Môžem pracovať popri rodičovskej dovolenke?

zuzka_puska
29. aug 2014

Potrebujem poradiť, dostala som ponuku vrátiť sa do práce(dcérka má 8mes.) a potrebujem vedieť, ako je to podľa celkom najnovších zákonov, či ak sa zamestnám na zmluvu, dostanem aj tých 203 eur rodičovský príspevok...? Alebo ak sa zamestnám, automaticky mi tento príspevok zoberú? Ako je to prosím Vás, máte skúsenosť, niekto kto teraz v poslednej dobe šiel tiež takto pracovať? díky 🙂

slavka034
29. aug 2014

Ahoj..Takže v skratke ,pre teba potešujúce info.. 🙂
Zamestnať sa môžeš a aj naďalej až do 3 rokov dieťaťa budeš poberať Rodičovský príspevok.Len ,ak si sa prihlasovala v Sociálnej poisťovni na dôchodkové poistenie ako Osoba starajúca sa o dieťa,tak musiš sa z toho poistenia odhlásiť,zamestnávateľ ťa následne prihlási.

alena1973
31. aug 2014

Ano, mozes. Mozes sa zamestnat na hocijaky uvazok a zarobit neobmedzene mnozstvo "€ " 😎 a mozes nadalej poberat aj rodicovsky prispevok. A aj s tym poistenim ma slavka034 pravdu. Neviem sice ako je to so zdravotnou poistovnou... A myslim si, ze je aj taka moznost, prerusit rodicovsku dovolenku a pracovat, a do 5 rokov si ju mozes aj s prestavkami vycerpat... Ale to si radsej este over.. 🙂

zuzana2706
1. sep 2014

Prosim vas mam ten isty problem. V piatok mi skoncila materska dovolenka, v septembri si cerpam staru dovolenku a od oktobra by som mala opat pracovat na skrateny uvazok z domu. Rodicovsky mi ostava, plat dostanem umerny k odpracovanym hodinam, bude podpisany dodatok k zmluve, ale mam narok na dovolenku? Stravne listky? A co ak sa po mesiaci rozhodnem ist opat na rodicovsku dovolenku lebo sa mi to neoplati pracovat z domu? Mozem? Co vsetko je k tomu potrebne urobit?

majusqa77
1. sep 2014

@zuzana2706 dovolenka - alikvotne k uvazku. stravne listky - davaju sa pri odpracovani 4hodiny/den - ale to si radsej zisti u svojho zamestnavatela, mal by mat k tomu internu smernicu. na rodicovsku sa vratit mozes - poziadas zamestnavatela o cerpanie rodicovskej

davidka27
1. sep 2014

Ja sa chcem opýtat
@slavka034 ja sa chcem opýtat v sept. 13. 9. mi končí materská a v oktobri by som mala dostat ju posledný krát, je už kratená, al. normálna ako minulý mesiac kedže dcerka bude mat 13.9. 3 roky?

majusqa77
1. sep 2014

@davidka27 ak bude mat mala 3 roky, dostavas rodicak a nie matersku 🙂 a rodicak sa nekrati, je vzdy v plnej vyske bez ohladu na pocet dni

davidka27
1. sep 2014

@majusqa77 myslela som rodičovský príspevok...

zuzana2706
1. sep 2014

Velmi pekne dakujem za info. Nebude mi robit zamestnavatel problem keby som sa chcela vratit na rodicovsku? Moze mi robit problem?

zuzana2706
2. sep 2014

zuzana2706 Moze. Mi niekto poradit? Skoncila mi materska dna 29.8.2014 ale budem si cely september a aj polovicu oktobra cerpat staru dovolenku. V tlacive na rodicovsky prispevok je ze od kedy si uplatnujem cerpanie rodicovnskeho prispevku. Je to od 30.8.2014? Prosim poradte!!!! Aj pocas septembra a oktobra ked si budem cerpat dovolenku mam narok na rodicovsky prispevok?
Dnes o 10:42 • 2 deti • Odpovedz • •