Povinnosti pri práci na dohodu

klikklok
11. mar 2013

som zamestnaná na 6ročnej materskej a zohnala som si brigadu ponukli mi pracovat na dohodu dve hodiny denne.treba mi sa dakde odhlasovat alebo ako to vlastne teraz funguje?

kvetinka211
11. mar 2013

@klikklok hlavne pozor na zdravotne poistenie, domrvili ten zakon ako sa dalo tak aby si nemusela platit viac nez zarobis 😖
tu sa o tom pise: http://blog.etrend.sk/mihalblog/2013/02/09/sexy...

zalka
11. mar 2013

@klikklok si si mohla radšej živnosť vybaviť, a faktúrovať tú robotu čo odrobíš .
Odvody by si neplatila, prvým rokom vôbec a potom podla príjmu. A štát by za teba platil dôchodkové poistenie.

A čo je tvojou povinnosťou, odhlásiť sa do 8 dní od zamestnania sa na dohodu z dôchodkového poistenia , lebo štát za teba už platiť nebude.

zuzulica
11. mar 2013

@klikklok spýtaj sa na soc.poisťovni,tam záleží aký budeš mať konkrétne typ dohody-dnes sa pri každom inak platia odvody.Na zdravotnej by nemal byť problém,tie dni,ktoré si na rodičovskej platí za teba štát a zamestnávateľ na dohodu ťa nahlasuje a platí vždy iba na tie dni ktoré odrobíš.

janetta20
11. mar 2013

viem z vlastnej skusenosti, ze ak ste na urade prace, tak sa Vám 75% z toho čo zarobite odratáva z hmotnej nudze...či to plati aj pri materskom prispevku, to neviem..ciže na dohodu sa babam , čo su na hmotnej nudzi vobec neoplati..robis prakticky zadarmo

simonaroskova
11. mar 2013

ja som na urade prace tiez,skoncila mi materska,bola som sa nahlasit,som len vedena na urade,neberiem nic,ani socialnu davku,ani hmotnu nudzu,nepriznali mi nic,lebo manzel zarobi dost.teraz som zacala pracovat na dohodu,len som zavolala tej pani na urad co ma ma na starost,v robote mi dali zmluvu o dohode a doklad o prijme.bola som to vsetko odniest na urad a dalej sa musim chodit hlasit a nosit mesacny prijem. to je vsetko.urad mi akurat plati zdravotne a socialne poistenie.

zalka
11. mar 2013

@simonaroskova to sa mýliš ... štát ti platí len zdravotné poistenie ... žiadne sociálne ...

19ninka27
11. mar 2013

@simonaroskova JA tiež pracujem na dohodu,a ja platím 5% zdravoné poistenie, a aj socialne poistenie,spolu 14,99 eur..Každý mesiac,teda od nového roku..že je zmena,ta to musím platit určité percento ja.:-/

simonaroskova
11. mar 2013

neviem,ja som bola akurat dnes na urade,priniesla som dohodu,papier na plat a nic viac,ked som sa pytala,zeako to bude dalej,tak mi povedali ze ako doteraz,mam sa chodit hlasit,lenze ja mam na papieri napr,za mesiac marec plat 5,95.takze z toho asi platit nic nebudem.taku mam dohodu v praci,mam dobru sefku 🙂

zalka
11. mar 2013

@simonaroskova prečítaj si ešte raz zadávateľkine zadanie ... ona nie je na UP , ju nič neobmedzuje ... akurát to čo som napísala v mojom prvom príspevku, že ak sa zamestná počas RD na dohodu, tak sa musí odhlásiť zo SP z dôchodkového poistenia čo za ňu platí štát.
Ty si úplne iný prípad.... ty si už nezamestnaná a to je rozdiel ... a z každej dohody sa platia odvody do ZP a SP ... tvoja šéfka si nemôže vymyslieť niečo čo jej zákon neumožňuje ... a len tak pomimo ... ak budeš mať každý mesiac plat 6 eur .. a toto ti pôjde do dôchodku .. vieš aký dôchodok ti z toho vypočítajú? Mizivý ...

Ale taká cigánečka čo nerobí, a bude sedieť doma pri deckoch na riti ... tak jej vypočítajú kráľovský dôchodok, lebo jej štát za to že sedí doma na rici pri deckoch .. každý mesiac prispieva na dôchodkové poistenie zo sumy cca 500 eur ... toto platí aj pre zadávateľku @klikklok a pre všetky mamičky čo sa na RD snažia si privyrobiť na dohodu.
Preto razím teoriu, robte na živnosť ... mamičky na RD. Samozrejme, že nie nezamestnané.

klikklok
autor
12. mar 2013

no pekne len sa budem modlit aby som sa v novej praci zapracovala a zakotvila tam ako normalny zamestnanec a dakum vam za radu