Pohovor v banke

zuzanat
2. jún 2013

Ahojte, chcela by som vas poprosit o pomoc, najma tie, ktore pracujete v banke. Bola som pohovore v jednej banke, postupila som do druheho kola, z coho mam velku radost. Pan riaditel mi povedal, ze na pohovore budeme skusat modelove situacie..aby som si pozrela produkty banky. Chcu vediet, ako viem predat produkty. uz sme to skusali aj na prvom pohovore, ale prosim vas o rady, ako napr. odlahcit situaciu, ked pride nejaky klient s jednoduchou transakciou a ja sa chcem dozvediet nieco o jeho situacii, aby som vedela co mu ponuknut... Je to pre mna velmi dolezite, pracu si hladam uz skoro rok, preto proste musim uspiet 🙂 Vopred dakujem za kazdy jeden nazor 🙂

lucia375
24. máj 2017

@nikitka444 prečo si odišla? sú dôvody tie isté ako tu píše väčšina? mne ten pohovor dopadol celkom dobre, zatiaľ mi nedali vedieť výsledok, ale je tam 3-mesačné školenie v BA a to mi moc nevyhovuje, takže by som to asi nezobrala. Ale aj tak ma zaujíma či mám ľutovať.

julliet78
6. mar 2018

Ahojte, tiež by som hcela pracovať v Prima banke, práve im posielam životopis a vypisujem online dotazník, no tiež ma zarazila otázka typu .... Prečo chcete pracovať v Prima banke? a druhá otázka: V čom budem pre banku prínosom? Neviem normálne na to odpovedať .... pomôžete mi?

buuba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
spachtosko5
6. mar 2018

Ak sa jedná o prima banku to mám tiež pohovor za sebou aj Tatru aj slsp aj OTP 🙂 som si teda uzila v bankovom sektore . Ak niečo kľude ip 🙂

fokuska
6. mar 2018

@julliet78 To su dost dolezite otazky na to aby si na nich vedela odpovedat.
Co je skutocny dovod preco si si vybrala prave primu? A preco bankovy sektor? Na to si odpovedz a potom uz len treba pekne a "schopne" sformulovat

simculllka
6. mar 2018

Rada by som pridala aj ja svoje skúsenosti s prácou v banke. Pracovala som v dvoch veľkých bankách na Slovensku, spolu v troch pobočkách( BA, PO, BY), nebudem radšej menovať..čím ďalej, tým je to tam horšie. Neustále sa zvyšuje tlak na zamestnancov. Tiež je veľký rozdiel, v ktorom meste robíš. Napríklad v Prešove bolo správanie ku zamestnancom hrozné, lebo si to mohli dovoliť, pretože ľudia tam nemajú veľmi na výber, čo sa týka práce. Bol to určite rozdiel, ako pracovať v Bratislave, kde je príležitosti na prácu teda o dosť viac, preto aj prístup vedenia bol trošku iný, aj keď to neznamená, že s tebou nezametajú. len to je o triedu lepšie, ako v menších mestách, kde je vyššia nezamestnanosť. Čo mňa najviac vytáčalo bol, že každým rokom sa stále viac a viac okresávali platy, či sa už jednalo o základ platu alebo o odmeňovací systém. Napr. ja som mala nástupný plat 750 eur v hrubom v BA a keď som o rok a pol odchádzala do druhej banky, tak babám, čo nastupovali na moje miesto, dali 550 eur v hrubom ako nástupný plat. Ďalej sa zvyšoval čoarz väčší tlak zo strany vedenia na predaj produktu. Nikdy nezabudnem nezmyselné porady rádovo v hodinách na tému, ako osloviť klienta na nejakú pôžičku. Samozrejme, klienti nie sú hlúpi a idú hlavne za úrokom. Takže niekedy je ťažko klienta presviedčať, aby si vzal pôžičku len z lojálnosť k banke, kde má účet 30 rokov, keď úrok je o 5 percent vyšší ako v konkurenčnej banke...nehovoriac o tom, ako sa predávajú podielové fondy, res. sporenia do podielových fondov, že klient nemá ani šajnu, že má niekde nechránené peniaze , lebo to predajca vie tak zaobaliť, že aj on sám tomu verí...na toto sú samozrejme školenia, kde sa vám slniečkový školiteľ snaží nanútiť,ako to správne zaobaliť, aby sa produkt predal, hoci je nevýhodný. Inak, vo všeobecnosti si myslím, že na túto robotu musí mať človek aj žalúdok. Lebo v tejto práci len klameš, klameš a ešte raz klameš. V súčasnej dobe si myslím, že sa do banky dostane každý, kto je čo len trošku komunikatívny, pretože v každej banke je vysoká fluktuácia zamestnancov. Ja som v oboch bankách zažila, že sa v priemere za pol roka vystriedalo aspoň 10-15 zamestnancov, prevažne odchádzali v prvých troch mesiacoch hlavne absolvensti vysokých škôl a potom mamičky po materskej dovolenke. Pracový čas je zvyčajne zúfalý, pretože komerčné banky bývajú otvorené približne od 8/9-16/17 hod. Samozrejme, treba brať do úvahy, že tam musíš byť minimálne polhodinu predtým a polhodinu po zatvorení pobočky. Nehovoriac o poradách, ktoré bývajú často a hlavne sa odvíjajú od plnenia plánu. Ak neplníte plán, posedíte si v banke dlhšie. Vtedy nastupujú tie spomínané školenia na sto rôznych obmien, ako osloviť klienta tak, aby si produkt kúpil. Ďalej nettreba zabúdať na obrovskú zodpovednosť. Napriklad, ja osobne som zažila to, že som pracovala na pokladniach, kde nebola ani len overovačka peňazí a musela som brať aj tržby. Skontrolujte naozaj dôkladne balík peňazí, keď na vás čaká ďalších 5 ľudí, ktorí sú nervózni a ponáhľajú sa? Samozrejme, že ak človek vzal falošnú bankovku, nielenže ju musel nahradiť, ale ešte bolo okolo toho aj vyšetrovania, nehovoriac o znižovaní hodnotenia zamestnanca, čo sa na dôvažok odrazilo aj v plate. Tiež sa mi osobne stalo to, že v jednej pobočke neustále chodili podozrenia na únik bankového tajomstva a ja som zažila jeden výsluch v štýle- prečo si bola dňa xy.xy.xyxy o 13:57 na jednu minútu na účte pána xy? Pričom sa jednalo o dátum asi spred piatich mesiacov..Človek si pri počte priemerne 100 klientov za deň ledva spomenie na klientov zo včerajška, nie na niekoho spred piatich mesiacov...Vedela by som tu písať na hodiny toho, ako to tam funguje...Za mna by som už nikdy v živote nešla robiť do banky, všade je to rovnaké, niekde je to horšie a niekde ešte viac horšie, ale nikdy nie dobré...ak sa to niekomu zdá dobré, tak asi je maximálne odolný voči stresu a má silný žalúdok na všetky praktiky, ktoré sa tam robia. Mám niekoho zo známych a z kamošiek asi v každej banke, čo funguje na Slovenku a všade je to rovnaké, len niekde majú riadteľa, ktorý bojuje aj za zamestnancov, prípadne niekde je dobrý kolektív, ktorý drží spolu a preto je to znesitelnejšie. Osobne ma zabíja vidieť takmer v každej jednej reklame nejakú reklamu na banku, na to sa peniaze nájdu a nie malé nájdu a na zamestnancoch sa potom vehementne ryžuje bez akejkoľvek vďaky a na úkor psychického a fyzického zdravia zamestnanca. Týmto by som sa rada zastala aj riadteľov pobočiek, pretože rovnako ako na bežných pobočkárov aj na nich je vyvíjaný obrovský tlak zhora a nemajú to ľahké, hoci z pohľadu bežného zamestnaca sa môže javiť pozícia riaditeľa ako niečo lákavé, nie je to tak. A ešte tu bolo spomenuté pranie špinavých peňazí. Tak toto je vec, ktorá je normálne akceptovaná v banke, pokiaľ sa jedná o prémiového klienta, ktorý prináša peniaze do banky. Nebudem to tu rozoberať radšej do podrobna, ale často sa pracovník stáva svedkom aj takýchto situácii, ale keďže je povinný zachovať bankové tajomstvo a na úkor toho, že by mohol stratiť prácu, tak to radšej ani nerieši a ani nemá záujem sa nejako o to hlbšie zaoberať. Ja osobne už nikdy viac nechcem robiť v žiadnej banke a každého budem pred touto prácou len vystríhať.

janulka1802
6. mar 2018

@simculllka perfektne si to opísala niet nad vlastnú skúsenosť kamoska tiež robila nadávala neskutočne je to na grc ako musia naháňať klientov a plniť plány

baaambulkaa
6. mar 2018

@simculllka uplne super si to zhrnula, ja sa po md isto uz na svoje miesto nevratim

belaanabela
6. mar 2018

Ja som robila v Banke a zutekala som ešte v skusob.dobe.....no. hnusss plat mizerny,ale do prace treba chodiť reprezentantativne,práca nebola v trv.bydlisku ale detašované pracovisko čo s okresanymi bus.spojmi bolo dochadzanie rovné 12-stky,,,,a tie tupé školenia ako ľudí oblbovat,"zahackovat" a nonstop plniť fin.plan...a tie detailné scenky na predaj produktov🤐👽👎
Ale uzvam chyba bola na mojej Strane mala som to povolanie zidealizovane,a myslela som že pracovať v banke je prestíž😀😅😂 keď som zistila že to je na urovni fin.predajca tak som sa s nimi rozlúčila👏
A dobre som urobila mam super pracu🍀 už vyše 10r.a keď nemusim moja noha do banky ani nevkroci,všetko robím s domu cez internetbank

spachtosko5
6. mar 2018

@belaanabela veru je to tak :(

ariana32
27. júl 2018

@julliet78 ked nevies sama odpovedat na tieto otazky, tak urcite by som do banky pracovat nesla.

ariana32
29. júl 2018

@simculllka napodobne🙂, este treba spomenut pekne nazvy v banke ako financny poradca alebo osobny bankar, su to obycajni predajcovia skrizeni s jehovistami.

milazienka666
4. okt 2019

@weverka11 možno to tak fungovalo niekedy teraz vezmú na rok a cau

mia7102
4. feb 2020

@radoslava25 máš správu