Nástup do práce cez rodičovskú dovolenku a výpoveď

martina1993
22. sep 2022

Dobrý deň, na rodičáku som do 6.oktobra,ale nastúpiť do práce by som chcela 3. Októbra a obnoviť len poistenie na dva dni a dať výpoveď. Tak sme uz so zamestnávateľom dohodnutý. Chcem sa opýtať ci nebude problém, ze nastupim do prace este pocas rodičáku. Ci mi vznikne nárok na podporu a matersku keďže som teraz v 3tom mesiaci a mala by sa na mna vzťahovať ochranná lehota. Zamestnávateľ trvá na tom aby som nastúpila aspoň pár dní pred ukončením rodičáku, nerozumiem prečo a bojím sa ci to potom neovplyvní tu podporu a rodicak. Ďakujem za rady 🙂🙂

viiila76
27. sep 2022

@martina1993 ahoj, odporucam rodicovsku tahat
do konca do 6.10. stvrtok, nasledne 7.10 piatok cerpat staru dovolenku, pracovny pomer ukoncit dohodou dnom 9.10. (napriklad). ostatok starej dovolenky Ti bude automaticky preplateny. Ak pojdes na urad prace, podpora Ti bude pocitana z prijmu od 7.10 do konca pracovneho pomeru, co pri preplateni velkeho zostatku starej dovolenky spravi pekny peniaz.

viiila76
27. sep 2022

@viiila76 pravdaze zamestnavatelovi treba oznamit koniec rodicovdkej dovolenky pisomne.

martina1993
autor
3. okt 2022

@viiila76 nastup do prace uz mam od 3.10 a výpoveď buden podávať 5.10 teda este pred ukončením RD,,,, preto sa pýtam ci tam bude nárok na podporu. Aj keď mi pomer skončí este pred ukončením RD.