Pohovor do štátnej správy

alexandra909
2. máj 2019

Absolvoval prosím niekto takýto pohovor?

ciusinka
2. máj 2019

Toto je velmi vseobecna otazka, ja pracujem v statnej sprave, takze som absolvovala vyberove konanie. Co ta konkretne zaujima?

lauriinkaa
2. máj 2019

@alexandra909 to je veľmi široký pojem, mamina bola na štátneho radcu a ja na upsvar obe inštitúcie sú štátna správa a sú to odlišné pohovory 😊

nellita
2. máj 2019

@alexandra909 ja tiez pracujem v statnej správe,najprv máš písomný test a ak prejdes nim potom ústnu časť, zalezi o sku oblasť sa uchadzas,otázky nemas všeobecné

alexandra909
autor
2. máj 2019

@nellita
@ciusinka
Ano zaujima ma co znamena odborny test a test zo statneho jazyka. Na co sa mam pripravit.

evkamotka
2. máj 2019

@alexandra909 na diktat

fokuska
2. máj 2019

@alexandra909 Odborny test je z prilusneho odboru. Ved je rozdiel ci ides na vyberove na socialneho pracovnika na UPSVaR alebo na ministerstvo zivotneho prostredia, alebo na VUC... takze sa priprav u prislusnych zakonov a zo SJ mas ovladat gramatiku a spisovny jazyk.

jankafark
2. máj 2019

Aká inštitúcia? Pri ÚPSVaR viem poradiť ..

ciusinka
2. máj 2019

@alexandra909 Odborny test ma preverit napr. znalost zakonov, ktore sa vyzaduju na danej pozicii - vzdy to byva Ustava, potom napr. zakon o statnej sluzbe alebo ine zakony - to byva vypisane vzdy pri konkretnom mieste. A test zo statneho jazyka, tak tam byva doplnanie i/y, velke a male pismena, hladanie gramatickych chyb a podobne, ja som nemala diktat..

nellita
2. máj 2019

@alexandra909 zo štátneho jazyka su otazky typu doplňte správne i/y, spravne predlozky, vybrané slova do viet alebo napr. doplnte spravne nazvy ulic mamna mysli co sa pise velkym a co malym zac.pismeno slova. Diktat som este nezazila a to som absolvovala uz 4 pohovory

fkata
2. máj 2019

Podľa toho kam? Štátna správa zahŕňa množstvo inštitúcií.
Aj ja som pracovala pred MD v štátnej sfére, ale nie UPSaR.
U nás bez diktátu, ten sa píše poväčšine na súdoch.

pesa34
3. okt 2019

Zdravím, možno mi ešte niektora poradíte 😊 idem na VK na danovy urad, obsadzovane miesto registrator. Žiaľ nie sú uvedené žiadne zákony, ktoré by som si mala naštudovať, nemáte náhodou skúsenosť? ďakujem

janica86
11. nov 2020

@pesa34 ahoj mozem sa spytat ako ti dopadol pohovor a naco by sa mi bolo dobre zameriat? Planujem sa prihlasit na pohovor na rovnaku poziciu tak by mi to velmi pomohlo. V podmienkach je len napisane ze bude overena znalost statneho jazyka. Dakujem 🙂

andy161
7. dec 2020

Ahojte, vo štvrtok mám pohovor na pozíciu "registrátor" daňového úradu. V požiadavkách je uvedený iba zákon č. 563/2009, ovládanie štátneho jazyka, schopnosti a osobnostné vlastnosti občana, odborné vedomosti. Čítam si zákon, čo by som ešte mala vedieť? Ďakujem za reakcie.

petra159
18. máj 2021

@lauriinkaa dobrý deň, viem ze je to staršia komunikácia. No mohli by ste mi povedat, ake otazky su v teste na urad prace? Je tam znalost zakona, ze ci z toho a asi na co sa zamerat, alebo aj ine? Dakujem

petra159
18. máj 2021

@jankafark dobrý den, viete mi prosim poradit o aky test ide? Mam vyberove na urad prace, je tam znalost zakona, ten si citam, ale ci aj Sj a ake asi otazky mozem cakat? Dakujem

opica_skorica
7. feb 2023

@petra159 ako vyzeral test zo zakona?
Diky

petra159
8. feb 2023

@opica_skorica
Otazky zo zakonov a kruzkuje sa na vyber z 3 odpovedi.

opica_skorica
8. feb 2023

@petra159 predpokladam, ze odpovede su velice podobne a rozdiel mozno v jednom slove, ze? nepamatas si aspon jednu, prosim

petra159
8. feb 2023

@opica_skorica ako kde, niekde su rozlíšne uplne a niekde v jednom slove. Bohužiaľ nie, je tomu skoro 2 roky čo som absolvovala taky test a tiež všade su iné zákony záleží od miesta a aj kde idete na výberko.

miruskamisko
20. feb 2023

@andy161 to aj mna zaujima ja budem mat tiez pohovor