Poraďte dodávateľa oblečenia

igabi
6. sep 2017

Ahojte. Viem, že je to možno trochu odveci téma, ale ak by mi nietko vedel pomôcť, poradiť. Budem veľmi rada. Chystám sa budúci rok na materskú, a kedže s rozpočtom asi nebudeme najlepšie, chcela by som začať podnikať. Chcela by som predávať oblečenie, u nás takýchto obchodov nie je veľa. Priestor by aj bol, čo je super, ale môj problém je dodávateľ oblečenia. Viete mi poradiť, odkial, z akých skladov sa nakupuje oblečenie? Niekdy dávnejšie chodili baby nakupovať do Poľska a viem, že aj v Bratislave na Zlatých Pieskoch sú čínske veľkosklady. Teda pred časom boli. Viete aj o niečom inom? Vedeli by ste mi poradiť. Ďakujem

kiwi3
6. sep 2017

to by asi chcelo najprv si ujasnit podnikatelsky zamer, teda co chces vlastne ponukat. a aj kde. v bratislave najpriklad uz cinsky tovar mizne. ludia tu o to prestavaju mat zaujem, kedze nakupia vo vypredajoch alebo v sekacoch lacnejsie a kvalitnejsie veci. a ked som bola naposledy na vajnorskej, tak to fakt nebolo bohvieco, co sa tyka tovaru a aj cien (mozno len fakt vo velkych mnozstvach daju lepsiu cenu). s malinkymi predajnami je to celkovo dost tazke v dnesnej dobe, urcite treba ponukat nieco specificke a mat cielovu skupinu.

jasminet
6. sep 2017

ake konkretne oblecenie chces predavat? lebo obchodov s oblecenim je podla mna viac ako dost - od par € po uplne nehorazne sumy... a neviem ci ti dnes niekto este kupi oblecko z "cinskeho velkoskladu".

igabi
autor
6. sep 2017

ja podnikatelsky zamer mam. klasika, oblecenie, kabelky, pripdne nieco malo z bizuterie. No v Bratislave je to tak, u nas niet toho vela a ludia su zvyknuti na nakupy skor v malych butikoch. Nastastie. ziadne vypredaje velke sa tu nekonaju

igabi
autor
6. sep 2017

@jasminet u nas to funguje nasledovne. je to niekolko "velkych činskych shopov" kde sa melu ludia ako na páse. Potom niekolko butikov, kde je podla mojho nazoru len roztriedeny, vyzehleny a zaveseny na krajsich vesiakoch v mensom mnozstve čínsky tovar. U nas je zatial kazdemu jedno, o aku znacku sa jedna. Ja by som velmi chcela predavat kvalitne oblecenie, ale bohuzial, myslim ze sa to jedine tym stylom, dovazat z Talianska. preto hladam nejaku strednu cestu a hladam nejakeho dobreho dodavatela. Nieco, za co by som sa nemusela hambit. Ved v podstate v skoro vsetkych tych internetovych obchodoch je podobne oblecenie, cize predpokladam , ze je to tiez z nejakeho skladu oblecenia.

alyn
6. sep 2017

@igabi ak myslis kamenny obchod, a v lokalite kde toto chyba, tak to kvitujem, a este ak to budes mat vo svojich priestoroch, cize nemusis platit za prenajom, tak super. bohuzial, dodavatela Ti nikto len tak neponukne. Skus po nete hladat velkoobchod. Je kopec podnikatelov, ktori funguju ako velkoobchody - a ponukaju tovar o ktory mas ty zaujem - aj detske disney veci atd. ked budes hladat, najdes.velkoobchodov je dost, len ci je to naozaj ten prvy v retazci, t.j. s najnizsimi sumami (resp. ak to beries hned od vyrobcu), to je ina vec.

la_bella
6. sep 2017

@igabi bez nejakej urazky teraz - ale to ti asi nikto nepovie a neporadi, ze odkial, ak si nenajdes sama. lebo keby niekto nasiel dobreho dodavatela, rovno si sam otvori eshop napriklad. ja osobne poznam babu, co ma eshop a aj kamennu predajnu oblecenia v trnave a ma taliansky a turecky tovar - krasne modne zenske oblcenie, aj extravagantnejsie, aj beznejsie, ale modne a trendy a nepovie mi odkial. a to sa pozname 🙂

0silvia0
6. sep 2017

@igabi vidím že si z Trnavy, ale absolútne nesúhlasím s tým, čo píšeš. Pravdepodobne si z nejakej obce pri Trnave, lebo ja mám skôr pocit, že všetky lokálne obchodíky živoria a zákazníkov im odlákali nákupné parky a hlavne v poslednom čase CityArena, kde sú stále nejaké výpredaje, je v centre tak každý kto hľadá ide najskôr tam. Obchodíky na pešej zóne zívajú prázdnotou a tie dva-tri čínske obchody až také preľudenné určite nebývajú, možno nárazovo pri nejakých príležitostiach... pracujem priamo v centre, takže to vidím každý deň na vlastné oči...

igabi
autor
6. sep 2017

@0silvia0 pravdepodobne som z nejakej obce?? 😀 dikiii Broňaaa. Aj teda za nazor. Nebudem ta presviedčať o svojej podnikateľskej stratégii, tiež mám kamarátku, tiež ponúka všeličo, tiež mi nič nepovie, preto som vyskúšala. Snáď skúsiť môžem 🙂 mám sen, chcem si ho splniť a začínam tými jednoduchými cestami. teda tie, ktoré poznám.

0silvia0
6. sep 2017

@igabi nemusíš sa cítiť urazene, len som denno-denne v centre a vidím, že obchody sú prázdne a všetci sú strčení v City Arene, to je všetko čo som chcela napísať... ešte v sekáči keď sú akcie je viac ľudí, ale butiky sú prázdne... Ešte sa treba pozrieť aj do obchodného domu Jednota - tiež pár butikov a sú permanentne ľudoprázdne. napísala som názor bežného spotrebiteľa, mne je jedno čo si s tým urobíš, pokojne vyskúšaj svoje podnikateľské aktivity, to je tvoja vec...

vejkazvejka
6. sep 2017

No netreba sa urážať ale podnikanie naozaj nie je ľahké. Mať sen je super. Len si to treba velmi dobre premyslieť a neísť tvrdohlavo len za jedným názorom, ktorý ma človek v hlave. Nechať si aj poradiť. Pretože nie vždy to čo si myslíme je reálne. Ja som z malého mesta ale netrúfla by som si tu otvoriť nejaký obchod s oblečením absolútne. A asi ani s ničím kamenný. A k tomu dodávateľovi. Tiež som tak hľadala ale nikde nikto ti nič neporadí. Ty by si povedala niekomu kto chce robiť to čo ty? Čiže konkurencii? Treba googliť googliť. A teda rada. Negoogliť v slovenčine ale aspon po anglicky/ nemecky. Tiez zahraničné stránky to maju vačšinou v iných jazykoch čiže po slovenský nenájdeš nič.

viki_lv
6. sep 2017

V Budapešti je tiež sklad s čínskym oblečením. Fejkove veci tam vyrábajú doslova na počkanie. Adresu netuším, info mam od známej. Ceny pri velkom odbere výhodné.

igabi
autor
6. sep 2017

@vejkazvejka dakujem ste zlate, urcite to nemyslite zle ale ja som naozaj nepotrebovala pokecať o tom či je moj sen realny aleno nie. nic v zlom. Co sa tyka dodavatela, robim predavacku v obchode, a predstav si niektori si pomahaju, pretoze ak su z ineho mesta a nevidia konkurenciu v ramci svojho "teritoria" tak preco nie. Mozu ti byt napomocny napr ak ti surne chyba nejaky tovar, tak ti to za maly zisk predaju a naopak... Pripadne si viete poradit, co ide ak niektora mate tovar skor, a ktore veci netreba objednavat, lebo su nekralitne alebo nesedia. Takze este raz. To ze mam googlit , to viem aj ja. Ja som sa slusne opytala, ci nahodou nemate typ. Ak nie, tak mi prosim nepiste a dievcata z mesta 🙂

anjelicek26
6. sep 2017

Nuz prijde mi to potreba obrovskej investicie do modernizacie a prerabky priestorov + samotny nakup kvalitnejsieho tovaru mas v rovine niekolko tisic, zaujimalo by ma, aky ratas pociatocny kapital, lebo toto pod 50t nepojde... Velkosklady su "fajn" napad, ale treba si tam chodit vyberat a pod nosom to nemas, takze vela precestujes. Na materskej? To su napady... mozes sa stat vypredajova queen, to by som ti odporucala ja, vychytavkove znacky a zriadit si siet skladov u kamosiek za sprostredkovatelsky poplatok v uk, usa a podobne a dat si veci posielat... ked ma carters, next, pomp de lux a podobni zlavy, tak sa baby idu pretrhnut... elodie details malo na konci roku fusaky za 59e, co baby teraz strielaju na konovi bez mrknutia oka za 110.. ano chce to sklad a chce to mat rozhlad a venovat tomu sialene vela casu... a mat VKUS, vediet, co sa ludom paci a bude pacit aj buducu sezonu... nie je to len tak... a suhlasim, ze tieto mini pidi obchodiky inak zivoria, vacsina ma este k tomuto ako druhu nohu online shop, aby aspon co to s toho obchodu predali a po praci este chodia odosielat balicky na postu...

catherinah
6. sep 2017

Ja teda tiez moc realne nevidim fungovanie maleho obchodu s oblecenim. Ja teda poznam aj male mesta aj velke mesta aj dediny, ale nikde male obchodiky nefunguju.

vejkazvejka
6. sep 2017

Tak nič nie je nemožné. Netreba ju demotivovať. Len to chce super nápad a byť niečim iný, zaujímavý. Odlišovať sa od ostatných malých obchodíkov ale to že buduci rok na chcete na materskú a bude to horšie s peniazmi nie je moc dobre premyslené. Zákazníkov nezaujíma že ste na materskej. A do podnikania treba vrážať hrozne vela peňazí takže takto tesne pred materskou by som to nerobila. Ak ste neni ešte tehotná tak počkajte rok a rozbehnute si biznis. Viem presne o čom hovorím. Som v tej fáze.

saracare
1. dec 2018

@igabi ahoj, uz je to rok stare ale skusim ... som terz v podobnej situacii, hladam dodavatelov velkosklady na detske oblecenie. Podarilo sa ti rozbehnut obchod? Opatilo sa ti to?

weronika1805
23. feb 2019

dievcata aj ja hladam dodavatela na oblecenie ci drogeriu ak by ste niekoho poznali alebo info mali mozete aj mne pomoct dakujem

stary_ujco
23. feb 2019

@igabi uz keď tu vytiahli starú tému, tak prezraď ako dopadol obchod. Už by to malo byt rozbehnuté aj zabehnuté... Diky

igabi
autor
25. feb 2019

@stary_ujco obchod dopadol nasledovne. Spravila som si vizazisticky kurz a porodila syna😊 keďže Som sa nikde nedopatrala k dodávateľovi oblečenia

stary_ujco
25. feb 2019

@igabi vďaka za info, nie vždy sa v starej diskusii autor ozve...

tonyyy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
avana123
11. aug 2019

Ahojte, ak chce niekto rozbehnut detsky obchod viem dodat oblecenie.

avana123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
weronika1805
12. aug 2019

@avana123 môžem poprosit info dakujem

zuzu8179
13. aug 2019

@avana123 poprosím info dakujem

saracare
14. aug 2019

@avana123 aj ja si prosim viac informacii, dakujem

portys
11. sep 2019

@avana123 aj ja si prosim info vdaka

veronikapredaj
10. okt 2019

@avana123 poprosím info ak to je stále aktuálne

aicha15
13. dec 2019

@avana123 prosim info

maruska1001
1. jan 2020

@avana123 info