Práca popri rodičovskej u ďalšieho zamestnávateľa

gabriela_obzerova
20. máj 2022

Dobry den, som 9 rokov zamestnankyna v spolocnosti X. Este rok a pol mam byt na rodicovskej dovolenke- tak s tym rata aj zamestnavatel. Pracujem tam na dobu neurcitu na trvaly pracovny pomer. Teraz som ale dostala ponuku vo firme Y. Chcela by som vyskusat, ci by ma ta praca nezaujala viac. Aky druh pomeru zvolit? Ak by to nevyslo, jednoducho ukoncim, dokoncim si rodicovsku dovolenku a vratim sa do povodnej firmy X. Je to takto mozne alebo je nejaky problem, ze budem mat dva uvazky, odvody, atd?
Tomu prvemu zamestnavatelovi nechcem zatial povedat, ze skusam inde. Dakujem za rady

ikonica
21. máj 2022

@gabriela_obzerova nie je to problem... Mozes mat tolko pr.pomerov, kolko len zvladnes aj pocas RD... Je jedno aky druh pomeru... Problem by mohol byt, ak by bola druha zmluva konkurencna voci prvej... Pozri si poriadne prvu pracovnu zmluvu, ci sa tam nieco nespomina... Prvemu z-telovi nic oznamovat nemusis...

ikonica
21. máj 2022

§ 83
Výkon inej zárobkovej činnosti

(1) Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať inú zárobkovú činnosť, ktorá má k predmetu činnosti zamestnávateľa konkurenčný charakter, len s predchádzajúcim písomným súhlasom zamestnávateľa. Ak sa zamestnávateľ nevyjadrí do 15 dní od doručenia žiadosti zamestnanca, platí, že súhlas udelil.

(2) Zamestnávateľ môže udelený súhlas podľa odseku 1 z vážnych dôvodov písomne odvolať; v písomnom odvolaní súhlasu je zamestnávateľ povinný uviesť tieto dôvody. Po odvolaní súhlasu zamestnávateľom podľa prvej vety je zamestnanec povinný bez zbytočného odkladu inú zárobkovú činnosť skončiť spôsobom vyplývajúcim z príslušných právnych predpisov.

(3) Súhlas zamestnávateľa podľa odseku 1 sa nevyžaduje na výkon vedeckej, pedagogickej, publicistickej, lektorskej, prednášateľskej, literárnej a umeleckej činnosti.

ikonica
21. máj 2022

Este opravim prvy prispevok... Prvemu z-telovi nic oznamovat nemusis, ak ide o iny druh prace...

gabriela_obzerova
autor
21. máj 2022

@ikonica dakujem za rady. Jedna sa o nieco uplne ine. U mojho robim uctovnictvo. Teraz mi ponukli skusit editorstvo- opravovat clanky, gramaticke chyby atd

ikonica
21. máj 2022

@gabriela_obzerova tak smelo do toho 🍀

mogaa
21. máj 2022

@gabriela_obzerova pre prvého si na RD, takže žiadne odvody neplatíš, neodvádza ich za teba keďže nemáš vymeriavací základ....ak by si aj u prvého počas RD pracovala, mala aktívne nem.poistenie, prac.pomerov môžeš mať koľko len chceš a stíhaš......u druhého je uplne jedno či ti dajú dohodu alebo čiastočný PP, pravdepodobne ti ponúknu dohodu o vyk.prac.činnosti keďže ide o takúto prácu....