Nevyplatená mzda

macka174
2. máj 2021

Môj zamestnávateľ čerpá na mňa pomoc od štátu na náhradu mzdy zamestnancov pri zatvorenej prevádzke,a za február a marec mi ešte nedal ani mzdu,ani náhradu ktorú čerpá.A stretnut s ním sa je problém,tak mu písomné chcem doručiť žiadosť o vyplatene mzdy.Len neviem akú sumu mám žiadať vyplatiť,či mzdu ktorú mám v prác.zmluve,alebo tu čo čerpá ako pomoc od štátu.Len ja ani neviem koľko vlastne na mňa dostáva,keďže na zmluve mám inú sumu,na výplatnej páske mám inú,a do ruky mi dáva zas inú...

malinoismum
2. máj 2021

@macka174 Bolo by fajn do tvojho problému zapojiť inšpekciu práce a hneď by bolo všetko aj vyplatene a aj na papieroch rovnaké ale najmä spravodlivé a čisté 👍🏼
- oni si vypýtajú čo treba a dozrú aj na to ostatné... 😉
Môžeš to zamestnávateľovi medzi rečou spomenúť aj v SMS, že pokial sa nerozhýbe on - tak ty rada... Ja by som po dvoch mesiacoch už nečakala, rovno by som to riešila s IP.

macka174
autor
2. máj 2021

@malinoismum IP som tento problém spominala a oni mi odporučili podať písomnú žiadosť na vyplatenie mzdy,ak nic, potom na políciu podať trestné oznámenie.Urcite to nenechám len tak

littlebubble
2. máj 2021

Mala som prekážku v práci a každý mesiac mi prišla výplata.

To čo sú toto za spôsoby.

macka174
autor
2. máj 2021

@littlebubble aj mne za december a január.odvtedy nič.Zamestnavatel mi povedal,že až keď mu podpíšem výpoveď od mája,potom mi doplati ostatné

littlebubble
2. máj 2021

@macka174 Od októbra a ešte za apríl mi príde.
Akú výpoveď? Z akého dôvodu.To ťa akože vydiera?
Správne tomu rozumiem?

Každý mesiac mi pekne prišla výplata o čom on splieta akože.

littlebubble
2. máj 2021

Nehovoriac o tom, že už som v práci

macka174
autor
2. máj 2021

@littlebubble Môže sa spýtať,dostávate 80%hrubej mzdy?No neviem o čo mu ide.Este mi povedal,že neposlal moje mesačné výkazy,tak že ešte mu neprišli peniaze.

malinoismum
3. máj 2021

@macka174 Ja ti to takto napíšem, kedze pracujem kde pracujem - odporúčam ten spôsob cez IP lebo je to rýchlejšie (:

littlebubble
3. máj 2021

@macka174 Áno dostávali sme 80% teraz už 100% samozrejme.

macka174
autor
3. máj 2021

@malinoismum Ďakujem.A ešte mám otázku.Teraz som na PN,mám ešte 53dni starej dovolenky,môžem si ju vyčerpať po skončení PN celú,alebo mi môže zamestnávateľ rozhodnúť že kedy a ako si ju mám čerpať?

ibrunova
3. máj 2021

@macka174 Starú dovolenku ti môže nariadiť zamestnávateľ. Ako to, že máš 53 dní?

luccija
3. máj 2021

@ibrunova lebo robila pre debila, ktorý jej nedal ani voľno😉
@malinoismum píše, že už kontaktovala IP.
Autorka daj písomne doporucene, že žiadas o vyplatenie mzdy veď nepíš sumu

ibrunova
3. máj 2021

@luccija Lebo 53 dní nemôže mať starej, niečo z toho jej už dávno prepadlo.

macka174
autor
3. máj 2021

@ibrunova Lebo od 2014-2020 som bola na RD.

luccija
3. máj 2021

@macka174 nevyznám sa v tom, ale zamestnávateľ Ti môže určit koľko dní dovolenky môžeš čerpať, ale toľkoto si nemala mať to sa už malo vycerpat

basska_b
3. máj 2021

@macka174 V zmluve sa udáva mzda brutto, to len tak na okraj. Takže na ruku nikdy nedostanes to, čo v zmluve. Ale mala by si dostať to, čo na páske. Jedine že by ti na ruku dával viac. Ale to z hľadiska právnych predpisov nie je v poriadku. Ale robí sa to

macka174
autor
3. máj 2021

@luccija Ak nie vyčerpať,tak preplatiť.Ved mi ju nemôže len tak zahodiť

malinoismum
3. máj 2021

@luccija kontaktovala ale PODNET na prešetrenie nedala.

macka174
autor
3. máj 2021

@basska_b Vieš,len problém je ešte to,že ja som na polovičný pracovný pomer a taku mzdu mám aj v zmluve,ale na páske mám hrubú mzdu 623€ ale na ruku mi zase dal len 350-prekazka v práci(80%)Ale to tiež nesedi

basska_b
3. máj 2021

@macka174 Hmm, hej, teraz v tejto dobe ľúbia škrtať mzdy, určite to ma nejako ošetrene, keby aj kontrola prišla 🙈 ale nie je fér, že mešká s výplatou. Nechce vôbec s tebou komunikovať? Z čoho máš žiť? 😐

macka174
autor
3. máj 2021

@malinoismum Ešte som nepodala podnet,to je pravda.Dnes sa máme stretnúť,tak od toho sa to všetko bude odvíjať,ako sa dohodneme.

malinoismum
3. máj 2021

@macka174 Drz sa, budem na teba myslieť.

simca06022011
3. máj 2021

@macka174 on sa ta chce zbavit... nic ine. Proste ta zamestnavatel nechce, a ten PP sa skro ci neskor ukonci. S tym rataj. Mzdu ti ma vyplacat taku ako mas na vyplatnej paske, cize vypocty 623 -350EUR nerozumiem celkom z kade ako... aj na vyplatnej paske najdes ze si napr. na 80%, aj to ze si na polovicny uvazok, on nic nepreratava. Cize na toto si daj tiez pozor. Nepreberaj peniaze len tak hala-bala, bez dokladu
Posli tu ziadost, ak nevyplati mzdu chod na to tak ako ti IP povedal. Podaj podnet aj na ten IP, ze ti mzdu nevyplatil a mozno by som sa aj na urade informovala, resp. im dala vediet, ze sice dotacie mu davaju, ale on ti mzdu nevyplatil ;) by ma zaujimalo ako to UP riesi, ja tieto nove dotacie neriesim momentalne, ale kedysi sme museli aj doklady, podpisane pasky/bankove vypisy a vsetko dodatocne dokladovat k dotacii.

macka174
autor
3. máj 2021

@simca06022011 Podľa neho 80%zo 623 je 350€.Z tých 623 mi odratava odvody vo výške 219€

macka174
autor
3. máj 2021

@malinoismum ďakujem pekne 🙂

simca06022011
3. máj 2021

@macka174 623 je hruba mzda, mas vyplatnu pasku, mas pracovnu zmluvu, tak si to vies precitat a preratat. Pri hrubej mzde 623EUR (nie som pri programe, ale priblizne tieto sumy hadzem z hlavy🙂), odpocitatlnej polozke uplatnovanej, deto ak je tam danovy bonus deitata do 6r je cista mzda 100% cca 550EUR.. 80% sa rata z hrubej mzdy.. cize neviem 460 v cistom? To je teraz jedno, celym tym som myslela to, ze si mas pozreit co mas napisane v zmlue a na paske, to mas dostat a nie to co si im mysli ;)

simca06022011
3. máj 2021

samozrejme ak nemas v zmluve 623EUR ale mas tam menej, na polovicny cas, tak su sumy ine, preto si treba precitat co tam vobec mas. A zalezi aj na pracovnej pozicii, maloktora praca uz je teraz v 1. stupni narocnosti, a toto je minimalka za tento stupen

macka174
autor
3. máj 2021

@simca06022011 Mám zmluvu z roku 2014 na polovičný pracovný úväzok vo výške 176€.Inu zmluvu nemám.Teraz by to malo byť cca 312€.Ale pásku za december a január som dostala s hrubou mzdou 623€.Ale dal mi len 350.On asi posiela pásky na 623€,toľko mu aj dajú,ale mne dal len 350€.Cele zle

malinoismum
3. máj 2021

@macka174 ideál pre IP 👌🏽

macka174
autor
3. máj 2021

@simca06022011 Ahoj.mozem sa ešte spýtať,keď mám prac.zmluvu od roku 2014 na dobu určitú na 2roky,v Tom istom roku som išla na MD,tá zmluva ešte platí,či skončila v r 2016?