Odchod v skúšobnej dobe

6. mar 2022

Som v skúšobnej dobe v práci, ale chcem odtial odísť. stačí ked nepridem len zajtra alebo musím aj prísť tam osobne ? nechcem sa velmi už s tými luďmi vidieť a ked si predstavím, že by som ta zajtra mala prísť tak mi až zviera žalúdok mám strašný stres a pocit napätia

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
6. mar 2022

Pošli aspoň SMS, či mail.

Nevieš kde a kedy tých ľudí stretneš, tak nech odchdzas ako slušný človek

autor
6. mar 2022

@viestta no tak som myslela, či stačí len ráno zavolať
a aké formality?

zuzubb007
6. mar 2022

Tak slusnost je prist osobne a povedat, ze ta praca nebavi atd. , najhorsie je neprist tym das najavo, aka si truba aj ked nemusis byt spravis si hanbu

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zalka
6. mar 2022

formalitou je aj písomné ukončenie PP v skúšobnej dobe ... čiže si spíš, že končíš, a odnes zajtra na firmu na podateľnu alebo na mzdové alebo pošli doporučene poštou ...

bashee
6. mar 2022

Sak ale to nemozes len tak jedneho dna neprist. To si kde videla? Normalne musis prist a podpisat papiere, pisomne to dolozit ze chces ukoncit pracovny pomer v skusobnej dobe. Ja som tiez za mladi ukoncila. Vytlac si vzor ziadosti kde oznamujes zamestnavatelovi ukoncenie v skusobke, poziadaj nadriadeneho o pokec bokom a povedz mu to normalne na rovinu. Tiez mi prides tak +/- 20 rokov…

autor
6. mar 2022

@bashee ano je to moja prvá práca a kedže s tymto skusenosti nemám tak sa tu normálne pýtam. Stačí mi normálne kludne odpovedať ako to má byť a nie hned zo mňa robiť piču. Dakujem

lilianka28
6. mar 2022

To ako si predstavuješ? Nemôžeš len tak odísť. Kľudne ti môžu dať absenciu. Sú nejaké ustanovenia v Zákonníku práce, kde aj skončenie PP v skúšobnej dobe má svoj postup. Takže pekne oficiálne aspoň 3 dni dopredu napísať oznámenie o skončení PP v skúšobnej dobe. Môžeš poslať doporučene.

andrejka1974
6. mar 2022

Ja som tiež odchádzala po dohode ,ale sme sa dohodli že robím do konca mesiaca a tak som chodila normálne vždy sa musíš dohodnúť a nie že neprísť do práce najmä ak s tebou ešte pocitaju

autor
6. mar 2022

@andrejka1974 no pokial viem tak možem v skúšobnej odísť z dňa na deň
aj druhá kolegyňa tak spravila

eerikusik
6. mar 2022

Áno môžeš,ale slušne to teda nie je,ale ako píšu baby vyššie nikdy nevieš kde sa s tými ľuďmi stretneš.Falsia vec je že do budúcna od nich budeš chcieť napríklad nejaké potvrdenia a podobne.Tak budeš mať v ruke potvrdený/podpísaný papier a máš pokoj aj ty aj zamestnávateľ.Nikto ťa nemôže donútiť odrobiť napríklad ešte týždeň alebo do konca mesiaca,ale aspoň oznámiť že končíš v skúšobnej dobe a vybavené.🙂

dencagee
6. mar 2022

Tak načo sa tu pýtaš, keď si stále točíš svoje? Správaš sa ako krpaté rozmaznané decko. To nie si schopná tam ráno prísť, vysvetliť šéfovi situáciu a normálne vyriešiť formality? To, že môžeš odísť zo dňa na deň v skúšobnej dobe neznamená, že sa máš tváriť ako voš pod chrastou a nemáš žiadne povinnosti voči zamestnávateľovi. Choď tam a správaj sa ako dospelá žena a nie ako to, čo si napísala vyššie.

pribinak
6. mar 2022

Áno mizes, odísť aj zo dňa na deň. Ale je slušne si to odkomunikovať.
Ak nezvládnes ráno prísť a tam to povedať. Treba aspoň dnes večer poslať SMS či mail.
Neciem o akú prácu sa jedna, ale ak máš cislo na nejakú vedúcu, tak pošli SMS či mail aj jej, aby sa zariadila a vedela, že už nemá s tebou počítať

Výplatu a zápočtový list, ti zamestnávateľ posle

autor
6. mar 2022

@dencagee a čo si točím svoje, to kde si zas vyčitala ty mudra žena
normálne sa pytam tak cakam aj normálnu odpoved bez zbytočných hlupostí okolo toho ale to v tomto slepičinci modrom asi nieje reálne

autor
6. mar 2022

@pribinak ano dakujem

xsandrax
6. mar 2022

Určite by si mala prísť normálne do práce a oznámiť im to osobne a vybaviť potrebné formality, nikdy nevieš či si v budúcnosti nebudú pýtať na teba referencie a hodnotenie a to, že si neprišla len tak do práce ,,lebo v skúšobnej dobe môžeš odísť kedykoľvek" Ti určite neprilepší. Mňa ako zamestnávateľa by práveže zaujímalo, prečo niekto skončil v skúšobnej dobe 😀

autor
6. mar 2022

@xsandrax ano jasné že by som neodišla bez slova
len som nevedela čo sa to dá aj bez osobného kontaktu, ale teda pôjdem tam zajtra osobne lebo ved niesom krpaté rozmaznané decko 🙂)))))

makova333
6. mar 2022

Autorka: Je uplne v poriadku odist v skusobnej dobe, ale kedze je to tvoje prve zamestnanie, nauc sa riesit aj neprijemne veci slusne, vecne a ferovo. Do buducnosti ti to da vela. Priprav si ukoncenie PP v skusobnej dobe, chod za veducim/veducou a slusne vysvetli, ze praca nenaplnila tvoje ocakavania a rada by si prenechala miesto niekomu, komu to bude vyhovovat viac. Ocakavat mozes suhlas s tvojim rozhodnutim, ale aj nesuhlas (na ten reaguj slusne, nie ako si tu reagovala vulgarnym slovnikom, ten sa fakt okrem krcmy nehodi nikde). Kazdopadne, je jedno ci zamestnavatel bude alebo nebude suhlasit, ak si ty rozhodnuta, odovzdas ukoncenie PP, kopiu si nechas potvrdit a dohodnes sa na vystupnych formalitach.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
6. mar 2022

@zoro9836 ďakujem veľmi pekne
Niektoré dámy by si z vás mali brať príklad

elizabet173
6. mar 2022

podľa tvojich reakcií si myslím, že si aj v tej práci vydýchnu, keď tam skončíš, sorry za úprimnosť

autor
6. mar 2022

@elizabet173 to nieje žiadna úprimnosť, nemôžeš vedieť podľa pár odpovedi
To iste si môžem myslieť aj ja o ostatných tu čo komentovali že v bežnom živote sú asi tiež nepríjemne a nevedia normálne odpovedať 🙂)) zvlášť niektoré čo furt komentujú drzo s blbymi poznámkami všakže

elizabet173
6. mar 2022

ty si odpovedala normálne? Veď si prskala v každom príspevku a tie ženy ti chceli v podstate pomôcť, to ťa nenapadlo?

autor
6. mar 2022

@elizabet173 dá sa pomôcť aj normálne ako napríklad ini mi napísali úplne slušne bez zbytočnosti otravných
To ti nenapadlo ???????

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
6. mar 2022

veď si odpoveď dostala už v prvých dvoch príspevkoch, nič zlé som v nich nenašla

zuzanka.zuzu
6. mar 2022

@elizabet173 zamestnanec roka 🙄

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz