Poradíte ohľadom výpovede kvôli zmene pracovnej doby?

jaja20
2. jún 2016

Ahojte,mam taky problem...zamestnavatel nam chce zmenit pracovny cas a to mi nevyhovuje.Chcela by som sa opytat,co sa stane,ked novu dohodu o zmene pracovnej doby nepodpisem...ci mam narok na okamzitu vypoved,co by som aj v pohode zobrala,lebo za takych podmienok tam absolutne nemienim zostat alebo ak budem musiet zostat vo firme aj 2 mesiace vypovednej lehoty,ked koli tomu planujem podat vypoved - ako budem potom pracovat,ked s tym pracovnym casom nesuhlasim...? Dakujem za vase odpovede.

oslo1
2. jún 2016

Nam urobil toto iste zamestnavatel. Tak je nas tento mesiac 5 co sme dali vypoved.

monilik
2. jún 2016

pokial s dohodou nesuhlasite, nepodpisujte ju. vas pracovny pomer bude trvat za doteraz platnych podmienok aj naďalej. navyse nepodpisanie tejto dohody nie je dôvodom pre vypoved zo strany zamestnávateľa...

stastnablcha
3. jún 2016

za predpokladu ze chcete odist, navrhnite dohodu o skonceni PP. ak chcete ostat, nepodpiste nic. predpokladom je, že Vám pristane výpoded na stole, kezde zamestnavatel potrebuje iny pracovny cas a vy uz tuto podmienku nesplnate.. v tom pripade nate narok na vypovednu dobu, odstupne..

pocas vypovednej doby, kedze NEDOJDE k zmene pracovnch podnienok, platí Váš povodný pracovný čas.
ja by som vypoved nedavala, ak zamestnavatel potrebuje iny pracovny cas, nech da vypoved sam - ale aj s odstupnym....