Nepríjemná kolegyňa v práci

30. sep 2021

Mám kolegyňu, ktorá do mňa nemiestne rýpe. Nikdy to nepovie akoby priamo mne, ale je zrejmé, že to hovorí mne/o mne. Vlastne nedávno mi povedala, že nech nepoužívam ten parfém, že ju z toho bolí hlava. Tie nepriame narážky sú napríklad, ja mám dlhé vlasy, tak ona poznamená niečo v tom zmysle, že dlhé vlasy a krátky rozum. Alebo, že no niekto má v hlave a niekto chodí vyobliekaný. A stále takéto reči. Svoju prácu si robím dobre, šéf je so mnou spokojný. Ako by ste reagovali?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzubb007
30. sep 2021

Nevsimat si ju, je to taka povaha a to sa nezmeni, rob si svoje a ked si ju nebudes vsimat bude este viac vytocena 😉

derdia
30. sep 2021

Ja som mala taku chuderu, ktora sa na mne odbavovala...ta ma naucila, ze si take chudery voobec nepripustam. A ked mas na to guraz spytaj sa jej, ze ci je doma nestastna, ked sa potrebuje odbavovat na druhych. Alebo podotkni, ze ja tak lutujem ludi, ktori druhym robia zle lebo su sami nestastni. To musi byt strasneee😉😉😉😉a neboj sa zavrie hubu a viac ju neotvori.

ckocka
30. sep 2021

Ak nie si typ ktorý vie pohotovo reagovať a usadiť ju tak nereaguj.

nwnw
30. sep 2021

Ja som koli takej zakomplexovanej pizde dala vypoved. Ta uz riesila aj preco nie som v praci. Normalne sla za mojim sefom ci nemusim chodit do prace a za co mam vyplatu vyssiu ako ona (to nechapem odkial vedela asi na ekonomickom na kavicke).
Clovek ide darovat krv, pride na obed do prace a hned sa tam navaza daka chudera, ze ona musi robit od 8:00.
Pritom ani nerobila rovnaku pracu, len sme boli spolu v open space.
Teraz by som ju uz konfrontovala, cia daky problem a ide si to vyriesit s sefstvom sama, alebo so mnou.
Vtedy som bola mlada a vyklepana.
Drz sa. Jej ide o to aby Ta dodeptala a vystrnadila.

syslik81
30. sep 2021

zrejme niesi tym co by ju vedel ironicky odrovnat a nauci t sa to neda .. takze s alen usmej a jednym uchom dnu a druhym von .. alebo ju proste pochval a povedz aka je len mudra kam na tie debiliny chodi .. nieco ti zavidi inak by nerypala ale to je jej nudny zivot nie tvoj.. vies ze mas nieco viac ako ona a to myslim staci ...

peter1602
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fleur1111
30. sep 2021

Mám podobnú skúsenosť. Niektoré ženy neznesú pri sebe inú, ktorej sa neleni ráno vstať skôr a upraviť sa do prace a potom si na nej odbavuju svoje komplexy. Sú tak nešťastne zo svojho života, že takéto situácie im aspoň na chvíľu privodia “pocit blaženosti”, ktorý doma zrejme nezažívajú. Keď sa na to cítiš, tak ju konfrontuj, ak nie, tak jedným uchom dnu, druhým von. Potom je už len na tebe, či budeš chcieť v takom prostredí pracovať naďalej, lebo ideálne to nebude nikdy pri takom človeku.

hennyinnsbruck
30. sep 2021

Ja by som jej povedala :podla seba sudim teba?usmiala sa a potom ju len ignorovala…🤷🏼‍♀️

luccija
30. sep 2021

Normálne by som jej povedala, že už Ťa nebaví pocuvat jej dvojzmyselné reči.Na rovinu do očí...

cacianka
30. sep 2021

Keď som začínala pracovať, nevedela som hneď reagovať, brániť sa. Život ma naučil, kolegyne poducili, a teba môže teraz koník.teda ženy tu.

0silvia0
30. sep 2021

Ale prosim ta, len si dviha na tebe svoju zdupanu sebahodnotu. Nevie byt spokojna len tak, potrebuje dat niekoho dolu aby sa citila lepsie. Na tomto sa len pousmiat... Ja mam kolegynu, ktora je strasne hrda na svoje velke kozy. A vzdy ked ma prilezitost, tak nazyva zeny s prsiami mensimi ako ona plochanami, chuderkami a pod. Je to trapne, ale ked jej to robi dobre, nech si posluzi🤷‍♀️

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lula3108
30. sep 2021

Ja by som toto skorej neriesila. Stalo sa mi ze presne v babskom kolektive som ja bola ten vyvrhel, vsetky kolegyne v kuchynke ohovarali a v momente ako som prisla tak ticho. Alebo vsetky isli spolu na obed tak ja som isla s chlapmi(so sefmi) a samozrejme hned reci a tie pohlady a raz za cas komentar ze niekto si to vie vybavit a podobne. Tak ja som si to tiez s nimi chcela vybavit, na rovinu som sa opytala s cim maju problem a samozrejme ticho a ony nemaju problem a vsetko super, este to na mna hodili ze ja sa nedojdem opytat ledy idu na obed. A potom MNA personalne riesilo ze preco sa s nikym nebavim a robim rozbroje medzi kolegynami a nedokazem sa zaclenit do kolektivu ze aky mam problem. Takze odvtedy som ticho, radsej sa usmievam a neriesim lebo sa to este otoci na mna.

Toto je ten isty pripad, ona na rovinu ocividne rozpravat nevie a ty v momente ako zacnes riesit veci nahlas tak este ty z toho vyjdes ako krava ze si neprijemna na kolegynu. Ber to tak, ze do prace sa chodi pracovat a nie si robit kamaratov alebo riesit sukromne veci

livka283
30. sep 2021

😂 príď na zácvik do našej zborovne , ako reagovať promtne, bez urážky, tvoja kolegyňa dá do týždňa výpoveď

fleur1111
30. sep 2021

@viestta áno, to je zas druha strana veci 🤔

mamka1984
30. sep 2021

Jeejda, poznám to veľmi dobre. Priama konfrontácia nie vždy veci vyrieši, a ja nemám rada konflikty. Ja reagujem skôr tak, aby som z toho nakoniec mala srandu ja. Na poznámku o dlhých vlasoch a krátkom rozume by som napr. len zaklipklala očami a sladko odvetila- aké šťastie, že ja mám aj ten rozum, aj vlasy. A poradila jej hneď zmeniť kaderníčku. K poznámkam o oblečení podobne. A ešte by som veľmi naivne dobrosrdečne navrhla, že jej s výberom šatníka rada poradím, škoda aby takto chodila po svete, veď aj na jej vek či postavu iste niečo slušivé v obchodoch nájdete .... Uvidíš, keď sa na jej hnusných poznámkach začneš baviť a vezmeš to ako hru, sama prestane a nájde si inú obeť 🙂

jankapepe
30. sep 2021

,,to nie z parfému, to z nedostatku sexu...,,
,,Veru....pre hlupáka každý hlúpy,,

Veď ju zazen do out-u 🙂

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
macik34
30. sep 2021

Spýtaj sa jej, či to je vlastná skúsenosť.. usmej sa a krvný rukou

bluka2
30. sep 2021

V akom odvetví sa nájdu takíto primitívi?

barborachors
30. sep 2021

To je presne to, ze ked si "nezakrocila" po prvej narazke, tak sa to teraz s tebou uz veze a tazko si asi budes voci nej budovat arzenal vhodnych odpovedi. Ja by som sa na taku robotu vyprdla, lebo to je ako za trest, robit a este aj pocuvat pindy.... Ak si mlada a nie si na ten job uplne odkazana, radsej zarad spiatocku a v novej robote hned v uvode nedovol, aby si o teba otierali hubu. Hlavne treba reagovat hned, nebyt ticho. Alebo poradim ti, skus napr it firmu napr kde je viac chlapov 🙂

cacianka
30. sep 2021

@bluka2 v každom

fatima99
1. okt 2021

Preco sa vobec tym zatazujes? Kasli sa na to, vobec ta nemusi zaujimat, ries si svoje, svoju pracu, pre to tam chodis 🙂

bluka2
1. okt 2021

@cacianka neviem, zažila som všelijaké intrigy a podpasovky, ale nikdy nie v takomto skolkarskom štýle o vlasoch a tak. To by všetci vysmiali skôr autora takého trapneho akože vtipu

opuska
1. okt 2021

vymysli si aj ty nejake narazky na nu a je to. skoda sa ale pustat do debaty s niekym, kto ma menej rozumu ako ty. pripadne ju ignoruj ak sa to da 🙂

cacianka
1. okt 2021

@bluka2 netvrdím že všade sú primitívne typy kvôli vlasom, ale všeobecne. Ja so zažila že na každom pracovisku sa našli, šéfky , kolegovia "na úrovni" aj robotníci. Celé spektrum povolaní. Muži aj ženy .
Šéfka oddelenia v kultúrnej inštitúcii, starosta aj upratovačka. Každý v inej firme.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marcela91
1. okt 2021

Nevšímať a ignorovať nepômôže, bude ťa deptať ďalej, lebo si na tebe uľavuje, pretože jej to DOVOLÍŠ! Jediné čo ti pomôže pri prvej takejto poznámke sa postaviť, prísť k nej a navrieskať z celej sily na ňu, aby si prestala konečne na tebe liečiť svoje komplexy , svoj posratý život /lebo nič iné za tým nie je/, lebo ak s tým neprestane, rozbiješ jej nabudúce rovno hubu .....Nech si akýkoľvek mierumilovný človek a je ti to proti srsti, naozaj ti dobre radím, že toto zaberá na 100%. 😉

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz