Návrat do práce po rodičovskej

16. jan 2024

Baby prosím napíšte mi nejak orientačne v bodoch, ze co mi treba vybaviť a hlavne kedy a kam ísť, ked mi konci RD v septembri. Dcera bude mat 3r 15. 9.,pojde do štátnej škôlky kde bude určite prijatá. Môj zamestnávateľ už vie ze sa chcem vrátiť, len neviem kedy co riešiť. Kam ešte mam ísť alebo kam dat vedieť? A nástup do prace ma byt odo dňa kedy ma 3r presne alebo môžem ísť do práce až od nasledujúceho dňa, co je pondelok lebo jej narodeniny vychádzajú na nedeľu?
Mame len ju, nemáme ďalšie dieťa.

petamich
16. jan 2024

mesiac pred navratom je potrebne informovat zamestnavatela, ze sa vraciate ku dnu xy, rodicovsku dovolenku mate do 15.9. (vratane), cize od 16.9. akoby bol nastup, bude este potrebne informovat UPSVaR, kde sa dieta zdrziava po dovrseni 3 rokov (ze je v skolke), inak vlastne nic uz netreba

autor
16. jan 2024

@petamich akým spôsobom treba informovať upsvar? Nejakým tlačovom alebo napísať list/mail?

petamich
16. jan 2024

oni myslim posielaju tlacivo 🙂 a to vyplnit a vratit im spat

autor
16. jan 2024

@petamich och to je super, ďakujem 🙂

kubkovamama
16. jan 2024

Nastúpiť môžeš hneď v pondelok po 3.narodeninach alebo si dohodnúť čerpanie dovolenky. Ja by som to asi tak urobila, maličká bude mať možno adaptacny mesiac na menej ako 8hod alebo hneď ochorie, budeš potom rada,že ešte ti zostane čas to riešiť

lucka_ke
17. jan 2024

do práce sa môžeš vrátiť aj skôr, to je na dohode medzi tebou a zamestnávateľom, ale teda najneskôr 16.9. nastúpiť do práce alebo sa dohodnúť na čerpaní dovolenky