Práca v mužskom kolektíve

gloria567
11. jún 2020

Ahojte. Pracujem sama v mužskom kolektíve. Niekedy sa ku mne správajú pekne, sú milí, inokedy ma obchádzajú ako vzduch a cítim sa úplne nazvyš. Taky zlý pocit. Ako ste si vy našli cestu ku kolegom? Nemám si s nimi nejak ani co povedať, nakoľko všetko mladší chlapci odo mňa a ja mam uz 7rocneho syna.
Poraďte ako sa s tým pasujete, ktoré pracujete tiež čisto v mužskom kolektíve. Nálady sa im menia viac ako nám ženám veru 🤔🤔🤔

deti95060810
11. jún 2020

pracovala som niekoľko rokov. Rada spomínam na tieto časy. Nemala som pocit žeby sa im menili nálady. Skôr som si všimla, že nevedeli poniektorí prežrieť že mám vyššie vzdelanie ako oni. Samozrejme na dennom poriadku mali témy sex, ženy, alkohol, šport a ja som mala pocit že okolo mňa sú samí alfa samci.... Žiadne ohováračky popr. len minimum. Zvykla som im nosiť koláčiky a oni radi a ochotne "papali"....😉
Po čase som nastúpila do práce kde bolo omnoho viac žien a to už bol kolektív úplne iný. Pre mňa horší, zákernejší, vládla tam faloš, intrigy....

laguna28
11. jún 2020

@gloria567 ja pracujem v chlapskom kolektíve (cca50 chlapov) už vyše 13 rokov ale nemám z nich také pocity, že by ma prehliadali a tak pod. Ale je pravdou že aj oni majú niekedy zlý deň, veď sme ľudia... Ale mi si väčšinou povieme čo koho trápi, povzbudime sa navzájom a s takými čo si myslia že sú niečo viac udrziavam len zdvorilostny kontakt. Ale to sú ojedinelé prípady. A keď vidím že nemajú chuť komunikovať tak si robím svoju prácu a neriešim.. Myslím si že si to berieš asi veľmi osobne keď to u teba vzbudzuje pocit že ťa prehliadajú. Skús sa nad to povzniesť, veď nemôžu mať ip dobrú náladu. Sú horšie aj lepšie dni...

lauritkatesty
12. jún 2020

Stale lepsie ako v cisto zenskom kolektive.my mame len zopar chlapo,ale som za nich vdacna 😂 inak by sme sa nacisto zblbli.

alexandra2010
12. jún 2020

som jedina zena v kolektive, 3 moslimovia, jeden nemec a ja. V robote vypinam city a neriesim nalady a vykyvy. Poviem priamo a nahlas co si myslim a co sa mi nepaci, ako sa maju veci riesit. Pritom som k nim velmi mila (potrebuju to, oni maju take vyventilovane napatie niekedy, ked vypadnu z domu, uplne inu atmosferu), pomozem kde viem, ponuknem vypomoc aktivne, pozvem ich na kavu v prestavke, velakrat im podakujem otvorene a pochvalim ze nieco ´´obrovske´´pre mna sprvili...nejak tak, vdacnost, laskavy pristup su dolezite.

alexandra2010
12. jún 2020

aj ked ma niekedy vytocia, nemenila by som, nechybaju mi zavist, intrigy a vsetko co zere energiu. ked som bola v zenskom kolektive , zazila som mobbing, co dodnes nezabudnem. Len preto lebo muzsky sef ma otvorene uznaval.

marcellka32
12. jún 2020

Mám 40 a chlapci 30, a je to naj kolektív, žiadne ohováranie, radi zájdeme na kafe, pracujeme, a samozrejme sú dni keď je ticho (aj chlapi majú svoje dni)

dusankomoj
12. jún 2020

@deti95060810 mám to presne takto isto a nedám na nich dopustiť! Akurát dodám, že občas sú klebetnejši ako baby.A nechápu, že nie každá tehotná žena žerie na kilá uhorky.Nanosili mi ich toľko, že hrôza.Lebo:mojej žene chutilo ku všetkému🙂

ina009
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alexandra2010
12. jún 2020

@marcellka32 aj u nas, ja mam 40 a oni 35-40. Najlepsie ked zavolaju ze kde som, lebo potrebuju si postazovat a vyplakat sa ... 🙂) niekedy maju take teatralne stavy ze len pozeram.

dagmara17
12. jún 2020

Oveľa lepší takýto kolektív ako samé ženy, chlapi neriešia nezmysly, ohováračky a podobne, oni proste si robia, debatujú, ja som v takom kolektíve istý čas robila a veľmi mi to vyhovovalo.

potomka
12. jún 2020

Bud rada, ze si v muzskom, aspon nezazivas rozne intrigy ako v zenskom kolektive!..

sunny8
12. jún 2020

Ja som pracovala jedného času v mužskom kolektíve no problémy žiadne 🙂 mala som ich pozornosť iba pre seba velebili má 😂 čo som potrebovala to pre mňa urobili srandovali sme vystrájali na linke kryli jeden druhého keď trebalo 😂 zlaté časy. Potom sa nám postupne partia rozpadla prišla k nám jedna žena v mojom veku neznášali sme sa otehotneli sme naraz a dnes sme kamošky 😂😂😂

gloria567
autor
13. jún 2020

@deti95060810 to je pravda s tými ženami 😊

gloria567
autor
13. jún 2020

@laguna28 ďakujem

gloria567
autor
13. jún 2020

@alexandra2010 ďakujem.

gloria567
autor
13. jún 2020

@ina009 môže byť. Je to len môj pohľad na vec asi