Práca v zahraničí a očakávania od života

lucia_9
20. jún 2018

Ahojte 🙂) som momentálne v Holandsku a nachádzam sa v rozpoložení myšlienok čo vlastne očakávam od svojho života.Rada by som si prečítala vaše skúsenosti s prácou.Čo robíte, či vás to baví.Ide čisto len o inšpiráciu kedže ja osobne práce vo fabrikách a podobných zoo prác kvôli zdrav.stavu nezvládam.Nepýtam sa na peňažnú odmenu ale skôr na to aké pozície vykonávate či ste spokojné čo všetko ste vložili do toho aby ste boli tam kde ste.Hlavne či máte čas aj na rodinu.A či vás práca baví.Mám 21 a neviem si predstaviť fungovať týmto štýlom ako doteraz.Ťahať 11stky 6 dní v kuse.Trápi ma myšlienka ako sa ľudia venujú svojim blízkym keď su non stop práci.Ďakujem vopred za nejaké vaše skúsenosti 🙂 veľmi mi to pômože pohnúť sa tým správnym smerom.

lucia_9
autor
22. jún 2018

@missguerlain Tak na tej práci veľa pozitív nie je...ale je to dobrá skúsenosť.Naučila som sa prekonať svoje vlastné schopnosti čo je podľa mňa dobré lebo som si myslela, že to nezvládnem.Som rada za ľudí ktorých som tu spoznala.🙂 ako snažím sa tu hľadať pozitíva.Ta norma je niekedy naozaj nesplnitelná.A trošku ma to hnevá, že moja práca sa hodnotí číslom produktov a nie od výkonu ale tak čo už.Skôr ma trápi, že mám v sebe ten chtíč tam behať aj 11 hodín lebo veď mám aspoň nejaký pohyb 🙂 ale moje telo to nezvláda vieš.Je mi zle od 3 rána mám bolesti... a mňa tie výhovorky tiež nebavia.Áno bolí ma to je to nepríjemné...ale nemôže ma to obmedzovať celý život.Pracovať musím.Tak asi preto som taká nasrdená, že nejde ani tak o robotu lebo časom človeka omrzí každá....ale to, že nevládzem a aj keď behám, robím... každému je to jedno...norma nesedí... oni si z toho vyvodia svoje.A to človeka trochu zamrzí.Mám len 200€ na týždeň čo je na NL dosť málo...ale tak už je stiahnuté aj ubytko a ja som dosť skromná takže zo 100vky na týždeň...ani to nemám kde minúť tu a teraz.Ani bývanie nie je nič moc...ale to nemám ani doma takže som tu našla pozitívum, že sme aspoň v prírode Teraz sa budeme sťahovať do nového hotela.Mne by nevadila žiadna práca vieš...ale ja si proste musím aj sadnúť.Je mi vážne zle a nie je to príjemné to rozdychávať 20 krát do dňa.A telo sa nemá čas ani zregenerovať.Ja som človek ktorý ani tak nerieši kariéru ...len chcem mať čas aj na oddych.Nejakú prechádzku, turistiku...Proste mi chýba to, že nemôžem byť v prírode a vypnúť.Byť stále v práci je pre mňa deprimujúce.Nie som lenivá...len som proste veľmi jednoduchý človek ktorý si užíva to, že je živý.Neriešim kariérny rast.Chcem mať kde bývať, čo jesť a za svoju drinu mať aspoň 2 dni voľna nech sa necítim ako zviera v zoo.Preto som chcela počuť nejakú radu....nie výčitky aká som lenivá a nechce sa mi robiť.Proste len moj duševný smer je pútaný k prírode a trošku ďalej od konzumu. Každý si zakladá na vzdelaní a kariere a kto je aký múdry...a pritom podstatné je sa cítiť dobre sám pre seba a žiť.Aspoň ja to tak vnímam, že toto by mal byť zmysel živita.Nie stres...Keď som tak dnes rozmýšľala.. možno by som časom chcela skúsiť nejaké call centrum...alebo ako sa to nazýva...ale nemyslímotravovanie ľudí...ale proste, že by som im ja radila.Na toto nervy mám aj na rozzúrených zákazníkov....Len proste nemôžem robiť nič kde sa stojí viac ako 3 hodiny lebo mňa automaticky začne bolieť neskutočne brucho ( mám oslabenú dutinu) aj po operácií...trpnú mi nohy..a je mi na zvracanie.Ja zato nemôžem a preto chcem skúsiť niečo čo ma nezničí ale v čom sa nájdem.Nemusím mať manažérske miesto...len nie šikanu na pracovisku keď je jasné, že človek po časekoumu.stroje.A nepáči sa mi ako si každý zakladá na vzdelaní a úplne nepodstatných veciach.