Môžem ísť na Slovensku na preventívku, ak pracujem v zahraničí?

nicol_333
16. jan 2020

Pracujem v zahraničí z poisťovne som odhlasená a pôjdem na Slovensko ale potrebujem ísť na preventívnu prehliadku bude to možné?

mogaa
17. jan 2020

@slniecko77 žila v Severnom Írsku v Lurgane a ano, informácie mám z druhej ruky ale priamo od človeka čo tam žil....prepáč ale ak napíšem že tam nemala prev.prehliadky tak mne to ako kydanie nepripadá, skôr konštatovanie😉

slniecko77
17. jan 2020

@mogaa pozri si stranky NHS a uvidis ake preventivne prehliadky sa v UK robia a ako casto.
To, ze ona ziadnu neabsolvovala este neznamena, ze tu nie su. Mna vzdy na preventivnu prehliadku pozvali pisomnou formou a pridali k tomu potrebne informacie formou letaku, alebo vysvetlili priamo v liste - co sa bude robit a preco.
Nebavi ma s tebou sa ''natahovat'' a dokazovat ti nieco, a ako pises..zijem tu a viem ako to tu prebieha.
A hlavne tu je dokaz, ze pises nepravdu: http://www.eurescrossborder.eu/health-services-...
Although health care is provided free of charge, there are some services that usually need to be paid for. These include Dental Services and Ophthalmic Services.
Fakt sa mi nechce dalej vyhladavat ako to bezi v Severnom Irsku, kedze zjavne zavadzas.

mogaa
17. jan 2020

@slniecko77 to je len tvoj názor, ja teda nemám absolútne pocit že by som zavádzala❤

nerya
17. jan 2020

@slniecko77 ahoj prosím ťa a ako to funguje s preventivkou u gynekológa?
V Anglicku myslím

slniecko77
17. jan 2020

@nerya predpokladam, ze ked v UK zijes a rodila si, mas bazalne informacie o NHS systeme.
Gynekologa lekara nemas pokial nenastanu nejake komplikacie, na smear test si pozvana kazde tri roky a vysledok dostavas postou, ta aj tvoj GP. Podla vysledku ta bud pozvu na doplnujuce vysetrenie, alebo ta odoslu na specializovane pracovisko ku konzultantovi, alebo o tri roky na dalsiu preventivnu prehliadku.

nerya
17. jan 2020

@slniecko77 toto viem, ale smear test ako preventívku neberiem, len som myslela že či teda keď spomínaš preventívne prehliadky, či mi niečo neušlo, pre mňa sú základ preventívky u obvodneho, na gynde a u zubára, tsk preto má napadlo

nikca101
17. jan 2020

tiež žijem v zahraničí a keď som sa pýtala u môjho gynekológa tak mi povedal že 50€ keď som na sk nepoistená ale my sme to nakoniec vyriešili inak 🙂