Ošetrovanie člena rodiny

playboy217
14. okt 2012

Ahojte, prosím Vás poradte mi už...som na rod.dovolenke, ALE zacala som robit a momoentalne som sa dostala na marodku a skoncila v nemocnici a s malym mi nema byt kto...preto by som potrebovala poradit ze ktory lekar mojmu priatelovy vie vystavit očr-ku? na kolko dni?vopred vam dakujem

titkovamiriam
14. okt 2012

očr vydava pediater,platena je 10 kalendarnych dni v mesiaci

playboy217
autor
14. okt 2012

dakujem, a nepotrebuje ziadne potvrdenie o tom ze ja lezim v nemocnici? a keby ma pustili domov tak moze tak ci tak cerpat ocr? leboj ja by som este nebola schopna pohybu okolo maleho..

titkovamiriam
14. okt 2012

@playboy217 moze trvat dlhsie ale to uz nieje platene,len ospravedlnene alebo na inu diagnozu,ak mas dobru dokinu,urcite sa dohodnes 🙂 ,to neviem o tom potvrdení,musi niekto dalsi poradit,kto tak uz bol

playboy217
autor
14. okt 2012

ale myslim tak ze on bude teraz tyzden doma a mna by pustili trebars v utorok tak moze byt este na ocr ked ja nebudem schopna sa o maleho postarat ? myslim ze som mimo provoz...

elise
14. okt 2012

@playboy217 očr môže mať hociktorý člen rodiny aj babka nijake potvrdenie netreba. nemusi byť na očr matka. ono môže partner čerpať očr na maleho a potom po 10 kalendárnych dnoch by mu vystavil očr tvoj lekár na teba.

playboy217
autor
14. okt 2012

dakujem velmi pekne za poradenie

alami
14. okt 2012

@playboy217 to je len na dobrej vôli pediatričky, takže len ísť za ňou a vysvetliť situáciu a poprosiť ju 🙂

eeffka
16. okt 2012

@elise
@playboy217

nie tak celkom pravda, u nas zamestnanci cerpali OCRku na dieta kym bola matka na materskej a rodicovskej, museli nasledne na preplatenie dolozit potvrdenie od lekara matky ze v danom case nebola schopna zabezpecovat starostlivost o dieta.Dovtedy socialka blokovala vyplatenie

elise
16. okt 2012

@eeffka matka nemusi prednostne čerpať Očr podmienka je trvale bydlisko s tým koho ošetruje a môže to byť aj manžel na manželku alebo manžel na dieťa. u nás v soc. poisťovni nerobili problem ak čerpali otcovia alebo babičky očr na dieťa alebo na ineho rodinneho prislušnika.

eeffka
16. okt 2012

@elise ano mohol cerpat ktokolvek ale nie za predpokladu ze matka prave v tom case na MD alebo RD, po 3.roku veku dietata to uz neriesili, rovno nam volali do firmy ze nech si zamestnanec dolozi kde bola v tom case zena, lebo mu to blokuju. Nechcelo sa mi verit ze to maju nejak pospajane ale hovorim priklad z praxe ( 2x)

elise
16. okt 2012

@eeffka priklad z praxe som ti uviedla aj ja dokonca aj moja vlastná skusenosť. a moje dieťa pri čerpani Očr manželom nemalo ani 2,5 roka dokonca aj moja mama akobabička bola na očr s malým. neviem ako maju u vás na sociálnej poisťovni usmernenia alebo nejake ine prikazy ale u nás je to tak ako som ti napisala je to okres Piešťany a trnava

eeffka
16. okt 2012

tak ja som z KE, ale v kazdom pripade si myslim ze ak je tak ako zakladatelka temy pise, nema problem zdokladovat ze bola v nemocnici.

playboy217
autor
16. okt 2012

dakujem vam uz som zdokladovalaa potvrdenie mi plati aj ked som uz doma pretoze od zajtra chodim este do nemocnici na infuzie....ked s nimi skoncim musim to zrusit aspon tak povedala detska doktorka

kvetinqa
16. okt 2012

@eeffka u nas to bolo tak isto. Ked bool manzel na OCRke, ja som musela zdokladovat, ze sa nemozem o maleho riadne starat- som na RD.

tinkaaa
1. nov 2013

baby a ako to je,keď som na RD a druhá dcéra má 4roky-na tú mi dala dr očr pre manžela- tiež to treba nejak dokladovať a do toho papiera na očr sa píše aj diagnoza dieťaťa lebo som to pozerala a naša dr to tam nenapísala

eeffka
2. nov 2013

@tinkaaa diagnoza sa do papiera OCR nikdy nepise, a predpokladam ze manzela vyzvu , kedze si ty naRD aby zdokladoval preco sa staral o dceru on

tinkaaa
3. nov 2013

@kvetinqa akédoklady alebo čo si doložila aby mu to uznali?

eeffka
3. nov 2013

@tinkaaa nas zamestnanec dokladoval len takym "vymennym listkom" kde bolo do manzelkinho lekara napisane, ze menovana XY bola v case do-do PN a nebola v stave postarat sa o dieta. peciatka+podpis

tinkaaa
3. nov 2013

@eeffka ok - lebo ja som s jednou na RD a s tou druhou je mm na OČR - takže by mi to mohli uznať tiež len takto?

eeffka
3. nov 2013

@tinkaaa a ty si zdrava? myslela som ze riesime ze ako matka si chora... osobne si myslim ze to bude zavisiet od tetky na socialke

ked sa mozem opytat lebo ma zaujimaju niektore aktivity ludi ( robim na mzdovom a niektore veci nedokazem pochopit) , preco je on doma na OCRke ked ty si tiez doma, a ked sa vies postarat o 1 dieta (za predpokladu ze si zdrava) zvladnes aj 2 a on navyse dostane za OCRku len 55% platu? co vas k tomu vedie?

tinkaaa
3. nov 2013

@eeffka máš IP

eeffka
3. nov 2013

@tinkaaa aha diky za info, no myslim ze pri vasej situacii to nebude problem tetke pripadne vysvetlit a zdokladovat.