Náplň práce v súkromnej MŠ

2. okt 2022

Ahojte chcela by som sa opýtať aká je náplň práce učiteľky v súkromnej MŠ, totiž mám možnosť nastúpiť ,ale učiteľka robí 8h denne, robí aj prácu upratovačky,taktiež preberá a nakladá deťom jedlo, pripravuje jedlo ,ako je to v iných SMŠ

adalmba
2. okt 2022

V našej, presne tak isto+ prebaľovanie deti

autor
2. okt 2022

@adalmba tak to je samozrejmost

mogaa
2. okt 2022

čo ti to pomôže ak to v inej škôlke je inak? podmienky vieš, buď to miesto vezmeš alebo nie, ak s tým nie si stotožnená, vezmú iného....

autor
2. okt 2022

@adalmba a platovo?u nas v cistok 700

mogaa
2. okt 2022

královský plat na učiteľku v MŠ....kamarátka robila to čo popisuješ a plat minimálka

matkahelka
2. okt 2022

@mogaa ale no. neprehanaj. taketo platy su aj v statnych MS standard, ak ma ucitelka vzdelanie.

alchemilkazltozelena
2. okt 2022

@mogaa že kráľovský . Si zabila

matkahelka
2. okt 2022

v nasej skolke ucitelky neupratovali. mali pani na dochodku, ta chodila upratovat, ked deti odisli. mne toto pride trochu mimo, aby ucitelka upratovala kuchynu a este aj zmyvala podlahy.a za 700€. ja by som to zarucene nerobila. chod do statnej skolky, tam budes mat plus minus plat rovnaky a upratovat urcite nebudes a ani prebalovat samozrejme.

alchemilkazltozelena
2. okt 2022

@matkahelka a hlavne tam nebude 8 hod ale 5,5....

matkahelka
2. okt 2022

@alchemilkazltozelena asi tak. tiez som si ten jej koment 3x precitala, ze ci tam nevidi dalsiu 0 naviac 😂

autor
2. okt 2022

@matkahelka +nakladat mycku co nevojde rucne umyt

alchemilkazltozelena
2. okt 2022

Ale v súkromnej sú 2 ucky naraz tam spolu od rána tých 8 hodín, či?

matkahelka
2. okt 2022

podakovala by som sa a hladala nieco ine, v statnej skolke nic z toho robit nebudes. ani naberat jedlo detom, to robia kucharky.

autor
2. okt 2022

@alchemilkazltozelena nie cely den

autor
2. okt 2022

@alchemilkazltozelena 2 hodiny je vzdy jedna sama

alchemilkazltozelena
2. okt 2022

A koľko detí v triede?

autor
2. okt 2022
adalmba
2. okt 2022

U nás určite viac , ale sme v Ba

alchemilkazltozelena
2. okt 2022

To je veľa... Keby 8 deti a toto všetko robiť naviac tak ešte ok ale takto je to veľa.. nešla by som

luccija
2. okt 2022

Je to vela prace za malo penazi plus vela deti.
V statnej budes 5,5 hodiny za ten isty plat plus jedlo nalozia kucharky, popuratuje upratovacka.
Urcite nie, ale zalezi ako velmi potrebujes pracu.Ved si vyrataj na pocet hodin kolko budes mat plat v eur.Cez obed budete dve jedna umyva riady druha uklada deti na spanok...kedy budes upratovat?po pracovnej dobe?ci, ked deti budu spat a potom olovrant a zase naspinia, ci pridu zvonku.Okrem toho tych 8 hodin s detmi je velmi vela...aj v sukromnych sa robi 5,5-6,5 hodiny.Za mna zderstvo.

mogaa
2. okt 2022

@matkahelka nie všade...

luccija
2. okt 2022

Plus, ak budete 2 stane sa, ze ochorie, zubar cokolvek a budes tahat cely den?Si pedadog ci nemas vzdelanie a bolo Ti to ponuknute?Ved skus, ale s detmi sa tolko hodin nerobi v ziadnej skolke budes mat skusobnu dobu, uvidis ci Ta to bude bavit ako casto ochories od deti, lebo prvy rok s detmi budes vela chora..Aj zalezi ako velke deti ci treba prezliekat pocikane, ci su samostatne ci pomahat s obuvanim, obliekanim, ked pojdete von...olovrant si pripravis, ked budu spat o to nejde...budu sa rozkladat postielky, alebo maju zvlast spalnu?Z 20 deti tam vzdy 5-6 nebude co budu chore, ale aj tak to je dost.A napln prace no aku Ti daju....plus nastenku, vyzdobu, papierovacky..Zase tych riadov nie je tolko, aby si musela doumyvat ved mate umyvacku.A desiata, olovrant su chlebiky, jogurty...cez obed jedna naklada jedlo, druha nosi detom a dokrmuje komu treba pomoct.Jedna zostane spratat kuchynu a druha ide s detmi spat.

autor
2. okt 2022

@luccija som pedagog , a deti nie su samostane su od roka

autor
2. okt 2022

@luccija postielky treba rozkladat

mogaa
2. okt 2022

ak si pedagóg tak hľadaj niečo lepšie.....ako som už písala, platy v MŠ sú rôzne, nevezmeš ty, vezme iná.....mne tá kamarátka robila v súkromnej MŠ za minimálnu mzdu, ale nemala pedagogické vzdelanie....bola to brané ako Detské centrum, kde bola trieda deti od 2-3rokov.....robili všetko čo si písala, no na druhej strane na 16detí boli 4, striedali sa len ale v čase medzi 10-14:00tam boli všetky štyri(včetne riaditeľky), takže deti v pohode obriadili a stíhali všetko, prácu si vždy rozdelili, kto bude s deťmi a kto pôjde pre jedlo(do vedľajšej ZŠ, takže 2boli pred obedom s deťmi a 2 sa venovali prípravu obeda + mali tam aj pani upratovačku aj tá pomáhala či už s deťmi alebo spratávanie po deťoch.....ona tam bola braná ako opatrovateľka(keďže to nebolo brané ako škôlka)a mala minimálnu mzdu....takže ak máš vzdelanie, plat ako tu píšu že je normálny, tak vyskúšaj a popri tom si môžeš hľadať lepšiu ponuku.....ono keďže je už školský rok, tak škôlky majú učiteľky už poriešené, tak je otázka šťastia kde zoženieš voľné miesto....

luccija
2. okt 2022

Tak to bude o drzku, lebo treba pomahat aj s obliekanim pyzama, plienky....dokrmovat.Ved skus, ale 8 hodin s tak malymi detmi prides domov uplne vystavena.Plus roztahovat postielky periny...zase skladat.Ine by bolo, keby su vekovo 3plus...pokym ich doobeda obleciete a obujete ...my sme boli na 22 deti 4, ked isli von a boli sme spotene.Rukavice, capice, zvonku chce niekto cikat....ked mas vzdelanie chod do statnej budes robit menej hodin za vyssi plat.Ale, ak chces ziskat prax, vyskusat si to skus neviem kde byvas ci je nudza o take miesta pozri na edujobs su miesta pre ucitelky.A aj pocas roka hladaju do statnych.Ale budes velmi unavena plus doobeda aktivity malovat, plastelina, nieco vyrabat...so starsimi bude jedna nieco robit, mladsim sa treba inak venovat plus odbehnut spravit desiatu, naniest tanieriky na stol, ist s nimi na wc, jeden sa obleje...prezliect myslim, ze obidve budete kmitat cely den.A hlavne to, ze ked jedna vypadne tak co?hlavne si zisti ako dlho tam vydrzali tie predtym...odkial si aspon kraj?moja kamaratka hlada do skolky blizko Ba.V statnej skolke su casto deti 3,4 r a to je nieco uplne ine.Ja som mala 2-3 r v sukromnej 12 ks tiez som bola max 2 hodiny sama a bolo to narocne ci ich nieco naucit, alebo sa venovat.Ak som chcela ist s jednym na wc musela prist ucitelka z druhej triedy medzi dvere a postrazit ostatnych zatial sa pokreslili stetcom😀su to drobci co musia mat stale niekoho pri sebe.

mimi15
2. okt 2022

Ja som v súkromnej Mš, učiteľka len vyučuje 5,6 hodín podľa zákona, my aj roznasame jedlo deťom, ale naberá ho pomocná sila v kuchyni, všetko upratuje ona. Prebaľovali sme keď sme mali menšie teraz mame čisto od 3r.
Stane sa, že vypadne tak vtedy pripraví jedlo jedna z nás, ale to len vtedy.
Plat je podľa tabuľky, príplatky podľa tabuľky ake nám patria, osobne ohodnotenie nemáme nie je povinne.

lilope
3. okt 2022

@autorka v štátnej škôlke pokiaľ máš príslušnú VŠ na túto pozíciu, by sa za menej práce (rozumej práca so staršími deťmi, takže žiadne prebaľovanie ani žiadne upratovacie práce) a menej strávených hodín, dostala vyššiu mzdu ako uvádzaš v SMŠ.

luccija
3. okt 2022

@mimi15 preco mate v sukromnej skolke tabulkovy plat?

mimi15
4. okt 2022

@luccija prečo nie? Sme v sieti škôl SR, riadime sa tabuľkou