Práca popri rodičovskom príspevku z Česka

luana30
16. sep 2008

ako je to ked som na rodič.prispevku poberam ho z českej republiky dieta je doma ja pracujem na polovičny uvazok ked som nastupovala volala som na urad v cr ci možem pracovat a ci pridem o rodič prispevok 3 rozdielne baby mi povedali že možem a taraz mi stopli rodič a pridavky z jedneho dna na druhy že musia preštudovat moju zmluvu ....a čo teraz možu mi ho zobrat? alebo co? je to na nervy ked neviem co dalej....
😖

martina21
16. sep 2008

ahoj ja mam tiez rodicovky z cr,a pokial viem tak popri tom si mozes neobmedzene zarabat ale nesmies dat dieta do jasli,skolky!a zmluvu mas s ceskym zamestnavatelom stale uzavretu?ja mam pracovnu zmluvu miesto mi drzia 3 roky ale kazde tri mesiace musim na urad dorucit potvrdenie od zamestnavatela inak by mi ho tiez stopli, pride mi to divne 😒

luana30
autor
16. sep 2008

ahoj ale jasom zacala pracovat na polovicnom uvazku od maja a volala som im nelku do skolky nedavam a tiež mi povedali že možem robit kolko chcem ani by nič nevedeli len som musela dat potvrdenie k rodinnym pridavkom a to ma ani neupozornili len cakam na rodičak a on nechodil ale dosiel
🙄 🙄 papier že mam doložit zmluvu tak som zvedava čo mi stym urobia... dam vediet

anitka
16. sep 2008

Ja tiez poberam rodicovsky prispevok ale tu na slovensku.
A dorazne ma upozornili ze mat prac. pomer nesmiem.Inak sa rodicovsky prispevok rusi.
Neviem sice preco si myslia ze zo 4500sk vyzijeme. Este ze mame zarabajuceho tatinka.
Ale bodaj by to bolo tak ze sa maoze robit na ten pol. uvazok.
Kym je dieta tie 4 povolene hod. v skolke

androna
16. sep 2008

luana no asi sa im nieco nezda.ale v cr na pridavky uz skoro nikto narok nema.jedine zeby manzel nezarabal.a nemohol ta niekto nahlasit?normalne stale mozes v cr pracovat ciastocne a poberat rodicak ale dieta nesmie byt v skolke viac ako 4hod denne.je to divne.

alibernet
16. sep 2008

anitka, to nie je pravda, ja som na rodičovskom a pritom chodím do práce na taký pidi-úväzok, decká dávam do súkromnej škôlky a ku babke. Ale vezmú ti ho vtedy, ak dáš dieťa do štátnej škôlky. tými 4hodinami do obeda to neviem ako je, myslím, že jedna mamička na pieskovisku tak jednoho dáva na doobedie a chodí kamsik upratovať, ale uričte viem,že robiť môžeš koľko chceš

alibernet
16. sep 2008

vezmú ti materský, ak pôjdeš robiť

anitka
17. sep 2008

Moj maly chodi na tie 4 hod. do statnej skolky.
Ale dnes zavolam na urad z spytam sa lebo by som sla na tie 4 hod. do roboty.
A vedela si si najst v pohode pracu na tych par hodin?
Tak by som sla nieco robit.... nieco do kanc... nieco vybavit.... vidis takto rozmyslam len nad mozno zbytocnostami
ako je 3Dfotoomladenie 🙂

alibernet
17. sep 2008

no, v rámci RD to napadlo aj mňa... 😎 muž hovorí, že ked nemáš iné na práci... a veeeeľmi dôležito pozrie na kôš nevyžehleného prádla, priznám sa, že skôr ma stiahla späť tá cena

alibernet
17. sep 2008

ale určite sa opýtaj na úrade soc.vecí, tam kde si si bola žiadať rodičovské príspevky, dajú ti podpísať papier, že kto sa bude starať o dieťa a že nebude v starostlivosti štátnej a kde budeš pracovať

alibernet
17. sep 2008

ale teraz mi aj napadlo, vraj tetuška Tomanovie dala taký návrh, aby matky na RD, ktoré pracujú, aby im bol rod.príspevok zobratý /lebo si privyrobia isto tak štvrťmiliona a ondia na dieťa/, žeim ostane nejakých 1300sk ako príspevok na "stráženie" v súkromnom zariadení, prípadne ak by ti ho strážila babka, v pohode, ale babka musí mať údajne licenciu na stráženie... 🤐 ja som sa to dozvedela asi pred 2 týždňami a horko som zaplakala, ale zatiaľ som to nenašla nikde na internete ani na úrade mi to nepotvrdili, takže si prever a zváž

inak, ked som si prerátala cenu za tu 3D, tak som si laxcnejšie kupila denný a nočný Lancome na moj xicht a vytešujem sa každé ráno a každý večer

alibernet
Odpoveď bola odstránená
Zobraz