Práca v Zbore väzenskej a justičnej stráže

Ahojte chcem sa spytat, ci niektora dostala pozvanie od ZVJS na informativny pohovor?
inull5
29. nov 2016
@martina3011 ahoj,dobre si to rozmysli,ja radím ruky preč od tejto práce..žena,ktorá v skutočnosti vie ako to tam funguje a je "v poriadku" nepôjde pracovať ani do výkonu trestu ani do väzby..muži so ženami pracovať nechcú a vedia prečo..ak máš info sprostredkovane a stále túžiš po tejto práci,zloz si prosím ružové okuliare.dobre ti radím,nie je to pre ženy.
Ak túžiš po oplzlych slovách,pohľadoch,zo začiatku aj pluvancoch chod.tí sú ba hlúposti..príde prvá bitka medzi odsudenymi,a ver ze príde naschvál počas tvojej služby a nezvládnes to..absolútne si podkopes autoritu a rešpekt..žena patrí v tento oblasti do kancelárie nie do výkonu..
martina3011
29. nov 2016
Ja som bola vojacka,tak viem ako to tam funguje..a ziadne znamosti som nemala
inull5
29. nov 2016
Prepáč,ale vojsko je trosku iná dimenzia..je tam mužský kolektív,to áno.a tiež neberme teraz sociálny systém.ale kde sa vo vojsku stretávas s takou chamradou aka je v našich ústavoch?neriešis denno denne spory v celach,"problémy" odsúdených,obvinených..ďalej písať nejdem.neviem na akej pozícii si ako vojacka bola,z môjho pohľadu je to však neporovnateľne.
cicka33
29. nov 2016
@martina3011 ja som urobila vsetko a nedostala som sa pre nedostatok miesta ,ako aj mnohi co so mnou boli na prijimackach... takze len spravit nestaci , takmer kazdy koho poznam tam dakoho ma,samozrjme cest vynimkam
martina3011
29. nov 2016
ja som iba písala, že je ľahšie sa dostať k vojakom ako k polícajtom..z vlastnej skúsennosti viem..samozrejme, že k vojakom sa hlásili aj takí, čo mali v rodine vojakov,ale boli tam aj viacerí, ktorí nemali žiadne známosti..
ziwka
29. nov 2016
ja viem napríklad, že známeho priateľka robí vo väznici pre mužov a do kontaktu s mužmi vo výkone trestu neprichádza a ani by nemala prichádzať do kontaktu.
martina3011
29. nov 2016
u nás viem, že dve ženy robia v našej vaznici..jedna neviem, či robí ešte, ale druhú som dnes videla..ja som si myslela že normálne robí referentku režimu, ale ona iba v kancelárií je
simca06022011
29. nov 2016
Myslím že ženy v mužskej vaznici neradi vidia kvôli väzňom a nie kvôli iným spolupracovnikom...
martina3011
29. nov 2016
mojej kamošky frajer robí v jednej firme, kde keď im príde životopis od ženy hneď ho vyhodia..vôbec netuším prečo je to tak..pritom on je administratívny pracovník..ako chápem, že je to rozdiel, ale prečo potom do štátnej služby nedajú podnet, že je to práca iba pre mužov ...zbytočne sa tam hlásia ženy, keď ich tam vôbec nechcú.
inull5
29. nov 2016
Žena v mužskej väznici môže pracovať,avšak sú isté zásady.napr.nesmie robiť chlapovi osobnú prehliadku.ženy nerady vidia nie len kvôli odsúdeným či obvineným,ale najmä kvôli spolupráci.tak ako vonku vo výkone napr na obvodných oddeleniach nechcú robiť chlapi so ženami,tak isto ani vo väzniciach..príde k incidentu a žena to proste nedá,pokiaľ nie je teda stavaná ako skrina,ale aj keď je,tak proste tie reakcie sú iné.a nie len čo sa týka konfliktov.denne je tam milión situácii ktoré treba riešiť.A laikom sa to zložito vysvetľuje.žena sa tiež často nevie odosobnit od istých situácii.taktiež je zložité vybudovanie určitého rešpektu.
martina3011
29. nov 2016
Myslim si, ze vela chlapov na to nema gule..mne stacilo na vycviku..tie deticky este frflali aj nad jedlom ..ze fuj a neviem co..disciplina nikde..je mi zima atd..myslim si ze je rozdiel ked niekto ma nieco odsluzene, ako ked tie deticky nastupia..samozrejme, ze zena nema taku fyzicku silu..lenze dnes uz vela zien cvici..myslim co Sa tomu venuju dlhsie..ze urcite nevyzeraju ako zapalky..a ked sa na jedneho prislusnika vrhnu 2-3..tak nema sancu..oproti takej presile...ano tazko posudit nieco, ked clovek si to neprezil..nema ani ponatie co to obnasa...
martina3011
29. nov 2016
Samozrejme, ze zeny nikto nebude respektovat..lenze ked ma niekto IQ,hojdaci konik nebude ani muza..hlavne ti pocernejsi..su to velmi temperamentne osoby, ktore si robia co chcu..cest.vynimkam...
inull5
29. nov 2016
@martina3011 bohužiaľ zažila som na praxi..samé pokriky,oplzle slová,návrhy..celé zlé.A keď mi bolo ponúknuté miesto referent režimu po škole,no ďakujem neprosím..A v ženskej tam sa celý deň skriepia a hádajú za samé somariny..ako fakt na budku.
martina3011
29. nov 2016
No urcite tiez SI myslim, ze v zenskej vaznici to tiez nie je slava..tak isto aj policajti nemaju lahku robotu..niekto povie, ze iba pokuty davaju, lenze ked musia riesit konflikty a rozne nechutnosti, tak tiez to nemaju ruzove..kazda robota je v niecom inom tazka..niektora fyzicky, niektora psychicky, niektora aj aj...to uz je na povahe cloveka ze ako SI to vezme do svojej hlavicky..niekedy clovek musi sam vyskusat na vlastnej kozi na co ma a na co nie..nie kazdy Sa na to hodi, to je pravda
tyty8
30. nov 2016
Doracujem v zbore v muzskej veznici.pracujem na ochrane 6 rok. Zdny nedavaju skor dozadu kde su mukli ziadnu tlacenku nemam.
tyty8
30. nov 2016
Este raz aby bolo rozumiet 😂.pracujem v zbore mužskej veznici 6 rok. Ženy nedávaju tam kde su vezni moc a sim tu bez tlačenky
katka253111
30. nov 2016
@dorka211 ako to nakoniec dopadlo?
mojenecko
20. mar 2017
Ahojte.prosim neviete niekto aké podmienky do zboru väzenskej a justičnej stráže čo sa týka fyzického výkonu treba podat, aby žena 33r. presla testom? Koľko brušákov, aký dlhý skok z miesta, aký čas na beh 50m a čas na 12 min beh? Ďakujem pekne
lubkavargova1
20. mar 2017
@mojenecko musis nazbierat aspon 20 bodov..teda minimalne 20 bodov a to ti na absolvovala staci.
nakolko mas uz po 30 cize spadas do II.vekovej kategorie. A tam ti stacia: 60 brusakov, 1,50 m na skok, beh nad 1 minutu a 12 minutovy beh je skor o pocte kol a to potrebujes spravit tak ze v odbehnut co najviac bez prestavky. Tam sa viac sleduje psychicka zataz pocas behu, teda ako bezis, kolko prestavok, ci obehujes, ci "tahas" niekoho v behu, ci bezite v skupinke, ci skracujete kola..drzim palce, vacsinou to kazdy absolvuje. Len davaj pozor na informativnom pohovore, lebo to ze este to absolvujes neznamena, ze aj prijimaju zienky 🙂
mojenecko
20. mar 2017
Ďakujem za informovanie....Ale to akože mám urobiť 60 brušákov za 2 minúty???? To je akosi priveľa???? A aký čas má byť v behu na 50 m???? Ďakujem pekne zatiaľ...A čo môže prekvapiť na informatívnom pohovore? A nevieš čo sa skúša zo slovenčiny?
lubkavargova1
21. mar 2017
@mojenecko no praveze to neni vela brusakov 🙂 🙂 Pod tuto hranicu ides o body. Ked budes mat clnkovy beh tak to musis vytiahnut nad 1 az max 1,5 minuta, a ako hovorim 12 minutovy beh neni na minutaz ale na km kolko spravis a aku mas vydrz.
Slovencina, sa menila. Tam mas diktat, doplnovacku, skladanie viet. Vsetko je na papieri, ani diktat ti nediktuju, ale len doplnas i/y...pokial ovladas SJ tak ta nic neprekvapi...neviem do ktoreho ustavu ides , ale napriklad do KE a do Saci zeny teraz neberu vobec. Mozes vyskusat tam testy, ale to ti rovno povedia, ze zeny neprijimaju..skor hladaju chlapov 🙂
cissia
10. máj 2017
@lubkavargova1 vo fyzickom teste nie je plávanie a zhyby?
lubkavargova1
10. máj 2017
@cissia do ZVJS nie
cissia
10. máj 2017
@lubkavargova1 ďakujem a nevieš náhodou ako to je ak by som sa chcela dostať k psovodom v tejto sfére väzenskej stráže, študovala som kynológiu na UVLaF v KE a nechýba mi ani dlhoročná prax v klasickej kynológií.
luciaholincova
9. jún 2017
Ahojte.Prosim Vas mate niekto info kolko bodov a za co je konkretne v napr. Slovencine na testoch do ZVJS??? Myslim ze kolko diktat a kolko otazky? A aj ako a za kolko sa boduju psycho testy ci ako to presne funguje? Dakujem.
brckabrcka
15. sep 2017
Ahojte. Davala som si ziadost do vaznice a pozvali ma na informativny pohovor. Ake mate skusenosti.-)? Je mozne pracovat v muzskom vazeni? Dakujeem🙂
luciaholincova
15. sep 2017
@brckabrcka Ahoj. Ja som bola a taktiez na fyzick. testoch a da sa tam pracovat, len uprednostnuju muzov. Ja som sa dostala len po tie fyzicke testy, dalej posunuli len vybraneho a to bol muz. 🙂 Ale drzim palce. A do akej a na aku poziciu? Ak teda mozem vediet?
brckabrcka
16. sep 2017
@luciaholincova Ahoj🙂 A do ktorého mesta si sa hlasila? Ja som si davala do dvoch do Nitry a Dubnice nad Vahom,zatial mi prislo z Dubnice pozvanie na pohovor. A vtedy obadzovali iba jedno volne miesto? Dakujem🙂
luciaholincova
16. sep 2017
@brckabrcka Ja do ZA,ale na specificku prac.poziciu. ☺
A zial viem ze ak si budu moct vybrat po testoch medzi priemernym muzom a nadpriemernou zenou,vzdy si vyberu z principu toho muza. Ale drzim palce a daj vediet ako si to zvladla. 😉
euforia19
12. okt 2017
Ahojte žienky, mňa presne o týždeň čaká pohovor (znova) v ZVJS. Čítala som vaše príspevky... Na to aby tam mohla robiť žena, v prvom rade musí mať silnejšiu povahu (pevné nervy, sebavedomie, inteligencia sú samozrejmosťou...) Každá práca má aj pozitíva ale aj nejaké negatíva, takže tie zbytočne hľadať netreba. Jednoducho táto práca vás musí zaujímať inak to nejde. 🙂

Začni písať odpoveď...

Odošli