Názor iných maminiek

sonka14
24. máj 2015

Ahojte maminy.
Stale sa zaoberame nasim "problemom" ktory sme uz mali aj vyrieseny.Ale ja sa k nemu stale vraciam.No asi preto ,ze v mojej hlave to nemam uzavrete.Mame 28 mrsacneho chlapceka.Obaja sme zamestany v jednej firme.Manzel je veduci "a ja sa riadim jeho prikazom"😉Zarabame obaja krasne.No teraz je zivitelom moj muz.Co je asi samozrejme,kedze skm na materskej.Nasa praca je psychicky dost narocna.Ked som bola v praciala som zdravotne problemy .No moje cele tehotenstvo bolo rizikove ,od uuplnehk zaciatku.Mali sme problem aj otehotniet.Som po tazkej operacii chrbtice.Operovali ma cez brucho.Bolo to dost narocne.No na stastie sa nam otehotniet podarilo a miminko som donosila.Aj ked s problemami.No nasa praca je na smeny,cize ranne,poobedne ,nocne.Vratit spat som sa uz nechcela,ale problem najst si pracu a s tak malinkym dietatom je nerealne.Materska mi konci v marci.S manzelom sme sa vela rozpravali,a tak sme sa zhodli ze zostanem doma.A ,ze chceme druhe babatko.Ze nejdem riesit otazku prace.A budem kludna.Vsetky dobre vieme,ako ten cas a tie tri roky na materskej utecu neskutocne rychlo.Ani sa nenazdame a uz tie nase "malinke babatka" zanasame do skolky.Ked sme si s manzelom pozerali ktora smena by nam najviac vyhovovala,tak to si moje dieta 2 dni v ttzdni neuvidim.Na ranne odchadzam z domu o 5.00 ,na poobedne odchadzam o 13.00 a na nocne o 21.00.Manzel je jednoznacne za to aby som zostala doma.No ja rozmyslam,ci by nebolo lepsie vratit sa do prace,trosku opat nasetrit peniazky.Uzit si plnymi duskami nase dieta.A mat druhe babatko ,ked nas syncek bude prvacik.Ucit sa s nim.A byt pri nom.No praca na smeny bude pre nas narocna.A bez pomoci starych rodicov nezvladnutelna.No moji rodicia mi povedali,ze s nimi pocitat nemozem.Obaja pracuju.Ale ich praca je od 7.00 do 15.00.Manzelovi rodicia su od nas 30 km.No ale samozrejme radsej by som synceka nechala mojim rodicom.Raz sme pred mojou rodinou spomenuli,ze chceme druhe babatko a teda zostat doma.No cela moja rodina sa so nas pustila,ze to nie je dobry napad.Ze vratit sa do prace musim.Aby som sa vratila do roboty a neskor mali druhe babatko.A vela inych argumentov.Uvedomujem si,ze preco sa zaoberam nazormi mojej rodiny.Ked je to cisto na nas.Ale ich nazor ma velmi ovplivnuje a tym neviem co by bolo najlepsie.Dakujem,ze ste precitali do konca.A aj za Vase nazory.Pomozu mi urovnat myslienky.Dakujem

katrin21
24. máj 2015

@sonka14 ved preto som ho tam dala.... tvoja mama ta manipuluje, zrejme od malicka.... a mysli len na seba asvoje potreby a ty jej to žerieš.... lebo musis, ved si dcera, ze?
Chyba...
Dufam, ze si z toho nieco vezmes a poucis sa 🙂 prajem vsetko dobre.

sonka14
autor
24. máj 2015

@katrin21 Dakujem Vam.

katkalubkova
24. máj 2015

@sonka14 aj ja som " niekedy " dost ovplyvnitelna, ale uz sa zacinam ucit, ze to nie je dobre a davam na svoje pocity.
Myslim si, ze na chvilocku by ti praca prospela a sama po pol roku uvidis, ako to budes zvladat.
Zabudni na predstavu, ze ak budes mat druhe dieta, ked pojde syn do skoly, ze sa s nim budes ucit. Nemyslim si, budes mat frmol pri malom a maly bude potrebovat trpezlivost pri uceni, ako prvacik.
Skor si myslim, ze by si mala porozmyslat o tom, ci by nebolo vhodne skor porozmyslat o babatku, ked ste mali problem s otehotnenim. Ale to su take "rady", do vasho sukromia.
Kazdopadne, rad sa s muzom co by ste..., akoby ste..., akoby to bolo najlepsie...
Nezvazuj stale nazory zvysku rodiny. Je to tvoj zivot, nie ich, poradit mozu, ale nech sa staraju o seba 😉

alietam
25. máj 2015

ja mam tiez taku pracovnu dobu o 5 mi ide autobus do rannej na 5:45 do 13:45 poobedna je od 13:45 do 21:45 a nocna je od 21:45 do rana do 5:45 nie dieta si nebud pride opatrovatelka napr.alebo susedka .

betunka39
25. máj 2015

@sonka14 ahoj, ja som bola pri prvých deťoch doma 10 rokov. Mali sme ich tri po sebe a chcela som isť do prace. Ale kedže sme sa starali aj o choreho stareho otca ostala osm doma a za rok smemali dalšie. Boli to naročne, ale aj vesele roky, deti mali mamu doma, rastli spolu utvarali si krasne vzťahy. 🙂 Finančne sme boli na tom tak, že od vyplat do vyplaty a kurat sme prerobili kuchynu a jednu izcu, lebo sme mali malo izieb. Veci deťom som kupovala zo sekača ,chodili do školky a doma sme chovali a pestovali ,aby sme ako tak ušetrili. PO tom som nastupila do prace od 4 deti. Mojou vyhodou bolo, že byvame so svokrovcami, tak nebol problem ,ked boli chore, ale prve dni kedm ali horučky som musela byť doma, k tomu manžel bol aj 2-3 týždne preč. Ale nikdy nelutujem, že sme mali deti po sebe a bola som doam tak dlho. Našla som si pracu, ktora ma bavi a už som nebola obmedzovana deťmi, boli vačšie, najstr, mal 11 rokov, mohla som isť aj na smeny, hoci nerada. Ale deti sa vedeli o seba postarať. Aj ked som ešte po 12 rokovch otehotnela, nelutujem, do prace som tentoraz nastupila po pol roku, lebo mám tiež pracu z ktorej som si nemohla dovoliť vypadnuť tak nadlho. Avšak ,keby osm nemala kde malu nechať, alebo by bol iny problem, tak by som bola doam. Praca by mi ostala, ale po troch rokoch by osm už musela isť nan ižsie miesto a začať odznov.a Ale ostali s malou svokrovci a manžel, ked obl doma. Najprv som chodila len vtedy ,ked bol mm doma, na pol. uvazku. Preto TI chcem poradiť, ak nemate nejak zavažne fin. starosti, najprv si zadovažte druhe babo, ak ešte chcete a potom navrat od prace. Este ste mladi a aj potom bude čas na uživanie si. Ja osm nastupila od prace v 32- rokoch. Určite to bude lepšie aj pre maleho aj pre teba, ak ste mali problem s otehotnením. Myslim, žep raca na 3 smeny bez pomoci rodiny a psychicky naročna za to nestoji. Aj ked je finančne dobre platena myslim, že nijake peniaze nestoja zav to, aby si sa po čase psychycky zrutila. Tvoj muž to už pochopil, preto to aj ty vstrebaj do seba. Čo sa týka maminy , nechapem. Ja by som sa k svojim deťo mtakto nikdy nesparavalal, hoci aj ja v okoli poznám take. Jednoducho sa od mamy musiš odstrihnuť, mama Ti nemožecely život rozkazovať. JA za cenu, že sa pohneva a urazi. Casom ju to prejde, nie je normalne, aby zrela žena, matka vyžadovala od dcery, aby jej chodila upratovať dom, lebo ona sadi kvety, ale tebe nepomože. Zamysli sa aj TY nad tým, rodina je na to aby sme si navzajom pomohli, ale musi to byť NAVZAJOM, moe len jedna strana a druha robi len vyčitky,aaj ked je to matka. Držim palce ,nech sa spravne rozhodneš. MYslim, že aj to zamestnanie by si časom našla ine. Ved ktocvie čo bude o par 🙂 rokov.

sonka14
autor
25. máj 2015

@betunka39
Osamosta som sa hned po skole.Nasla si pracu,odkupila od rodicov byt,vyplatila sestru.Pracu si nasla za mesiac.Pocas letnych prazdnin.V tedy bolo pre mna prvorade sa osamostatnit,najst si v kratkej dobe pracu ,byvat vo svojom a sama.No v praci som bola stale.Tahala som nadcasy.Ktore mi vyhovovali,vsak ma doma nikto necakal.Nasim som sla pomoct vzdy ked potrebovali.Ci uprarat,povysavat..Myslela som si,ze ked sa odstahujem a osamostatnim.Moja mamka sa zmeni a bude ma brat inak.Robila som vsetko preto.aby som si nasla pracu dobre platenu.No moja mamka postoj nezmenila.Ked som si nasla mojho manzela.Ktory je z dediny,je to uzasny clovek.Miluje nasho synceka.Venuje sa mu.Zoberie ho von,aby som si ci oddychla alebo porobila.Moj muz je nauceny pomahat.A pomahat bez toho aby za to nieco cakal.Ked sme rodine oznamili,ze cakame miminko.Moja maminka sa na mna pozrela,ze preco tak skoro.Kde sme sa ponahlali.Tie pohlady od nej velmi boleli.Ale nemali mi co vytknut,mala som svoje byvanie,prerobeny byt ktory som im aj sestre vyplatila.Nedostala som ho na zlatom podnose.Aj ked viem,ze to bolo menej za co byty idu.Ale dostala som sa preto do dlzoby voci banke ,na 30 rokov.

betunka39
25. máj 2015

@sonka14 všetko čo si si nadobudla, si si tvrdo vypracovala a preto si za tým stoj. Hoci miluješsvoju amminu, aj napriek tomu ak je ,je načase sa porozpravať s nou na rovinu, aj za cenu ,že sa mama urazi. JA nie som zastanca, že streba rodičov zavrhnuť, nie to nikdy, je to predsa mama a otec. Aj ked nie su podla našich predstav. Ty si dobra dcera, len mama to nevie ocenit, asi je taky typ nespokojný. Ale musi pochopiťž, že si dospela a maš svoju rodinu.. Maš vedla seba skveleho človeka, tak sa riad jeho radami, pretože on a synček su teraz oni Tvoji najbližši. Máš skončenu vyšku, tak aj ked budeš ešte na jednej materskej, myslim, že aj potom si najdeš pracu. Nenchaj sa zdeptať okolim ,ale bud silna stoj si za svojim. A ked manžel suhlasi ,aby si ostala doma a planujete druhe, tak ostan. Nepozeraj na to čo povie mama. Ja som svojich rodičov vždy vypočula, ale robila som tak ako som uznala ja za vhodne, to iste sa týka aj manžela a jeho rodičov. 🙂 Mate ešte pred sebou vela rokov života, aj ked je tam ta hypoteka,ale ked manžel dobre zarobi tak tozvladnete.LEn naber odvahu.

sonka14
autor
25. máj 2015

@betunka39 no moja mamina mi xy krat povedala,ze moj Peto je "laznik".To su take slova,co od matky neskutocne zabolia.Ze mu trci slama z gati.No nie je.Velmi sme sa v tedy pohadali.Tyzden sa neozvala A ja tiez nie.No a zrazu sa objavila u mna doma.Vravim,ze som rada,ze si si uvedomila,ze si to prepiskla.Zr moj muz ich ma rad a rad k Vam chodi.A vzdy Vam rad pomoze.A mamina mi na to povedala,ze ona nic neprepiskla .Ze si za vsrtkym stoji ,tak ako to povedala.

betunka39
25. máj 2015

@sonka14 no to mi je luto. Ale Ty už asi mamu nezmeniš, musiš juakceptovaťs jej povahou, ale nikde nie je napisane, že ju musiš vo všetkom posluchť. Jednoducho, aj kedn iečo hovori vypočuj ju a potom jej s kludom povedz: Dik mami za Tvoj nazor, ale ja si to urobim taka tak. " Aby vedela, že ste s mužom už samostatna jednotka. A ked ma taketo reči na tvojho manžela ,to je velmi nepekne, hlavne ked on im omaha. A on čo na to hovori? Lebo moj by asi vyskočil z kože a povedal by svoje. A to ,že je z dediny nie je hanba, aj my sme na dedine a žijeme si peken. Držte s manzelom spolu, aby Vás nemohla poštvať časom proti sebe? A ak smiem vedieť aj manžel ma vyšku?

sonka14
autor
25. máj 2015

@betunka39 moj muz o tom nevie.Neviem si predstavit co by bolo,keby som mu to povedala.A asi by som to ani neurobila,aby som mu neublizila.Nie nie.VS nemame.Mame maturitu.Moj muz VS nechal,kvoli praci.A ja tiez.

sue
25. máj 2015

@sonka14 na vasom mieste by som teraz absolutne neriesila druhe dieta. Za tych 10mesiacov kym ti skonci rodicak,hladaj pracu a ries svoj problem s dospelostou.... V kazdom tvojom prispevku len pises,ako ti zalezi na pohladoch rodiny,ako ta bolia a co ja viem co este.... Preboha si sikovna dospela zena,matka,tak sa tak spravaj!!!

Rodicia ti absolutne nie su povinni pomahat,obzvlast ked su v plnom pracovnom nasadeni. Ved su to mladi ludia. Nauc sa zit pre seba,svojho muza a svojho syna. Nevyrabaj problemy tam kde nie su. Neporovnavaj sa so sestrou a nefnukaj ako male decko...

Pories najskor to,aby si mala z coho zit po navrate z rodicovskej a az potom dieta...a naozaj chciet od 50nikov,aby sa vam po prichode z prace starali o dieta je dost sebecke... (samozrejme aj vy povddzte nie,ked sa necitite na pomoc 😉)

betunka39
25. máj 2015

@sonka14 tak mu ani nič nehovor, určite by ho to ranilo. JA len som sa tak pytala, lebo niekedy ak ma dcera vyššie vzdelanie ,ako manžel, tak mamy zvyknu zaťov ponižovať. Nuž ,neviemčo už na to povedať, skuste fakt čo najmenej robiť podla prikazov maminy a riadte sa smi sebou ah lavne TY sa musiš od toho odosobniť, lebo raz pride aj to ,že sa to manžel dozvie a potom budete mať problôemy Vy medzi sebou. Držim palce. 🙂 A otec ,čo tiež je taky?

sonka14
autor
25. máj 2015

@betunka39 ocko je uuuplne iny.

betunka39
25. máj 2015

@sonka14 tak to skus riešiť s nim, napr .čo sa týka toho, že by si chcela isť do prace, či by bol ochotny byť napr. poobede s malym, alebo TI nejako pomocť. A ešte jedna vec, ak by si šla do prace, tak na smeny s manželom, alebo by ste sa stiredali. LEbo moja neter tak robila, striedali sa tak, že stale bol jedne doma, hoci oni sa jeden týžden v mesiaci prakticky nevideli, ale aj to je riešenie. Moj chodi na 15-20 dni preč.

sonka14
autor
25. máj 2015

@betunka39 ano je to riesenie.Ale ked ja mam nocnu,robim do 6.00.A moj muz odchadza z domu o 5.00 a ja pridem domov o 7.00.Treba aby za tie 2 hodinky mi bol niekto s drobcom.A na to mi mamina povedala,ze nie.Ze toto od nich nemozem chciet.Ze ona len v tedy stava a ide sa pripravovat do prace na 7.00.

0silvia0
25. máj 2015

@sonka14 nežiadaj to od mamy, požiadaj otca. Ak je otec perfektný, určite by ti dieťa postrážil.

domak2
25. máj 2015

@0silvia0 ty mas obrovsky problem s odputanim sa od matky. Skus si precitat svoje prispevky ako nezaujata osoba. Tvoja matka nema rada tvoje dieta, manipuje tebou, vyuziva ta, uraza ta, je nevdacna, skupa, uraza tvojho manzela, do vsetkeho sa vam stara .... Rodicov si sice treba vazit, ale odtial potial. Ty by si si ju asi mala vazit z peknej dialky. Maminulienocka ti tak poslapala sebavedomie, ze uz sa na veci ani nevies pozerat s odstupom. Ty si nespravila nic zle, si uzasna a snazis sa-nic jej nedlzis- ked sa jej nepaci, tak nazdar ,mozno sa raz zobudi.

0silvia0
25. máj 2015

@domak2 jééj, ty si si ma pomýlila so @sonka14 🙂 🙂 🙂

domak2
25. máj 2015

@0silvia0 ospravedlnujem sa, videla som ''s'' a nejake cislo haha 😀 Ale tak ak mas uplne rovnaky problem, mozno ti moje rady pomozu heh 😅

0silvia0
25. máj 2015

@domak2 nevadí, stáva sa 🙂 neboj, ja mám svoju mamu pod kontrolou 😀

sonka14
autor
25. máj 2015

Preto aby som nemusela nikoho nikdy prosit aby mi boli so syncekom.Je moj muz rozhodnuty pre druhe miminko.Ze by to bolo lepsie pre nas aj pre Simika.Ze tym,ze nas financie netlacia ist do prace.Je moj muz rozhodnuty pre tuto alternativu.

betunka39
25. máj 2015

@sonka14 no čo Ti mam na to povedť, su maminy, ktore by to spravili, tvoja je iná.A nemate niekoho nablizku, aj susedu, ktora by ho postražila. Bolo by to sice, asi ťažke, lebo moja vstava so mnou, aj dnes, ja som vstala o 4,30 o na o 5,00 bola hore. Ale moja svokra vstala k nej a už bola s nou. Mam kolegynu, ktorej chodila takto k deťom babka, každe rano som ju viela rano o piatej ako išla z jedneho konca mesta na ten druhy. Ale Tvoja mama to pre Teba nespravi, hoci by mohla občas. ☹ je mi to ľuto.

sonka14
autor
25. máj 2015

@betunka39 bola som dohodnuta s mojou susedkou.Syncek ju ma rad a susedka ma rada synceka.No bohuzial,odchadza na rok do Anglicka,za dcerou.Tak sme to s mojim muzom brali ,ako znamenia,ze mam zostat doma.Vzhladom na to,ze aj moj muz pracuje v tej istej firme.Vie ako sa za ten cas vela veci vo firme zmenilo.Nechce ani len pocut,ze sa vraciam spat do prace ,co i len na nejaku dobu.

nicemary
14. jún 2015

@sonka14
ja by som dala na manzela a rozmyslala nad druhym dietatom.
Popritom si premysli, co uz nechces robit pre mamu /upratovat jej a pod - ved to dokaze uplne v pohode sama / a co od nej nebudes cakat /pochopenie, uznanie, strazenie syna../ . Napis si to na papier a nalep na chladnicku, mama urcite pouzije cely arzenal metod, aby Ta donutila znova "spolupracovat...."