PN v novej práci

andreajanikova
6. okt 2023

Dobry den
Mozem poprosiť o radu?
Do 30.6.2023 som pracovala a bola teda nemocensky poistená 11 rokov.
Júl 23 som bola pn.
Od augusta 23 doteraz úrad prace nezamestnaná,poberám podporu.Chcela by som uz nastúpiť do prace a mam aj možnosť ale…,,
Ak sa teraz zamestnám a budem potrebovať o mesiac ísť na pn,dostanem vyplatenú nemocenskú dávku este z poistenia ktoré končilo 30.6 a trvalo 11 rokov v bývalom zamestnaní keďže v novom budem krátko
Našla som si totiž prácu a chcela by som nastúpiť ,ale ma čaká ešte vyšetrenie v nemocnici po ktorom budem musieť ostať 3 týždne práceneschopná A bojím sa aby som za ten čas neostala bez príjmu ďakujem pekne Andrea

lucka_ke
6. okt 2023

nový zamestnávateľ ti bude akceptovať 3týždňovú PN v skúšobnej dobe? ja by som ostala na úrade práce (s podporou) kým si vyriešim zdravotné problémy a potom by som išla do práce

letmebe8
6. okt 2023

@andreajanikova ja by som to asi tiež urobila tak, že si poriešim najprv zdravie a potom si nájdem prácu. Skús sa dohodnúť s budúcim zamestnávateľom, prípadne, oznámila si mu, že počas skúšobnej doby budeš musieť ísť na 3 týždne na PN-ku? Niektorí zamestnávatelia sú v pohode a tieto veci chápu. Skús a uvidíš.

melanta
6. okt 2023

@andreajanikova áno, ak nastúpiš do nového zamestnania, budeš mať nárok na platenú PN. Skúšobná doba sa ti bude predlžovať o PN. Čiže ak budeš PN 3 týždne, skúšobná doba sa ti predĺži o 3 týždne. V každom prípade, ak vieš, že budeš musieť riešiť zdravie, komunikuj toto vopred s novým zamestnávateľom. Aby vedel, že plánuješ na niekoľko týždňov PN. Prípadne sa dohodnite, že nastúpiš až po tom, čo si doriešiš zdravie.

andreajanikova
autor
6. okt 2023

Novy zamestnávateľ o tom vie,sme dohodnutí,ide len o to ci tam viem este poberať nemocenskú davku z predošlého poistenia.Nemôžem ostať bez príjmu.Dakujem pekne všetkým

rachel36a
6. okt 2023

@andreajanikova nemocenska davka ti pojde z prijmu z tohoto zamestnania