Ako postupovať, keď pri výpovedi dohodou nebudem môcť odpracovať trojmesačnú výpovednú dobu?

Zodpovedané
15. jún 2022

Dobrý deň,

plánujem dať výpoveď u zamestnávateľa, kde som viac ako 10 rokov. Bude mi plynúť trojmesačná výpovedná lehota.

Ako budem môcť postupovať v prípade, ak už nebudem môcť tie 3 mesiace naďalej u neho pracovať a zamestnávateľ nebude ochotný ukončiť mi pracovný pomer dohodou k určitému dátumu?

Na PN nemôžem ísť, keďže mám nastúpiť v inej práci v zahraničí.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri výpovedi zo strany zamestnanca je výpovedná doba dva mesiace, ak nebola v pracovnej zmluve dohodnutá dlhšia výpovedná doba.

Je Vašou povinnosťou zotrvať v zamestnaní a plniť si svoje povinnosti počas výpovednej doby. Ak viete, že nemôžete počas výpovednej doby pracovať, pokúste sa o dosiahnutie ukončenia pracovného pomeru dohodou. Je však možné, že z prevádzkových, či iných dôvodov Vám zamestnávateľ nebude môcť vyhovieť.

Sandra Balažíková
Head of Human Resources