Práca krupiérky - za a proti

kessy9
25. apr 2016

Maminy robí niektorá tuto prácu, prípadne robila, vaše skusenosti, dá sa to sklbiť s rodinnym životom?

jeennyv
25. apr 2016

@kessy9 Nasa znama robila, musi byt kto mat s detmi a su tam denne , nocne atd...12 hodin, podla toho ake je sefstvo a aka uroven, tak mozno aj dlhsie treba ostat, to zalezi konkretnena prevadzke... a nafajcene prostredie a vseliaky ludia...jej to zo zaciatku nevadilo, ona bola zvyknuta, ale postupom casu ta taky rezim a kolotoc tych zmien moze polozit....

milota164
25. apr 2016

no pri detoch je to tazke hlavne to striedanie denna nocna

sissy27
26. apr 2016

@kessy9 dá sa. Ale musíš mať niekoho k deťom nie len kým si v práci, ale aj keď sa potrebuješ vyspať. a ak máš partnera, tak musí byť trpezlivý a hlavne nie žiarlivý. Na chronické a možno aj doživotné problémy so spánkom sa asi pripraviť nedá. No a je rozdiel robiť krupierku v živom kasíne alebo len v nejakej herni pri automatoch.

barbora59
26. apr 2016

Ja som to robila , pred tym ako som mala dieta. Poznam aj dievcata kt. to robia a maju rodinu. Moj nazor je taky ze zena- matka by nemala byt v takomto prostredi, na nocnej v stekličkoch ak sa teda bavime o kasine elektronicke rulety, automaty.. to je pre mlade baby ktore mozu po nocnej spat.. neviem si predstavit fungovat prist z nocnej a co ..

sissy27
26. apr 2016

@barbora59 hmmm a zdravotné sestry, lekárky, policajtky, predavačky v tescu, obsluha z čerpacích staníc, dispečérky - tiež ťahajú nočné a majú rodiny... Často aj 24hod...

barbora59
26. apr 2016

@sissy27 to je pravda ano.. to je to najmenej. ja som mala na mysli hlavne to prostredie, gambleri, alkohol, atd ze to nieje nic extra pre matku s dietatom ze to robia mlade 20 rocne baby vacsinou.. to je len moj nazor ked to chce robit a muzovi to nevadi nech ide.Tiez som robila 12 tky a aj 24 rky.Jasne da sa to zvladnut.. Urcite aj s rodinou.

nyusika
26. apr 2016

@barbora59 suhlasim.....gambleri, fetaci, zufalci...radost okolo takej sebranky obskakovat
a to nespominam, kto prevadzkuje herne, okolo slusnych podnikatelov to nechodilo ani obklukou.
Svojmu dietatu by som toto veru nespravila, este by sa muselo za mna hanbit.

sissy27
26. apr 2016

@nyusika nech žijú predsudky... Za čašníčky v podnikoch, kde je otvorené aj po západe slnka, sa tiež majú ich blízki hanbiť? Na práci krupierky určite nie je nič zahanbujúce, presne tak ako na žiadnej inej práci... Taká sestrička na urológii, ktorá denne prichádza do kontaktu s nahým pánskym prirodzením, to je tiež asi na hanbu sveta, nie?

lussinka23
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nyusika
26. apr 2016

@sissy27 nie. Mne sa herne hnusia. Dôvod mám a môj názor nezmením.

korytnacka1981
26. apr 2016

@kessy9 jednoznačne za, urcite sa vsetko da 🙂

lubkavargova1
26. apr 2016

Ja som pracovala...sice len 2 roky, ale celkovo sa dalo. Ja som pracovala v KE. Odisla som sama, lebo ja som si hladala pracu tam kde byvam a aj sefstvo vedelo, ze ked najdem pracu doma, tak odidem. Celkovo bolo fajn, naucili ma vsetko, stale sme sa zdokonalovali, a klienti boli tiez super. Sefovia boli sice prisny, ale spravodlivy a vedeli sme, ze sa na nich mozme spoliehat. A len tak hockoho tiez na turnaj nepustili lebo tiez nechceli riskovat pruser...trosku to dalo zabrat ze 12 hodin byt v tme, lebo nase herne boli total v tme, a sem-tam sa stalo ze nielen klient ale aj my sme stratili pojem o case a niekedy to vyzeralo, ze sme tam ud nie hodiny ale hotove dni. Ale to je aj ucel, tych tmavych skiel a osvetlenia takeho sera..mne skor vadilo to nafajcenie, nakolko ja nie som fajciar a alkohol...ale chalani z SBS urobili hned poriadok ked sa nieco nezdalo a panic button fungoval na 100%...skor do kasy by som nesla, holcina mala zodpovednost za peniaze a to by som nechcela...

nyusika
26. apr 2016

Nuž, na prvý pohľad je rozdiel medzi tou "luxusnou " herňou a zatiahnuté smradľavou...fakt je, že častokrát majú jedného prevádzkovateľa. A že teda titul podnikateľ roka asi nikdy nevyhraju, tiež netreba zdôrazňovať.
Poznám ženy, ktorým neprekáža pracovať ako barmanky v bordeloch. Veď čo, tiež slušná práca.

lubkavargova1
26. apr 2016

@nyusika no, je rozdiel ci pracujes herni kde sa napriklad hraje poker alebo automaty...my sme mali peknu uniformu, eticky kodex. Jasne, ze viac sme nechceli a ani nepotrebovali vediet. Kazdy vedel, ze o dve ulice dalej hodiny do herne zapalnu flasu...pocas hry sa dozvies od klienta rozne infosky, ale ako dobry barman tak aj krupier sa riadi heslom "nic som nevidel, nic som nepocul"...a tiez, povedzme si uprimne pokial ma krupierka peknu tvaricku, tak tringel jej da klient radsej. Bonusove zetoniky su fajn. A ide o to, usmievat sa, byt mila, a nieco sa prikotula...kto sa chce skurvit, ten sa skurvy jedna radost, kto chce byt profesional tak to vie....a aj tak je dolezite ci dostavas vyplatu nacas a ako je v zmluve, inak dovi-dopo!

nyusika
26. apr 2016

@lubkavargova1 moja tolerancia ku gamblingu je na tej istej úrovni, ako k drogám a prostitúcii - nulová.

nyusika
26. apr 2016

A hlavne- mám na seba prísnejší meter. Chcem os života viac, než bonusove žetóniky za to, že mám peknú tváričku, som milá a usmievam sa.

anatalia77
26. apr 2016

Treba sa odosobniť a vziať si z toho len pozitíva

lubkavargova1
26. apr 2016

@nyusika vsak OK. Ja ti tvoj nazor neberiem. Zakladatelka sa pytala a hotovo.
Kto ma aku profesiu alebo pracu je cisto sukromna vec. Mne je suma fuk kto kolko zarobi, ci je smetiar, ci upratovacka, ci uradnicka alebo nebodaj poslankyna v parlamente...hoci po poslednych volbach sa uz aj tam dostanu stetky a kurwy...ale kto na co ma s tym zaraba peniazky. Niekto rozum v hlave a niekto medzi nozkami 😀 😀
Big peace...

sissy27
26. apr 2016

@nyusika mne sa hnusí pokazené mäso v tescu ponúkané ako čerstvé, ale predavačky za to neodsudzujem... A keď sa ti tak hnusia drogy, tak potom každá magistra v lekárni, predavačka v trafike a čašníčka v reštaurácii by sa mala hanbiť, pretože drogy predávajú... A na margo tých prostitútok - keby chlapi neboli ochotní platiť, tak ver, že vymiznú... Nech sa hanbia tí, ktorí sa nevedia ovládať. Oni sú jediný dôvod, prečo takéto veci fungujú. Ja by som tiež nezniesla vedľa seba gamblera, feťáka alebo alkoholika, ale nebudem za to opľúvať krupierku, lekáreň alebo čašníčky.

nyusika
26. apr 2016

@sissy27 ja nikoho neopľúvam. SLUŠNE som napísala môj názor a je mi jasné, že nie všetkým sa musí páčiť.

sosovica
26. apr 2016

NIKDY VIAC!!!Prepadli ma dvaja chlapi s pistolami mi mierili na hlavu nikdy viac!!!

kessy9
autor
26. apr 2016

Maminy dakujem ´vsetkym co ste tu vyjadrili svoj názor, velku dilemu som mala, tieto dni som nic ine nerobila len premyslala a premyslala, Podla mna praca by to bola slušná a na urovni, kedže sa jedna o jedno z najvacsich profi casin ,pekné prostredie,( nemyslim ludi,tí su aj boli aj budu aj taký aj taký )myslím prostredie kasína,prestíž a slušné , moc slušné platové podmienky, atd atd...mna to teda lákalo,nakoniec som to nevzala, lebo som nemohla, kvoli dieťatu,v skratke nemalo by byt s kým, ved dieťa je prvorade a peniaze nie su vsetko,vsak? ale poviem vam že keby som nemala dieťa,tak to beriem hned. Slušné kasína su jedna vec a herne, druhá vec, a vela záleží aj od samotného kasína,a takisto nie je krupiér ako krupíer,ide o vysokú dávku profesionality,zručnosti,a celkovej schopnosti, pracovať pod neustálim tlakom,dobre vyzerať a mať stále poker face 🙂 atd atd, podla mna celkom makačka,hlavne psychická, číže si myslim že sú to celkom slušní a inteligentní ludia,to len aby som si zastala krupiérov a krupíerky 🙂 a riziko v dnešnej dobe máte všade, prepadnúť vas možu aj na ulici za denneho svetla

kessy9
autor
26. apr 2016

@lussinka23 to máš super, u nás sa to žial nedá sklbiť kedže muž robí na 3 smeny,v lete vselijako aj 12-tky kvoli dovolenkam, na babky a dedkov sa mi nedá spolahnut, a malá je ešte moc malá,a ide prvy raz do skolky, takze u mna 0 bodov 😒

lussinka23
26. apr 2016

@kessy9 to ano, moj keby robil na smeny tiez by to u nas nebolo mozne... ja som vdacna za tuto robotu, napriklad aj tym ze mame deti takmer vsetky, vieme sa pochopit a pomenit si smeny ked treba. Pri dietati je ale problem akakolvek praca na smeny pokial na smeny pracuju obaja rodicia, neda sa to sklbit, a keby som aj mala podporu u starych rodicov, ani tie peniaze by mi za to nestali aby som dieta stale odkladala k starkym...

kessy9
autor
26. apr 2016

@lussinka23 no ved to, tak nech sa vam dari...

zuzinka1211
8. jún 2019

@lussinka23 ahoj.dala som sa na kurz krupierky a chcem sa spýtať za akú dobu si sa všetko naučila.zda sa mi to veľmi náročné😬🙃.veľmi veĺa informácií😃Ale chcem v tomto pokračovať.Chcela som si kúpiť žetony ,ale nedajú sa zohnať-na trénovanie doma.(Začiname tým najťažším-Americkou.. Každá rada mi pomôže.😊

zuzinka1211
Autor odpoveď zmazal
Zobraz