Pracovná doba v novej práci

21. apr 2023

Začínam v novej zároveň prvej práci. Mám na výber či chcem pracovnú dobu na smeny tz. 1.týždeň ranná pondelok až piatok od 6 do 14 a 2.týždeň poobedná od 14 do 22. V poobednej sa pracuje i v sobotu (takže by som pracovala každú druhú sobotu) ale ak mám poobednú smenu, mám 1 deň voľna počas týždňa.
V podstate tak či tak pracujem 5x 8h.
Druhá možnosť je na 1 smenu od pondelka do piatku od 8 do 18 a každú druhú sobotu od 8 do 13.
Deti ešte nemám, len priateľa.
Ktoré je podľa vás výhodnejšie?
Mne sa zdá, že ak ak pracujem na 2 smeny, stíham vybaviť viac. V poobednej pred smenou a v rannej po smene mám dosť času na lekárov, papierovačky, nákup alebo stretnutie s kamarátmi, partnerom.
Vy to vnímate ako? Máte viac skúseností.

syslik81
21. apr 2023

za mna ranna.. vikend volny pre priatela .. ak si na poobednej doobeda sa len doma suchces najes sa pospis si a ides do prace.. k lekarom zas tak casto nechodis ...

deti95060810
21. apr 2023

10 hod. v práci denne je veľa...za mňa na smeny

autor
21. apr 2023

@syslik81 v oboch prípadoch sa pracuje každú druhú sobotu
Len ranná nie je možnosť
1. Možnosť 2 smeny (6-14/14-22)
2. Možnosť 1 smena (8-18)

syslik81
21. apr 2023

aha prepac zle som citala... tak potom 2 zmeny cez tyzden .. ta druha moznost je zabijak celeho dna

sima234
21. apr 2023

Ja som robila roky na smeny, presne tak ako píšeš. Mne to vyhovovalo. Z rannej som bola do tretej doma, čo bolo super, lebo ešte kopec času. Pri poobednej som si zase doobedu vybavila čo som potrebovala, išla na nákup, navarila a tak pod.
Keď som nastúpila na 1 smenu mala som pocit, že nič nestíham. Prídem domov cca o pol 5, kym navarim, čo to spravím uz je aj 9 hodín.
Záleží akú pracovnú dobu ma priateľ. Pokiaľ robí aj on ráno, cca tak ako ty, tak by som šla na rannú. Je pravda, že v týždni, keď máš poobednú sa možno ani neuvidíte.

kvetinka75
21. apr 2023

2 smeny. Keby som chodila domov po 18tej z práce, už nespravím nič. Človek unavený po 10 hod. v práci. Doobeda tiež sa niečo dá spraviť.

autor
21. apr 2023

Priateľ ešte nepracuje takže s tým problém nie je, dokonca do práce sa mi lepšie dochádza od neho tak uvažujeme nad tým, že po poobednej prespím uňho

autor
21. apr 2023

Ako znie to dosť zle, že som doma na 23:00 ale je to len jeden týždeň a na druhý deň začínam až o 14 takže predtým tiež stíham. A pri rannej síce vstávam skoro ale poobede mám veget.
Kým pri 8 - 18 nestíham ani pred ani po

226lenka
21. apr 2023

Odporúčam tu dvojsmenku. Keď budeš pracovať každý deň od pondelka do piatku od 8-18, nič nestihnes doobeda vybaviť. To by bol zabijak.

sono2
21. apr 2023

8 až 18? To je čo za pracovná doba a ešte aj soboty!

daniela2202
21. apr 2023

Ak si mladá a bez detí, nebude ti vadiť celkom nič 😊👉

elanor
21. apr 2023

Uprimne? Ani jedno. Hladala by som inu robotu.

autor
21. apr 2023

@elanor to nie je možné, po dlhej dobe ma konečne zobrali do odboru, ktorý idem študovať takže určite prácu zmeniť nechcem

zuzubb007
21. apr 2023

Jednoznacne tu dvojzmenu, pozri mas este pol dna pred sebou, mozes si vybavit akekolvek urady atd. a pri tej do 18tej mas koniec dna, prides najes a spat

ibrunova
21. apr 2023

To čo je za fond, robiť 8-18? a ešte aj soboty?

natalienka12
21. apr 2023

Zalezi, co budes v praci robit…praca je dusevna alebo fyzicka? Stat niekde pri linke 10 hodin je iny zahul.

caroline_
21. apr 2023

Za mna asi od tej 8. Robila som na smeny a pre mna zabijak, rano vstávať o pol 4,prišla som o pol tretej domov a do večera som len spala

rony2255
Autor odpoveď zmazal
Zobraz