Musí mi šéf podpísať výpoveď?

5. jún 2023

Dobrý deň rozhodla som sa že dám výpoveď s tým že mi samozrejme bude plynúť výpovedná doba ale šéf neviem či zo srandy ale hovorí že mi ju nepodpíše. Musí mi podpísať výpoveď keď dokonca aj súhlasím s plnou výpovednou lehotou?

gejb
5. jún 2023

Nie, stačí ze ju doručis do firmy a výpoveď bude plátna. Jeho podpis nepotrebuješ

roja01
5. jún 2023

Sef vypoved nepodpisuje. Je jedno kto, len musi byt kompetentny (napr.personalistka) podpisuje prevzatie vypovede. Ak je vypoved v sulade s podmienkami zakonnika prace, tak zacina plynut vypovedna doba a v posledny den si treba vyzdvihnut prislusne dokumenty (vacsinou na personalnom oddeleni). Ine je, ak chce zamestnanec odist inokedy, ako po skonceni vypovednej doby dohodou. S dohodou musi sef suhlasit.

maranco
5. jún 2023

Podáš na podateľňu tomu kto preberá listy od poštárky a podpíše ti prijatie.
Ak sa nedá ani tak, potrebuješ mať 2 svedkov ktorý potvrdia že si to šéfovi odovzdala.

gejb
5. jún 2023

ešte je možnosť poslat výpoveď poštou doporučene. Je teda uvedeny dátum odoslania aj doručenia výpovede.

tiezjedna
5. jún 2023

výpoveď je jednostranný úkon, nepotrebuješ jeho podpis

autor
5. jún 2023

@tiezjedna ďakujem veľmi pekne

autor
5. jún 2023

@roja01 vďaka hádam to bude dobre ale bojím sa že mi kvôli tejto výpovedi dá negatívne referencie keď budem potrebovať do novej práce

panelacikova
5. jún 2023

@gejb tá výpoveď doporučene sa síce bežne robí, ale ak má náhodou šéfa debila, môže ten tvrdiť, že prišla prázdna obálka.

autorka: ešte môžeš zvoliť ďalšiu možnosť, výpoveď pošleš mailom, v ktorom uvedieš, že originál odošleš dňa (napríklad 6.6.doporučene poštou). najideálnejšie je to ale osobne a dať si podpísať. ale nie výpoveď, ale jej prevzatie, ako ti vyššie radili 🙂

inak, ja som si v súčasnosti nevšimla, žeby nový zamestnávateľ žiadal nejaké referencie od nastupujúceho človeka. každý súdny človek chápe, že si mohla mať práve s daným vedúcim/riaditeľom nejaký konflikt, ktorý nevychádzal od teba alebo bol priamo ním vyvolaný. čiže také referencie sú tak na 2 veci. maximálne ešte chápem, ak by si overovali, či nie si často PN či iné absencie...

na to, aby zamestnávateľ zistil, aký si pracovník, má predsa 3-mesačnú skúšobnú dobu. plus zákon mu umožňuje dať zmluvu na dobu určitú, takže aj počas toho obdobia ešte stále si môže daného človeka "overiť". čiže referencií sa neboj, dnes je to ozaj ojedinelý jav, ak vôbec 😉