Práca bez kolektívu

rutyruth
2. jan 2023

Považovali by ste prácu bez kolektivu skôr za výhodu alebo nevýhodu? Nad Vami by bol len šéf ktorý príde za vami len pár krát do mesiaca. Inak si všetko koordinujete same. Niekedy to beriem ako fajn, inokedy má desi predstava samoty 🙈

dajen_7
2. jan 2023

@rutyruth asi by som to brala ako ty aj keď nie desí samota veď máš kamarátov rodinu nie si len v práci. Ja tiež v práci sa rada venujem práci a moc nekomunikujeme ale sú dni kedy sa aj porozprávame

rutyruth
autor
2. jan 2023

@dajen_7 ja mám teraz prácu kde naozaj celé dni prekvakam s kolegyňou. Je tam malo prace, firma je na tom biedne. Potrebujem sa už realizovať, preto si hľadám novú. No zvažujem pre aj proti

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rutyruth
autor
2. jan 2023

@elizabet173 ak by som mala nepríjemné kolegyne tak aj ja, teraz mám fajn...

zuzubb007
2. jan 2023

@rutyruth presne ber a nevahaj

caroline_
2. jan 2023

@rutyruth pre mna je to praca snov, aj keby zarobim len 600 eur mesacne,ak to nie je uplne tajne o aku pracu sa jedna ? Ja neznasam pracovat s ludmi,ako introvert so socialnou fobiou ma to extremne vycerpava, a asi 90 % prac su takych...

joe33
2. jan 2023

@rutyruth no pracujem v takej firme. Ale väčšinou každý deň je tam. Majiteľ lebo musí riešiť aj ostatné záležitosti firmy. Ale mal by som radšej aspoň jedného kolegu aby bolo s kým porozravat.

rutyruth
autor
2. jan 2023

@caroline_ tiež mám sociálnu fóbiu ale tiež nemám rada samotu a ak už si s niekým rozumiem tak mám rada jeho spoločnosť. Je to administratíva, organizácia trochu aj odborná práca. Náplňou by ma mohla baviť 🤣

rutyruth
autor
2. jan 2023

@joe33 no však toto 🙈

caroline_
2. jan 2023

@rutyruth tak potom podla mna smelo do toho, ak sa ti to pozdava po vsetkych strankach 🙂

rutyruth
autor
2. jan 2023

@caroline_ Asi to má viac výhod ako nevýhod...

katica06
2. jan 2023

@rutyruth mám takú prácu, velká poschodová budova 800-1000 m2, sama v kancli, séfku vidím asi 3x do týždňa. Niekedy prejdú celé dni bez toho, že by mi niekto zaklopal na dvere, poteší ma aj príchodu poštárky.

rutyruth
autor
2. jan 2023

@katica06 a zvládaš v pohode?

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katica06
2. jan 2023

@rutyruth je to o zvyku. Bývalá šéfka tam bola denne min. 4hod. Ten prechod nebol ľahký, nie som introvert, ale keďže pracujem v administratíve, niekedy nezaškodí mať kľud. Ale keď šéfka niečo organizuje, či finišujeme s projektom tak po obvyklom tichu vždy zatúžim.

mamadievcatiek
2. jan 2023

@caroline_ Ak sa môžem opýtať,ty máš akú prácu? Ďakujem😊

marca12
2. jan 2023

@rutyruth ja by som zahynula v takej praci. Mame sice niekedy ponorku v praci a su chvile,kedy by som chcela robit sama,no to ma rychlo prejde. Robila som v praci,kde sme boli dve a ked mala kolegyna dovolenku,tak prve dni som si aj uzivala,no ku koncu mi uz chybala. Navyse ta nema kto zastupit,ak si chora alebo mas dovolenku. My sme si kvoli tomu,ze sme boli dve, nemohli brat viac ako tyzden dovolenky vkuse

caroline_
2. jan 2023

@mamadievcatiek momentalne pracujem z domu ako podpora a ucim sa programovat,nech viem robit stale bez osobneho kontaktu s ludmi, predtym som pracovala ako operatorka vyroby alebo predavacka,pre mna hroza a des,ani nie tak pracou ako LUDMI 🙄🙄😀😀😀

viestta
2. jan 2023

@rutyruth fajn kolegyne sú fajn, ale keď krach e firma, tak príjemným pokecom za peniaze bude koniec.

lenicka298
2. jan 2023

@rutyruth ja som pracovala 8 rokov sama v kancli. Šéf sa ukázal 2-3x do týždňa na hodinku, niekedy ani to nie. Úplne som si na to zvykla. Teraz pracujem z domu, mam svoju kanceláriu, a úplne mi to vyhovuje, že som sama. Keď mam potrebu pokecat, mam nato rodinu, kamošky... pri práci potrebujem ticho a sústrediť sa. Minule som bola kuknut v predchádzajúcej práci bývalé kolegyne, a ked mi začali všetky 3 rozprávať "novinky" , tak som si povedala, že nieee, toto mi vôbec nechýba 😀

deti95060810
2. jan 2023

ako plus...

domi235
2. jan 2023

@rutyruth ber taku ponuku, ja mam vkuse komunikaciu s klientmi a lezie mi to na nervy. Sice som extrovert ale tuzim po praci kde sadnem budem mat ticho a premyslat nad danou pracou co robim a ako to spravim. Dufam ze sa mi to podari cim skor najst nieco druhe.

euka210
2. jan 2023

@rutyruth ja by som taaak brala taku pracu...3 deti doma, takze ticho a klud by som len uvitala 😁

luccija
2. jan 2023

@rutyruth pre mňa by to bolo zle potrebujem komunikovať, zdielat, ale kamarátka ma takú prácu už roky.Aj si seriál pozrie, zdriemne🙂ona je veľmi spokojná aj, keď je veľký extrovert ona si to vynahradza, že volá všetkým kamarátkam počas práce.Ale niekedy je veľká výhoda byť sama hlavne, keď máš nepríjemných kolegov, zvykať si na ich reči, nálady takto pôjdeš na nervy iba sama sebe🙂vyskúšaj, ale zase by mi vadilo, že má nemá kto zastupit

coco1
3. jan 2023

@rutyruth ja takuto pracu mam. Sef chodi sice denne ale nesedi tam cele dni a som spokojna. Zavisi od tvojej povahy.ja som introvert, kecat s kolegynami vobec nepotrebujem. Samozrejme ten soc.kontakt niekedy chyba ale tak isto by mi chybala samota keby robim napr.medzi 20 kolegami.
Budes uchranena od intrig, ohovarani aj ked na druhej stfane aj srandy a socializacie.
Ako hovorim, zavisi od Tvojej povahy, vyskusaj, mozno to bude super

rutyruth
autor
3. jan 2023

@domi235 držím prsty ✊

rutyruth
autor
3. jan 2023

@bilberryday dobrá otázka. 😁Organizujú sa tam akcie tak cca 3-5x do roka. Inak je tam klud

rutyruth
autor
3. jan 2023

@coco1 ono asi úplne ideálna práca neexistuje. Som na vážkach lebo terajšia čo sa tyka vzťahov tak fajn no pracovná náplň úplne zle a veľmi málo práce.Cize sebarealizácia skoro žiadna. Zas v tej novej nápln taká že ma to bude baviť akurát bez socializácie 🙈

coco1
3. jan 2023

@rutyruth jasne ze neexistuje. Vsade je nieco. A nikde nieje super 365 dni v roku. Ja napr.zatuzim niekedy po kolektive ( lebo ho nemam.kazdy chceme co nemame) ale potom ked niekde pocujem ako sa baby sikanuju medzi sebou, tak som rada.
A ano ako pises, dolezita je napln prace. Aby Ta to bavilo no.. spis si na papier + a - obidvoch zamestnani a porovnaj. Ked to budes mat cierne na bielom mozno sa ti lahsie rozhodne. Porovnaj platy, prac.dobu, dochadzanie, prosto vsetko. Drzim palce nech si spokojna ci v starej alebo novej ;)

rutyruth
autor
3. jan 2023

@coco1 ďakujem pekne. A možno to vôbec nevyjde a vyrieši sa to samo 😁🙈