Pohovor v banke

zuzanat
2. jún 2013

Ahojte, chcela by som vas poprosit o pomoc, najma tie, ktore pracujete v banke. Bola som pohovore v jednej banke, postupila som do druheho kola, z coho mam velku radost. Pan riaditel mi povedal, ze na pohovore budeme skusat modelove situacie..aby som si pozrela produkty banky. Chcu vediet, ako viem predat produkty. uz sme to skusali aj na prvom pohovore, ale prosim vas o rady, ako napr. odlahcit situaciu, ked pride nejaky klient s jednoduchou transakciou a ja sa chcem dozvediet nieco o jeho situacii, aby som vedela co mu ponuknut... Je to pre mna velmi dolezite, pracu si hladam uz skoro rok, preto proste musim uspiet 🙂 Vopred dakujem za kazdy jeden nazor 🙂

mia18112
31. aug 2015

@coper Ahoj, ja robím v istej banke od 2008 a poviem Ti, máš úplnú pravdu. Z roka na rok je to horšie. A nároky na zamestananca sú už pomaly neúnosné. Ide tvrdo len o plnenie plánu a čísla. A platovo sa radsej ani nejdem vyjadrovat, ako učiteľka som mala este o 50 eur viac na výplatu. Čo dodať ? 🙂

snopkulka
31. aug 2015

Boli časy boli, keď som končila pred 14-mi rokmi strednú školu a moja mamina si mädlila ruky, že budem pracovať v banke. Niekedy to možno znamenalo určitý stupeň vážnosti. Ja som sa len schuti smiala a nakoniec som v banke cca pred 9-mi rokmi aj skončila 😀 ale na oddelení, žiaden priamy styk s verejnosťou. Po necelom roku som zamávala na rozlúčku. Plat síce slušný, ale ja som už bola jednou nohou za manželom v Írsku 😀 keď som neskôr počula ako sa zvyšujú nároky na ľudí, novodobé otroctvo, doslova 😔 😕 O pozíciách na pobočkách som sa tiež napočúvala, hneď po mne nastúpila kočka, čo predtým na pobočke robila - smiešny plat a nereálne očakávania a limity od banky. Ja verím, že sa nájdu ľudia, ktorí sa v tomto obore našli, ale pre tých, čo majú veľké a nereálne predstavy o práci v banke, to bude ľadová sprcha 😔

ivett311
6. sep 2016

Moze mi niekto povedat aky je plat vo Vub alebo v inej banke? Dakujem

piacere
6. sep 2016

@ivett311 kedysi som robila v Istrobanke a tam bol STROP 12.000,-Sk v čistom.. pre ženu za priehradkou....

ivett311
6. sep 2016

@piacere no to je velmi malo :-/

hoki88
6. sep 2016

@ivett311 ja som bola na pohovore teraz v Tatre a povedali ze v hrubom 650

simca06022011
6. sep 2016

No zamesntanci za prepazkou maju taketo nizke platy vsade, to je len predstava ako super sa zaraba v banke ;) Ale casom maju aj ohodnotenia dalsie podla predanych produktov, at. Bohuzial nepoznam nikoho kto by v banke trvalo ostal robit na tejto pozicii... tak neviem ako je to v skutocnosti.

lussyka
6. sep 2016

@zuzanat do banky by som nešla ani za neviem aký plat 🙂 radím ti dobre...premysli si to...

lussyka
6. sep 2016

@ivett311 všade okolo 550 - 600 v hrubom..

piacere
6. sep 2016

@ivett311 veru málo... a hlavne za tak malý plat šialený nátlak, nesplniteľné týždenné a mesačné plány... od nás chceli, aby sme mesačne založili (naša pobočka, kde sme sedeli tri) 30 bežných účtov, tuším 10 hypoték a neviem koľko sporiacich somarín... bez šance proste v meste s počtom obyvateľov 0,00prd....

mijo53
6. sep 2016

@ivett311 čítaj na internete rozpätie od 500-600 za prepážkou až do 15000-20000 EUR, záleži na akú pozíciu to v živote dotiahneš. to sú platy od prepážky až možno po generálneho riaditeľa ha ha

majka21
17. nov 2016

Chcela by som sa spýtať aká je náplň práce v skutočnosti servisného pracovníka v banke, čiže práca s hlavnou pokladňou. Kedy sa chodí do a z práce, keď sú otváracie hodiny 8-16. A ešte by ma zaujímal nástupný plat na tejto pozícii. Dakujem

tami90
17. nov 2016

Servisny pracovnik? Cize len pokladnik..cca +/- 650e v hrubom...a klasicky praca 8h.. od 9-17h... v BA

lenuskaa33
17. nov 2016

@radoslava25 ako si to zvládla, ja idem zajtra...

majka21
17. nov 2016

@tami90 dakujem

baaambulkaa
17. nov 2016

Tak baby ja som pred MD robila v banke, práca na nervy, ale moj plat nebol nikdy menej ako 800e v čistom, aj to keď bol najhorší mesiac.. vďaka tejto práci som mala aj maximálnu materskú...keby nebol ten pracovný čas taký aký je, tak robota fajn

majka21
18. nov 2016

Konecne jedna povzbudzujuca sprava na pracu v banke.

baaambulkaa
18. nov 2016

@majka21 v našej banke mal servisný menší plat, ale zase robota celkom fajn, nestresovali tak za plnenie plánov 🙂

majka21
18. nov 2016

Bola som na pohovore na poziciu servisny pracovnik tak preto sa informujem. Cakam na vyhodnotenie pohovoru.
A co vlastne v skutocnosti taky servisak robi?

baaambulkaa
18. nov 2016

@majka21 neviem, v ktorej banke si bola...u nás servisák mal na starosti rýchlu zónu, čiže vklady a výbery, plus jednoduchšie operácie na účte....popritom všetkom sa popýtal klienta pár otázok a robil tzv. posuny pre klientských poradcov

majka21
18. nov 2016

v slsp

majka21
18. nov 2016

Oni mi povedali ze je to praca s hlavnou pokladnou.

baaambulkaa
18. nov 2016

@majka21 no áno hlavná pokladňa, čiže rýchla zóna...trezorové operácie a podobne, však ti to vysvetlia 🙂

majka21
18. nov 2016

No tak uz len vyckat ci ma zoberu.

baaambulkaa
18. nov 2016

@majka21 držím palce 🙂

majka21
18. nov 2016

@baaambulkaa dakujem

zanina333
21. máj 2017

@majka21 ahoj vzali ta do tej prace

lucia375
21. máj 2017

Ja idem zajtra na pohovor do banky, po tom čo som si tu prečítala som akosi stratila motiváciu. Na pohovor som sa celkom dobre pripravila, no uvidíme zajtra.

nikitka444
22. máj 2017

Mna vzali k 1.4 a už som aj odtiaľ prec

buuba
24. máj 2017

@natalienka12 no, bohužiaľ podľa zákona AML má každá banka vypracovaný vlastný postup proti praniu špinavých peňazí a pri hotovostných operáciách nad 15tis. pri fyzickej osobe a 5tis. pri právnickej osobe je pracovník vždy povinný zisťovať pôvod/dôvod použitia fin. prostriedkov a pokiaľ je priemerná výška obratu napr. 100 Eur a zrazu robíš výber 1000,-, tiež sa ich na to môžu nadriadení dopytovať, či zistili dôvody, môže byť operácia posúdená ako neobvyklá.