme aká je to prevádzka,nakolko dôležitá,ale u nás by sme mali riadne problémy,ak by sme takto jeden z nás poslali do karantény celý kolektív

renatka100
8. nov 2020

Ak to bol antigenovy test tak ten spolahlivy nie je a mala by ist na pcr, prip. Chod ty na pcr

pribinak
8. nov 2020

@janinah ty robíš v nemocnici. To je asi dosť iné. U nás v práci sme tiež maly kolektív, tak sme bez rusok. Iba jeden starší kolega nosí rusko

fokuska
8. nov 2020

@janinah U nas je nenosenie ruska hrubym porusenim pracovnej discipliny.

@pribinak To je presne ten pristup, ktory svojim podielom "pomohol" k stavu aky tu mame teraz.
Asi v praci vsetci nespite izolovani od zvysku sveta, ale kazdy z vas ide domov k rodine, chodi na nakup. Clenovia rodiny tiez niekde pracuju... je uplne scestne mysliet si, ze nenosit v malom kolektive rusko je bezpecne.
A potom na to doplatia nevinni :(

pribinak
8. nov 2020

@fokuska Hm. Nás každý týždeň testujú. Ja som v trochu inej situácii ako to čo popisuješ

autor
8. nov 2020

A dievcata ak by bol nejaky priznak objednam sa cez kprona gov ako kontakt pozitivneho za to budem aj platit?

lenadka
8. nov 2020

Na tvojom mieste sa objednám na PCR test a nie neplatí sa za to.

hettinka
8. nov 2020

Zaregistruj sa ako blízky kontakt na korona.gov.sk a kontaktuj pripadne svojho lekára.
Nemusíš ist automaticky na PN, dohodni sa najskôr so zamestnávateľom, či by si mohla pracovať domu. Ak nie, potom jedine pn.
Sleduj príznaky, bezpriznakovi môžu mat aj len 10 dni karantenu bez testu. Pokial by si však spozorovala príznaky, určite by som šla na testy.

fokuska
8. nov 2020

@pribinak To, ze vas testuju nejako zabrani sireniu nakazy? Nie, lebo ak sa niekto medzi dvoma testami nakazi a bez ruska to v praci roznesie, tak na dalsom teste mozete vyjst vsetci pozitovni.

pribinak
8. nov 2020

@fokuska s takýmto nastavením by som musela žiť v sklenom zvone

itia1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janinah
8. nov 2020

@pribinak starší kolega rúškom chráni vás ostatných,bohužial nechráni seba,to by musel mať respirátor,tak by ste ho mali chrániť vy ostatní nosením rúšok

fokuska
8. nov 2020

@pribinak Preco? Staci ked dodrzis nariadenia a budete mat v praci vsetci ruska.

janage
8. nov 2020

@renatka100 ak je antigen pozitivny je velmi mala pravdepodobnost ze PCR bude negativny. Mame teraz u nas, clovek bezpriznakovy tak ako samoplatca silou mocou PCR. A prekvapko PCR pozitivne. Tak nic neporiesil, iba si karantenu predlzil lebo teraz ma nariadenych 10dni od poz.PCR.
Skor sa moze stat, ze antigen neg a PCR pozit.

pribinak
8. nov 2020

@janinah ale prdlajs, on je hypochonder

ritta86
8. nov 2020

Ja by som urcite sla na test, je to zadarmo cez korona gov, uz len kvoli svojej rodine. Tam zaskrtavate dovod testovania, a je tam aj moznost ze ste boli v styku s pozitivnou osobou. Ist na 10 dni do karanteny je blbost lebo mozete byt bezpriznakova, a ochorenie sa prejavi az o 5 dni od kontaktu.A po dalsich 5 tich dnoch pojdete akoze spat do roboty a mozete nakazit dalsich. V podstate by ste mali byt testovana uz len zo statnej iniciativy. Vsak vzdy dohladavaju kontakty ludi, kt boli s niekym pozitivnym. Takze odporucam sa dat otestovat. Pokial viem, tak ak 5 dni od kontaktu je clovek negativny, nemusi byt ani v karantene, ale nevien ci sa toto nemenilo.

janage
9. nov 2020

@ritta86 bezpriznakovych netestuju este PCR pre istotu. Ak by aj mala negativny, musi aj tak dokoncit 10dnovu karantenu. Ak bude mat priznaky potom lekar navrhne PCR testy. Nehovoriac o tom, ze ak by bol PCR tiez pozitivny a ona,stale bezpriznakova predlzi si karantenu, tam sa potom pocita 10dni od pozitivneho PCR testu.

marty_4
9. nov 2020

treba aby si isla do karanteny, informuj doktorku a popytaj sa jej, vsetko ti vysvetli 😉

autor
10. nov 2020

Je tu niekto taky co chodil do roboty aj po styku s pozitivnym a iba cakal ako dopadnu pcr testy