Od zamestnávateľa chcem výplatné pásky

11. jan 2023

Moj zamestnavatel, je nezastihnutelny, mam tel cislo ale neviem ako mu to povedat kedze som tam len pol rokaa by si nemyslel ze chcem vyplatne pasky len kvoli tomu ze chcem nieco uver atd, prizvukoval zo na pohovore aby sa to nestalo, je mi to az trapne si pytat vyplatne pasky, nechcem ich na ziadny uver, ale potrebujem ich zdokladovat inam, ak zavolam uctovnicke on sa to dozvie? Sice ani na nu nemam kontakt, kllegyni som sa pytala tak sa tomu nepriamo vyhla, na zmluve mam rovnaku mzdu aku aj dostavam na ruku. Ako by ste to eiesili vy? Da sa niekde zavolat aby mi zaslali pasky Na nejaky urad?

maxi2
11. jan 2023

@sigma510 ale veď tu nejde len o úver, ale aj o princíp. To kde sme? Všelijaké podvody ako všetko obísť. A ešte bude zamestnávateľ plakať,že nemá na energie a naťahuje ruky nech štát dá ,ale platiť dane to nie . A nepočíta sa náhodou z odvodu aj dôchodok?

moonlight1210
11. jan 2023

§ 130 ods. 5 zakonnika prace

On ti musi povinne pasku dat. Bud posle mailom a mala by byt na heslo a ty by si to heslo mala vediet, aby ti do nej nemohol len tak niekto nahliadnut, ak by doslo k omylu a pasku by poslali mailom niekomu inemu.

Alebo ak by ti ju daval do ruky, ma to byt na protipodpis, ze ju preberas.

Jednak sa to dava takto, lebo musia byt chranene osobne udaje, a jednak aby bol kryty, ze ti ju dal.
Inak moze mat pri kontrole problemy.

Ake zatazovanie? On by mal byt prvy, kto nastoji na tom, aby sa to dodrzovalo.

Navyse mu to bud mzdarka pripravi aj s papierom na podpisy, on to len rozda.
Alebo to priamo ona posle zo mzdoveho programu zaheslovane na vase maily (co v dnesnej dobe dokaze uz kazdy taky program). Heslo ti bud urcia a daju vediet, alebo tam zadaju take, ktore chces pouzivat ty.

Normalne si pasky vypytaj. Ak zacne po tebe hucat, naco su ti a ci im neveris, vtedy mu mozes zacat neverit. Lebo ak je to problem, tak bude za tym nejake klamstvo.

vieraz
11. jan 2023

A danove ti bude kto robit?

sigma510
11. jan 2023

@maxi2 počíta, mňa len udivuje ze v dnešnej dobe niekto dokáže byť zamestnaný a nemať prehľad o svojom prijme. Veď na páske vidím všetko, nárok na dovolenku, priemer, stravné... Ja toto nechápem akí sú niektorí ľudia jednoduchí.

maxi2
11. jan 2023

@sigma510 to je na Tom ,že niekto kto nemá inú možnosť tak robí aj takto čo je smutné

lavinis
11. jan 2023

Ty nevieš ako máš pýtať výplatnú pásku? Ako prosím?
To ti doteraz nechýbala? Musíš ju dostať s každou výplatou.

katkaseiner
12. jan 2023

Inak len tak náhodou...ak nevieš koľko oficiálne zarába, tak pozor na materskú a PN, to bude riadna bieda

luccija
12. jan 2023

@maxi2 smutné, ale pre autorku... je to aj o zodpovednosti.Nedaj Boh by bola dlhodobo PN či jedného dňa zistí, že za ňu neodvadzal čo mal

maxi2
12. jan 2023

@luccija podľa mňa keď nechce aby jeho zamestnanci brali pôžičky tak ani PN im nedovolí 🤷

autor
12. jan 2023

Zistovala som si socialnu plati aj zdravotku

casillas28
12. jan 2023

Ty sa prestan bat svojho sefa a toho ze ho zatazujes...panenko skalava vsak je jeho povinnost ti davat tu vyplatnu pasku...toto tak niecim smrdi... plati ta na ruku a bez pasky...vsak je zjavne ze za teba socialku bud neplati alebo tam v tom je nieco ine.. si predstav ze potrebujes ist na PN alebo matersku a potom sa dozvies ze na to nemas ani narok lebo panko za teba nic neodvadzal...vsak trosku ludia rozmyslajte ....ach jaj...hlavne ze ho nechces otravovat a nevies ho zastihnut 🙈

hiro
12. jan 2023

Platit moze - ale mozno plati len ako z minimalky.