Pohovor v banke

zuzanat
2. jún 2013

Ahojte, chcela by som vas poprosit o pomoc, najma tie, ktore pracujete v banke. Bola som pohovore v jednej banke, postupila som do druheho kola, z coho mam velku radost. Pan riaditel mi povedal, ze na pohovore budeme skusat modelove situacie..aby som si pozrela produkty banky. Chcu vediet, ako viem predat produkty. uz sme to skusali aj na prvom pohovore, ale prosim vas o rady, ako napr. odlahcit situaciu, ked pride nejaky klient s jednoduchou transakciou a ja sa chcem dozvediet nieco o jeho situacii, aby som vedela co mu ponuknut... Je to pre mna velmi dolezite, pracu si hladam uz skoro rok, preto proste musim uspiet 🙂 Vopred dakujem za kazdy jeden nazor 🙂

bizubka
23. jún 2015

Ze koho to je ucet? A ci ma rodinu,kolko ma deri, vek ,meno kde studuju, ci pracuje kde ,na plat, co robi rada, ako travi volny cas. Vsetko osobne otazky.

majko669
24. jún 2015

Cawte ak nastupim pracovat do vubky a po mesiaci odídem daju mi voľačo zaplatiť?

nikitka444
24. jún 2015

@majko669 ani tam nenastupuj..robila som tam rok a pól
A po tatre najhoršia banka
Myslim,ze nam hovorili,ze školenia budem musieť preplatiť

majko669
24. jún 2015

Ja by som to chcel konkretne vediet ci sa tam plati ci s tym ma niekto skusenost vo vub

bizubka
24. jún 2015

Ahojte. Idem dnes na druhe kolo do slsp, viete niekto ako prebieha?

bizubka
24. jún 2015

@slavka2010 ahoj,ajo si dopadla?

luslus
24. jún 2015

Ja som bola raz na pohovore v Prima banke v ziline. Prve kolo bol nejaky pisomny test (psycho,vedomostny a neviem este aky) , dalsie kolo predajny rozhovor (v banke,v cestovke),tretie kolo pohovor s riaditelkou. Vsetko bolo v jeden den,od rana do vecera pomaly. A
Nakoniec uz mali vybrateho cloveka vopred,zbytocne nas tam drzali...

majko669
24. jún 2015

@nikitka444. A v skusobnej dobe? Odisiel niekto? Ja by som to potreboval vediet

slavka2010
24. jún 2015

@bizubka ahoj asi nie velmi dobre ale aspon som zistila ze toto nie je praca co by som chcela robit 🙂Aspon dobra skusenost pre buducnost

zibi
24. jún 2015

ja som bola tiez na pohovoroch aj v banke, aj v statnej sprave, ale to uz davnejsie aj vtedy som mala pocit ze tam maju dosadenych ludi a v dnesnej situaciu tam vybraty clovek je na 99 percent

majko669
24. jún 2015

@nikitka444 a platila si? Ked si dala výpoveď?

mijo53
24. jún 2015

@nikitka444 v v čom podľa Teba najhoršia banka,? tlaky, alebo finančné ohodnotenie, produkty, napíš

bizubka
24. jún 2015

Tak dnes som absolvovala druhe kolo. S regionalnou riaditelkou,riaditelkou pobocky kde mam nastupit a riaditel dalsej pobocky. No bolo to dost huste. Otazok ako na ministra a modelova situacia,ktoru som si mohla vybrat. Predaj obleku.

dankaa78
24. jún 2015

pracujem pre Vub banku uz 10 rokov a patria medzi Top najkvalitnejsie skolenych ludi😉

dankaa78
24. jún 2015

@majko669 preco si sa uchadzal o pracu v banke ked chces po kratkom case odist?Zda sa mi to nefer voci zamestnavatelovi.

nikitka444
24. jún 2015

@mijo53 tlaky,plány,nútenie predávať a "klamať"a namotavat klientov

mijo53
24. jún 2015

@nikitka444 tak ako hovoríš

majko669
25. jún 2015

@dankaa78 ja sa len informujem a nikto mi neda odpoved a svet je veľký žijeme v demokracii tak prečo nevymemit náhodou zamestnanie ked sa mi nebude pacit

bizubka
25. jún 2015

@majko669 mne povedali,ze musim vratit alikvotnu cas zo skoleni

vihar123
25. jún 2015

@bizubka
@bizubka Ahojte bola som vo Vub 3mesiace a neplatila som nic za tie skolenia....je to blud😊 inak celkom ok len riaditelka drbnuta ....odisla som do inej banky a tam som uz 3rok 😊

vihar123
25. jún 2015

@majko669 nic sa neplati vlastna skusenost len robia velke bububu 😉

bizubka
25. jún 2015

Ja idem do slsp a tak mi povedali podmienky. Vraciam vtesy ak by som chcela vypovedat ja

livi13
27. júl 2015

@luslus ahoj, to si bola na miesto osobného bankara v prima banke? mna čaka tiež v auguste 2.kolo pohovoru v prešove a vraj tam bude nejaky tel.rozhovor, predaj produktov, tiež nejaky matem. test a presne ako pišeš je od rana do večera pomaly, vraj je to hlavne o vypäti, ako kto to vie zvladnuť, vobec neviem, čido toho ist alebo nie, či je vobec nejaka šanca? bolo Vás tam veľa? Strašne mi pomže akakolvek rada ohladne prima banky, na predchadzajucej strane pisala jedna baba, že je vraj najustretovešia čo sa tyka zamestnancov 🙂 dakujeeem za každé info 🙂

luslus
27. júl 2015

@livi13 ahoj,bolo to na poziciu normal na pobocke pri priehradke,bolo nas tam asi 10,v poslednom kole asi 3.aleto bolo uz davno tak si to nepamatam

coper
28. aug 2015

ja som mal tu cest sa dostat cez pohovor a vykonavat pracu bankara poradcu v nemenovanej banke. To, co sa deje v tychto casoch v bankach a ich zamestnancov vseobecne je neunosne a nepomozu ani odbory. Celkove posobenie je zalozene len na cislach a kto tie cisla nema dosiahnute ma okamzite padaka. takmer kazda druha banka na slovensku ma podpisanu zo zamestnancom slim zmluvu tatrabanka nevynimajuc, 10-20% z platu dole pre nesplneny osobny plan. Ak si myslite ze v banke sa zaraba dobre tak jedine manazment je zahojeny, poradca ma od 370eur do 500eur maximalne v cistom plat, velmi prizeraju na to, ci mas deti a rodinu alebo absolvent, casto krat v plate deli len 50eur v cistom za priplatok za rodinu s detmi. kto si mysli ze ma istu variabilnu zlozku mzdy je velmi na omyle, na pobockach casto vladne rivalita a slabsi jedinec je z kola von. dalsie benefity zamestnavatela nestoja ani za rec. banka zije z poradcov a ten psychicky tlak budes zaspavat s problemami klientov a prislusne riesenia. ja osobne som absolutne zlyhaval nad klientami ktori, mi plakali pri stole z dovodu nesplacania uverov, dlzoby, exekucie. treba mat na vedomi ze banky vo vseobecnosti ako si mozete vsimnut neplatia za SBS sluzbu, ktora je pritomna na pobockach nepretrzite a casto krat bezdomovec, alebo zapachajuci rom svojvolne vojde do priestorov banky a obtazuje klientov. treba si uvedomit hmotnu zodpovednost za velke peniaze v trezore, splnat predajne plany a to doslovne, zucastnovat sa nic nehovoriacich grafov a vyvojov, vecne sutazit medzi pobockami o sprostosti typu formy na pecenie alebo zastery, velmi zlozita komunikacia s nadriadenymi, nekonecne hodnotenia kvality pobocky, ako aj poradcu, klientom po vybaveni servisu volaju z dovodu hodnotenia rychlosti vybavenia, kvalita obsluhy, celkova spokojnost s vybavenim klienta, mystery shopping internym zamestnancom inej pobocky ako aj externym zamestnancom a reportovanie priamym nadriadenym. Vazeni toto je praca v banke, to som este nic nepisal o internych smerniciach a dalsich milion vedomosti, ktore treba mat v malicku. Vo vseobecnosti plati poradca nepredava ale naplna potreby klienta vyvolat potrebu investovania - ja som s tym mal vzdy problem, celkova znechutenost klientov ked sa riesi nieco ine ako klient pozaduje, treba pocitat ze banka je ako taky urad, takto je vnimana banka z pohladu klienta, prist vybavit a odchod, su klienti ktori nepachnu na pobocku niekolko rokov lebo im vystaci internet banking, stari ludia dokazu chodit do banky 2 krat tyzdenne a potom cloveka hneva ze na pobocku chodi vacsinou len geriatria, ktorym poradca nic nepreda, lebo vek, lebo prijem a stari ludia uz len do hrobu ako poniektori tvrdia. praca v banke nie je ani zdaleka taka atraktivna ako sa na prvy pohlad zda, je to makacka a poradca ktori to vie, mu nic nebrani robit samostatneho poradcu na zivnost alebo maklera. Ludia ktori toto zvladaju vsetko klobuk dole!!!!

brkabra
29. aug 2015

@coper presne tak. Na pobocke skoro vzdy ani na obed nie je cas. Banka setri na zamestnancoch a jeden robi vsetko...

coper
29. aug 2015

@brkabra pravdaze napriklad postupna likvidacia back office na pobockach a centrale z dovodu prechodu na bezpapierovy system archivacie. nas nutili manazeri v case vianoc zvysene predavat kreditky, nastavili sialene objemy do osobnych planov, napriklad teraz aktualna tema kedze je koniec augusta, poskytnut klientovi mini spotrebny uver do 500eur na nakup skolskych pomocok. uz ste niekedy nieco take zazili? spotrebny uver na skolske pomocky pre deti. toto ma v tej chvili prestalo bavit, napr. cirkev alebo ine neziskove organizacie maju zbierky takychto skolskych potrieb a nie brat si tie male predrazene uvery a este k tomu na skolske potreby.
niektore nebankovky maju nizsie urokove sadzby ako samotne banky. Mnoho ludi podpisuje uvery bez toho aby konzultovali urokovu sadzbu, dochadza k preplateniu niekolko nasobne. vzdy treba mat na pamati ze pri uvere sa v prvom rade plati urok a tak istina, co uver to ryza pre banku 🙂 mnoho klientov to zisti az neskor...
ja som vzdy pocuval sproste reci riaditela ked prisiel klient splatit uver predcasne ze som nedokazal ho poslat prec aby ho nesplatil. ked aj po mojich prispevkoch chces pracovat v banke tak si idealny idealna a zoberu ta s otvorenou narucou.

mijo53
29. aug 2015

@coper páčia sa mi Tvoje komentáre, aj si myslím, v ktorej banke robíš, poznám to veľmi dobre

coper
29. aug 2015

uz v ziadnej a ktoru si mala na mysli?

mijo53
29. aug 2015

Hovoria, že vub je najprísnejšia