Pohovory do korporácií

4. máj 2022

Ahojte chcela by som sa spytat ako prebiehaju pohovory momentalne, online ci normalne. Aj testy su, skusaju excel, jazyk, uctovnictvo? Dakujem

lejusinka
4. máj 2022

Tak hlavne zaleze aka firma a aka pozicia 😂

melanta
4. máj 2022

Záleží od spoločnosti a od pozície. Ja pôsobím ako headhunter. Ak hľadám človeka, ktorý musí v práci používať aj AJ či NJ, tak časť rozhovoru vedieme v danom jazyku, vrátane odbornej terminológie. Už som hľadala človeka aj na nemanažérsku pozíciu, kde bola vyžadovaná excelentná úroveň práce s excelom a accessom, takže áno, kandidát dostal na pohovore notebook a rýchlu úlohu. Určite odporúčam písať do CV reálne zručnosti. Potom sa človek nemusí obávať, čo bude na pohovore.

petronellla87
4. máj 2022

Ja ked som bola v korporate na pohovore tak cely pohovor bol v anglictine a bola este skuska z excelu

zuzilo
4. máj 2022

@petronellla87 Môžem sa Ťa opýtať, čo všetko sa skúša z excelu?

petronellla87
4. máj 2022

@zuzilo bol tam vlookup, kontingencne tabulky a este daco ale to uz si nvm spomenut...nic zlozite😊

barborachors
5. máj 2022

Čo viem ja, tak skúšajú hlavne jazyk. Ale pohovory sa riešia viacerými kolami a uz v prvom kole zvyknú otestovať angličtinu. Prvé kolo väčšinou prebieha telefonicky alebo online a druhe osobne. Druhe kolo je to čo prvé, ale detailnejšie sa rieši daný rozhovor. Tretie kolo sa riesi uznako posledne ale aj na treťom môže byt úloha. Niekedy povedia do telefónu, ze úlohy nebudú ale aj tak úlohy dajú 🤦‍♂️ Preto treba mať v tom cv naozaj tak, ako sa veci majú.

darinks01
5. máj 2022

Vieš čo keď som kedysi ja robila pohovor tak som mala tri kolá. Prvé taký len osobný pokec, že na čo sa firma a daná pozícia zameriava, akú mám predstavu o plate. Druhú som mala s excelom pracovať, lebo teda to si ponuka vyžadovala a tretia posledná bol rozhovor s najvyšším na danom oddelení 🙂

michal_surina
15. okt 2022

Vyskúšať si reálny test z Excelu na pohovor môžete u nás zadarmo:
https://www.itlektor.eu/online-test-excel-pripr...