Pohovor - predavačka

2. júl 2022

Dobré ránko ľudkovia! Idem na pracovný pohovor. Zaujímam sa o pozíciu predavačky. Potrebujem poradiť s otázkami: Že kde sa vidím o 1, 2, 5 rokov? Potom, že čo Vás motivuje? Ďalšia otázka, že kolegovia z predajne, čo by sa mohli odo mňa naučiť? Máte neaký tip prosím? Je tu medzi Vami taký zbehlý, kreatívny človek? 🙂
Ešte ma napadá, že ako slabú stránku, čo by som mala o sebe uviesť?
Ďakujem Vám za čas a ochotu pomôcť. 🙏

nafka0483
2. júl 2022

Ved povedz pravdu - kde sa vidis? Co ta motivuje?

Ako mame my vediet co mozes kolegov naucit a aka je tvoja slaba stranka?

janai1
2. júl 2022

*nejaký
Nemyslím, že na pozíciu predavačky sa ťa budú pýtať takéto otázky 😀

danica2711
2. júl 2022

MK ťa pozná lepšie než ty sama seba?

janka1011
2. júl 2022

Budú radi, že si prišla a hneď ťa zoberú. Toto nie sú otázky na pozíciu predavačky.

mogaa
2. júl 2022

No nikto normálny sa ťa pri pohovore na predavačku nebude pýtať kde sa vidíš o 5rokov....to sa pýtajú pri iných pozíciách.....ja som sa teda hlásila 2x na pozíciu zástupkyne predajne , uplne normálne otázky kde som robila, , nanajvýš sa ťa môžu pýtať ako by si riešila konkrétne situácie.....veď čo myslíš kde ťa chcú vidieť oni o 5rokov? predsa u nich na predajni a tam veľmi ani nie je postup ako taký, nemáš kde...takže ideálna odpoveď : ak budem spokojná tak o 5rokov sa vidím u vás na predajni, prípadne v práci kde budem spokojná ako s kolektívom tak aj finančne.......musíš odpovedať to, čo chce počuť daný človek...čo sa môžu kolegovia od teba učiť? no môžeš povedať že kolegov nepoznáš ale môžeš vyzdvihnúť svoje dobré vlastnosti - napr.že si zodpovedná a rada pomôžeš aj iným.....ale naozaj takéto otázky sa nedávajú na takýchto pozíciách, skôr niekde v banke ale nie na takýchto nižších pozíciách, tam sú radi ak zoženú človeka čo to chce robiť a vydrží im tam....

kinderzwillinge
2. júl 2022

Mne pridu tieto otazky mimo vseobecne, nikto nevie, co bude zajtra a nie o rok a kde este pat 🙈

eerikusik
2. júl 2022

@janka1011 tak to je úplná blbosť,to možno tak na predacku v Bille.....záleží kam ide na pohovor

judar
2. júl 2022

@janai1 no by si sa divila ale niekde sa naozaj na poziciu predavacky pytaju taketo primitivne otazky 😅 mojej znamej sa to uz stalo a to isla len na pohovor do cajovne a vybalili na nu kde sa vidi o 5r este aj matematiku na papieri s prikladmi na odcitanie, scitanie, percentualnu trojclenku, a este sa jej dokonca pytali aby na papier napisala na kolko percent sa vidi byt pre zakaznika priatelom, na kolko spolocnikom, na kolko partnerom a podobne kraviny ...proste je to individualne niekedy az na hlavu na koho kde s cim vylezu

autor
2. júl 2022

@kinderzwillinge
Aj mne prídu mimo, toto im však nemôžem povedať.

janai1
2. júl 2022

@judar 🤣 preboha... Ako ja som počas školy robila v kauflande a tam sa to vôbec neriešilo, boli radi ze sa tam niekto hlási 😀

autor
2. júl 2022

Ženy takéto otázky cca, resp. podobné budem mať na pohovore v Aldi v Nemecku. Áno, toto mi potvrdila aj kamarátka, že dávajú takéto otázky.

kinderzwillinge
2. júl 2022

Povedz im, ze ta bavi praca s ludmi, nielen zakaznikmi ale aj kolegovcami, mas zaujem, aby predajna prosperovala, zakaznici sa radi vracali a budes rada, ked sa ti podari vypracovat casom vyssie na veducu predajne

autor
2. júl 2022

@kinderzwillinge Vieš čo, mám totálne nervy! Bude to virtuálny pohovor. Ja nebudem hovoriť reálne s človekom, oni poslali mi e-mailom program. Mám sa zahlásiť a zodpovedať otázky. Môžem sa zahlásiť iba 1 krát. Je mi oznámené, že budem mať 15 minút a 5-8 otázok.
Čiže ani neviem, že koľko minút mám na 1 otázku. A odpovedaj tak, aby si sa vkuse neopakovala. 🫣

kinderzwillinge
2. júl 2022

Fuha, tak to si treba velmi dobre dopredu pripravit, kludne si aj napis na papier otazky a odpovede

autor
2. júl 2022
autor
2. júl 2022

@kinderzwillinge Toto mám z internetu. 43 otázok. A nemôžeš čítať. A to sa nehlásim za Manažéra. 🙃

kinderzwillinge
2. júl 2022

Beru to fakt vazne... ono, ked si spises otazky a odpovede na papier, budes lepsie pripravena, viac si budes pamatat, ako ked budes nad tym iba chaoticky premyslat. je to, ako ked si dieta pise tahak do skoly a pritom sa to uci a ani si to neuvedomuje

autor
2. júl 2022

@kinderzwillinge To je pravda, len je toho fakt veľa. Medzi otázkami je aj že, aký je rozdiel medzi Aldi a Lidl. Čiže aj konkurenciu si musím naštudovať. 😅
A nič, urobím maximum a uvidíme.

kinderzwillinge
2. júl 2022

Nie je Aldi a Lidl jedna firma??

autor
2. júl 2022

@kinderzwillinge Nie! Aldi založili dvaja bratia z Essenu Karol a Theo Albrecht a Lidl založila rodina Schwarz. Prvá bola inak Aldi a potom Lidl. Oni sú konkurencia.

autor
2. júl 2022
kinderzwillinge
2. júl 2022

Ja som si vzdy myslela, ze je to jeden cert 😂😂😂

autor
2. júl 2022

@kinderzwillinge Inak aj ja 😅

kinderzwillinge
2. júl 2022

Daj potom vediet, ako ti to dopadlo, drzim palce !

autor
2. júl 2022

@kinderzwillinge OK, Ďakujem !

lejusinka
2. júl 2022

Ked sa ma pytaju na pohovore tieto otazky, vstavam a odchadzam 🙈

miamaria
2. júl 2022

Kmotra bola na pohovore, chcela robit na recepcii u zubara a presne taketo otazky davali a este ze ktora osobnost je jej vzorom v zivote, preco by mali prijat prave ju atd... akoze otazky ako keby mala ist robit hovorkynu prezidentky alebo co

vroni
2. júl 2022

To im písal nejaký excelovy inžinier? Aspoň by sa mohli rozhodnúť, či si tykate ci vykate. Celkom trapas na takú veľkú firmu. Neviem ako dnes, ale kedysi mali vrámci brandze kráľovské platy, takže si naozaj mohli vyberat.

autor
2. júl 2022

@vroni Neviem kto im písal tie otázky. Bola by som však zvedavá, že aké otázky dostáva na pohovoroch taký Manažér v Aldi.
Na pozíciu predavačky máš napísať svoje chyby, prípadne neúspechy a čo si sa z tých chýb naučila. 😏

vroni
2. júl 2022

To fakt netuším, nepracovala som tam 😉 Ale tie otázky sú z obrovskej časti jednoducho hlúpe a polovičku otázok s vy a polovičku s ty ukazuje, že niekto tie otázky parádne odflakol nie len obsahom ale aj formou.