Plat zdravotnej sestry

27. sep 2021

Chcela by som ísť študovať vs zdravotnú sestru, nemam žiadnu kamarátku ani nikoho v rodine co by mi na otázku odpovedali... Aky je prosím reálny plat sestry po bc. Škole? Ano viem na nete sú ponuky aj 1400e+ ale zaujímajú ma reálne podmienky

antonka
27. sep 2021

Môj nástupný plat 830€ vo fakultnej nemocnici, ale nie trojsmenka ale osemhodinové, na operačných sálach... Som po strednej zdravotnej, a bc štúdium na VŠ, v roku 2017 teraz keď pozerám nástupné platy sú približne tak... Sestry pri lôžku majú samozrejme viac, plus sa priplacaju sviatky, nočné atď, toto som ja nemala 🤷 ale ako pozerám 1400€ som veru nikde nevidela ako nástupný plat, ale pokojne sa môžem mýliť 🙂

kofolala
27. sep 2021

Ešte si to dievča dobre premysli

era777
27. sep 2021

keby mali sestry plat 1400e tak by ich nechybalo v SK zdravotnicte 14tis. 😀

stanulienkat
27. sep 2021

Po 22 rokoch praxe som sa vysplhala v sukromnej amb na 1000e brutto. Vacsina ponuk je 800-1000€ brutto. 1400 a viac mozes mat na oddeleni s priplatkami za nocne a vikendy.

kakakina
27. sep 2021
nerya
27. sep 2021

Po škole, pred pár rokmi, nemyslím ale že by to šlo nejak extra hore. Záležalo na odpracovaných hodinách a aké dní to boli, koľko nočných sme mali.. aj 565e som mala niektorý mesiac 🤷

janinah
27. sep 2021

1400 nemám ani po 38 rokoch praxe.zalezi aj či si v krompachoch alebo v blave.ak to ideš robiť pre peniaze.tak ani nezačínaj študovať.z toho nezbohatnes...

iinuska
27. sep 2021

No tak takyto plat mozno pri 200 odpravovanych hodinach
Toto povolanie je taka charita.Musi to cloveka fakt bavit.

tani777
27. sep 2021

U nas sa mi zda,ze asi vrchna mala cca 1200€ ale v hrubom...cize mgr.+specializacia+prax+funkcia teda..teraz moze byt,ze tych 1400 moze mat vrchna..riadne sestry pri lozku,bez specializacie urcite nie..vraj je uz priplatok ak mas VS,ale to neviem (uz som 4 roky prec,tak neviem)

kikus7
27. sep 2021

Pozrite tu základnú zložku mzdy: https://www.sksapa.sk/aktuality-a-oznamy/odmeno...
Potom máte k tomu príplatky. Zdravotnícky pracovník musí byť registrovaný v komore, v prípade sestry to je SK SaPA, a musí sa vzdelávať, teda zbierať kredity.

rarararara
27. sep 2021

Zaklad 1200
Ostatne zavisi od nočnych , vikendov, a ked je dovolenka alebo nadcasy ,staci 20 hod, tak je to este lepsie

diana152
28. sep 2021

robim v DD 4 roky, stredna zdravotnicka a vysoka Bc., zo zaciatku bieda velka😁 teraz uz mam v cistom 700-850e, zalezi od mesiaca kedze robim v nepretrzitej prevadzke

fadama
28. sep 2021

Mama ma po 30r 800/900 euro. 👎

niikoletka
28. sep 2021

Ja nesúhlasím s týmito príspevkami, keď som nastúpila do nemocnice aj keď som začínala na plate 750 eur v hrubom v čistom som mala vždy okolo 800-900 a za tie roky sa to zodvihlo tabuľkový plat je pre Bc myslím 972 eur v hrubom co je v čistom viac kvôli nočným, víkendom a sviatkom. Ja som zarábala na are cca 1200-1400 eur. V nemocnici sa naozaj zarobiť dá aspoň v tých väčších veľa robi aj kolektívna zmluva a osobne ohodnotenie. Vždy som mala vyšší plat ako spolužiačky ktoré išli napr ekonomickým smerom v našom meste. Každopádne platy sestier v súkromnom sektore a v ambulanciách sú na zaplakanie ideš aj o polovicu niekedy aj viac nižšie takže ziadna sláva. Každopádne keď chceš ako sestra si vieš pekne zarobiť ale voľbu povolania by som si premyslela z iných dôvodov. Musíš počítať s tým ze ak budeš robiť v trojzmennej prevádzke tvoj osobný život tým veľmi utrpí málokto z rodiny a kamarátov chápe aká táto práca je, veľa krát budeš nútená počas sviatkov rodinných osláv a neviem čoho ísť do roboty miesto času s rodinou. Vianoce už nikdy nebudú ako pred tým...atd atd.. Okrem toho v tejto dobe covidu ti veľa pologramotnych vyznávačov Dr. Bukovskeho bude nadávať do najhorších špín, uvidíš ako tvoji známy zdieľajú na fb obrázky sestriciek s nožom na krku a komentárom že zdravotníci budú trpieť a pod co ta moc nemotivuje. Ľudia sú čím ďalej horší a áno budeš mat aj dobrých pacientov ale čím ďalej viav sa objavuje takých ktorí ťa majú za plebs a aj sa k tebe tak správajú. Ja by som si toto povolanie už nikdy nevybrala.

mon1806
28. sep 2021

Smiešne 😂 😂 😂 ja som zdravotná sestra a môj plat na 8 hodinovej smene bol v čistom okolo 850 eur a keď som chodila aj do denných a to som ich mala aj 6 cez týždeň samozrejme na druhý deň 8 micka čiže som robila ako chuj tak som zarobila maximálne 940 eur 😂😂😂😂😂 čiže podľa mňa mame sestry biedny plat a to ja mam ešte s tých dobrých lebo som instrumentarka síce bez špecializácie ak máš specku tak zarobiť viac ale ja ju zatiaľ nemam, ale viem ze sestry na oddelení v čistom zarábajú maximálne do 700 eur viac nie

niikoletka
28. sep 2021

@mon1806 ved toto že v jednej zmene nemáš šancu zarobiť toľko. Oni túto informáciu ze sestry zarábajú 1400 hovorili v správach ale neviem kde to počítali. Ja som tak zarobila ale v trojzmene plus osobko plus príplatky za prostredie

nezabudka3391
28. sep 2021

@era777 u nas maju zakladny plat okolo 1200 ak robia na zmeny tak sa im vysplha aj na 1400eur ale v hrubom samozrejme
ja mam 850eur v cistom ako zdravotnicky asistent so zmenami bez nejakych nadcasov

cacianka
28. sep 2021

To si vyberať školu podľa platu ?
Aj keby ťa nebavila škola a potom práca tak pôjdeš na tú kde sú lepšie platy ?
Iba sa pýtam.
Sú rôzne pozície pre vyštudovanú zdr.sestru, platy sa pohybujú v rozpätí rozdielov 400-500e a kým dostudujes, budú úplne iné.
Napr. si pozri inzeráty kde hľadajú sestry, aj Nou Klenová Ba má dobré platy a ubytovanie blizko za výrazné zľavy, alebo pol roka zadarmo.

laura164
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mariasumi
16. jan 2022

@rarararara a kde mate zaklad 1200?

luccija
16. jan 2022

Kamarátka na ambulancii onkológia plus aplikuje chemoterapie má VS ma 780 netto po 23 r praxe,ale oni majú nejaky príplatok za rizikové pracovisko
Druhá robí u zubára s dobrým menom na recepcii a má 1000 eur netto, ďalšia u dermatologičky tiež vyšší plat

rarararara
16. jan 2022

@mariasumi zapad.slovensko, fakultna nemocnica, +pomaturit.studium