Práca sanitárky

nicol1122
6. jan 2022

Dobrý deň , chcem sa spýtať pondelok idem na pohovor na pracovnú pozíciu sanitárky .
Pracovala som už v DSS.
Viete my povedať akú prácu vykonáva sanitarka v domove dôchodcov ??
Opatrovateľka: kúpe , kŕmi, polohuje , prebaluje , ATD
A náplňou sanitárky je aká ? Len zo zvedavosti sa pýtam .
Mám úrobeny akreditovaný kurz opatrovania taktiež som inštruktora sociálnej rehabilitácie
Myslíte že má vezmú aj keď nemám zdravotnícku školu ??
Ďakujem 😊

klamema
6. jan 2022

@nicol1122 u nás v práci sanitárka robi to isté čo opatrovateľka v Dss

sovica
6. jan 2022

@nicol1122 Podľa mňa je to to isté, len krajší názov profesie je opatrovateľka. Maminu mám momentálne v DOS. Tam jej povedali, že osoby, ktoré sa starajú o pacientov, má oslovovať opatrovateľka, nie sanitárka. A áno, opatrovateľka (sanitárka) vykonáva práce, ktoré si vyššie uviedla. Podľa mňa zdravotnícku školu nepotrebuješ. Keď si otvoríš profesiu, tak pri inzerátoch na túto pozíciu postačí SŠ s maturitou, niekde aj bez maturity alebo akreditovaný opatrovateľský kurz.
Ak ideš na pohovor cez inzerát, nebolo tam uvedené, aké vzdelanie potrebuješ resp. čo bude v tvojej náplni práce, aké budeš mať právomoci a akú zodpovednosť?
Podľa mňa práca opatrovateľky vyžaduje najmä empatiu, trpezlivosť, láskavosť, toleranciu a snahu ľuďom pomôcť. Ak to miesto chceš dostať, držím palce👍🍀

nicol1122
autor
6. jan 2022

@klamema ďakujem 😊

nicol1122
autor
6. jan 2022

@sovica ďakujem krásne 😊

chelsey987
6. jan 2022

@nicol1122 u nás v nemocnici chodia po jedlo, kŕmia pac., prebaľujú, polohujú, robia hygieny, idú na doprovod, nosia odbery do lab., idú po lieky do nemocničnej lekárne, dezinfikujú plochy a pod.

nicol1122
autor
6. jan 2022

@chelsey987 ďakujem vám za odpoveď

mogaa
6. jan 2022

@nicol1122 môže to byť iné pomenovanie pre opatrovateľku ale ak ide o prácu v DSS, tak možno budeš ako sanitárka hlavne doprevádzať klientov na vyšetrenia....a poro tom robiť opatrovateľku...u nás to tak bývalo keďže sestrička bola až jedna, jedna hlavná a jedna vrchná.....takže prácu sestry robila na celý DSS až jedna😉opatrovateľky pichali inzulín a dokonca ošetrovali aj dekubity....

nicol1122
autor
6. jan 2022

@mogaa ďakujem no viete pýtam sa preto lebo môj kamarát tiež robí sanitara v DSS , a on nwprebaluje
Chodí s klientmi na vyšetrenia , kŕmi ich , robí im nakúpi atd chcem len chcem vedieť či je to tak všade ..ale dakuejm za odpoveď🙂 uvidím pondelok

mogaa
6. jan 2022

@nicol1122
@nicol1122 je to individuálne...ak majú málo opatrovateliek a nevedia žiadne získať, skúšajú iné názvy....ale my sme mali jednu kolegyňu ktorá vyslovene chodila s klientami na vyšetrenia a v čase kedy vyšetrenia neboli robila opatrovateľku...rovnako ak niekto vypadol tak opatrovateľku normáne zastupovala, skrátka na vyšetrenia chodila len občas....

mogaa
6. jan 2022

@nicol1122 ale ak ti ide vyslovene o to aby si neprebaľovala tak to ani neber.....lebo ak bude málo opatrovateliek tak u nás zastupovali aj sociálne sestry a aj jedna z administratívy....

macekovam
6. jan 2022

@nicol1122 a kto bude prebalovat?

kikul21
7. mar 2022

@nicol1122 ahoooj píšem ti ss mám pár otázok 🙂

mihulam
16. aug 2022

Dobry den. Mala by som otazku ohladom kedzee v buducnosti by som tiez chcla robit opatrovatelku v DSS. Viet mi prosim povedat na ake smeny sa tam pracuje ako sanitar/opatrovatel? a kolko cca je realny prijem? vdaka

petuska123
17. aug 2022

@mihulam sanitar u nás robí 7.5 hodín.a opatrovatelia 12 hodín,väčšinou denná nočná voľno voľno a platovo záleží koľko máš nadčasovú a služieb cez víkend plus nočne cca 800 euro

nattinatta
9. mar 2023

@nicol1122 ahoj ako dopadol pohovor.?