Práca vhodná pre introverta

11. nov 2022

Ahojte ja normálne premýšľam že aká práca by bola vhodná pre mňa . Paradox je že pracujem ako predavačka a niekedy je to ťažko s ľuďmi a chodím domov strašne unavená .
Málokto mi rozumiea som skôr sudena ako pochopena.. že prečo som taká ? Že čo mi je ?neviem odpovedať lebo nik nevidí do mňa .
Tak trochu závidím babám ktoré si vedia privyrábať či pedikúra kozmetika..
Neviem či mi niekto poradí

slovenka753
11. nov 2022

Ne ľutovať sa?

alex49
11. nov 2022

Sprav si kurz a aj ty môžeš robiť kozmetickú 🤷‍♀️ práca s ľuďmi je ťažká, dupľom keď si introvert.

lenkadenisa
11. nov 2022

Choď chystať veci do skladu.

hilda08
11. nov 2022

Zavidis im preco? Ved tym ze si introvert by si sa aj tak pri tom citila nekomfortne… ja robim z domu od počítača a som vrcholne spokojna, dam si sluchatka a serus cely svet, a taka manikerka by si na mojom mieste po dvoch dňoch vlasy trhala co by jej chýbal kontakt s ľudmi a small talky cele dni….kazdy sme iny

gab
11. nov 2022

ako pedikurka, manikerka si od ludi neoodychnes, praveze to je praca narocna aj na psychiku, lebo robis popri svojej praci zaroven aj "poradcu", psychologa a butlavu vrbu dohromady. Vela ludi si vylieva srdce o tom, co ich trapi.
Ak, tak nieco doma na home office, kde mas klud, ludi nevidis a zijes si vo svojom svete.

eeerickal1
11. nov 2022

No tak prácu s ľuďmi ti teda v tvojom prípade vôbec neodporúčam, veď to je predsa to najhoršie, čo môže byť :D

luccija
11. nov 2022

Tak im povedz nic mi nie je som introvert nechce sa mi rozpravat.Snad, ale nemlcis cely den?v sluzbach ako mani, pedi rozpravas cely den resp.pocuvas:)ale toto je velmi dolezite najst si pracu podla povahy.Ja som robila 12 tky sama v kancelarii a bola som neuveritelne znudena.Tebe by to mozno vyhovovalo.Kniznica, sklad, vyroba kde si robis svoju pracu na svojom mieste..

viky173
11. nov 2022

@slovenka753 kde sa lutuje? nejako som nepostrehla a ani nevidim nic zle, ked sa tu pyta na pracu, kde by mala mensi kontakt s ludmi, lebo sa pri tom jednoducho neciti komfortne... Tvoj komentar je trochu od veci

luccija
11. nov 2022

@viky173 trocha sa lutuje...zavidim babam, ktore robia ako kozmeticky...ludia ma sudia...moze si spravit kurz, ludom asertivne povedat som introvert.Ludia casto, ked vycitia, ze je clovek "iny" zacnu mu davat nevyziadane rady ako by sa mal spravat, co robit a este viac ho utvrdzuju v tom, ze nezapadol do kolektivu

ivana11155
11. nov 2022

Praca manikerky, pedikerky si tiez vyzaduje small talk s kazdou zakaznickou, bude ta to unavovat tiez. Niekto tu spomenul pracu v sklade, ta by sa ti velmi hodila ak sa chces vyhnut celodennej komunikacii s ludmi, ktora ta unavuje. Alebo vo vyrobe, kde cely den sedis pri jednej masine a napr. obracias kusy, s nikym nekomunikujes. Kazda baba "ma" svoju masinu a su dalej od seba.

sense
11. nov 2022

Môj ex je kuchár.... Jediná komunikácia ak všetko ako klape je len šéfkuchár a pomocný kuchár. So šéfom len ak všetko nejde ako ma alebo raz za mesiac keď dostanú tringelt a pracovný plan

autor
11. nov 2022

@luccija nepísala som závidím..-trochu závidím to trochu si vynechala snáď

miroslava21
11. nov 2022

Kozmetika pedikura je rovnaka ako predavacka, takisto sa stretavas s novymi ludmi a musis udrziavat komunikaciu. Ja som tiez introvert a paradoxne som dlho pracovala ako aktivny predajca, co ma strasne vycerpavalo. A nenormalne som sa tesila na matersku. Ostatni nepochopia ake je to pre introverta tazke. Teraz robim pre manzela vo firme administrativnu pracu a som konecne spokojna.

euka210
11. nov 2022

Nieco kde je maly nemenny kolektiv...sklad, vyroba, za pasom ci nieco pod

sandra_kul
11. nov 2022

čo rada robíš resp. chcela by si robiť? si niečo vyučená? týmto smerom by som na to šla jednoznačne. my ti tu môžeme radiť akékoľvek možné profesie, ale teba to absolútne nemusí zaujímať.

morgane1975
11. nov 2022

Finančný analytik … len tabuľky Excel a maily. Neviem si to vynachváliť.

kristiii
11. nov 2022

Záleží, aky veľký introvert si. Ja som tiež, ale mňa napríklad práca v kancelárii "zabíjala". Strasne sa mi to tam vlieklo, lebo ja som síce tichá, ale zas rada v pohybe, vtedy mi ubieha čas. Ale tebe by to možno vyhovovalo, porozmýšľaj. Mne vyhovuje práca vo výrobe, je tam síce vždy nejaký kolektív, ale keďže je to viac ľudí, vieš si vyselektovať a vždy minimálne toho jedneho človeka, s ktorým si sadneš, nájsť. Alebo ten sklad by mna tiež bavil. Tá kancelária je taká, že môžeš tam mať jednu-dve kolegyne, a keď ti ony zrovna nesadnúť, tak dovi-dop... manikúru, pedikúru a pod by som neriešila, ako písali baby. To ja ako introvert ani neabsolvujem návštevy týchto služieb a nie ešte aby som tak trávila celé dni 😆

valeria_h
11. nov 2022

@luccija Prečo by sa ľutovala? Jednoducho neprijala to, že je introvert. To, že zavidí bolo myslené tak, že aj ona by chcela byť ako ony - ukecaná, spoločenská lebo toto nám núti spoločnosť, že len takýto človek je ok. To je celé.

klarik707
11. nov 2022

ta pedikura, kozmetika a podobne mi nepride tiez prave ako praca pre introverta. viem podla kamosiek, ktore sa chodia fakt doslova vykecat na taketo procedury.

autor
11. nov 2022

@kristiii viešco v kancelárii by som sa asi unudilaaj ja ale napr v obchode sme dve až 4 tak vpohode

autor
11. nov 2022

@valeria_h presne to som myslela..že ani vyjadriť to ja tak neviem tak ako si ty napísala..áno chcela by som tak fungovať len to proste nejde

autor
11. nov 2022

@valekria_h viešco proste niekedy som bola naozaj vyrovnaná s tym aká som len vždy sa niekto našiel komu som asi nebola po chuti. A nieže by ma to hneď zložilo ale prišlo mi to také že musím byť ako ostatny lebo nezapadnem..blbosť

penelope11
11. nov 2022

To, ze nesadnes kazdemu je uplne normalne a nic divne na tom nie je, tiez to tak mam a je lepsie, ked si to uvedomis a proste sa s tym zmieris, bude ti tak ovela lepsie 😉

autor
11. nov 2022

@penelope11 ďakujem veď áno je to tak 🙂

slovenka753
11. nov 2022

@viky173ja tam vidím dosť veľa lutovania sa. Nikto ma nechápe, vsetci ma súdia, závidím. Otázka vlastne položená ani nebola, čiže za mňa je moja rada úplne trefna.

valeria_h
11. nov 2022

@autorka Rozumiem Ti veľmi dobre. Ja sama som introvert, viem aké je to, keď si všade za divnú, čudnú, tichú... Ale je to absolútne v poriadku. Taká si a hotovo. Ja keď som niekde nová, moc toho nerozprávam, skoro vôbec. Ak sa ma niekto spýta, nemám problém komunikovať, ale sama od seba nezačnem. A niekedy nezačne ani druhá strana a vyzerá to zle, že sa im vyhýbam. Ale to nie je pravda. Len jednoducho neviem nadviazať kontakt.

thoughtfulweirdo
11. nov 2022

Záleží, čo vieš 🙂 ja som nedávno dostala ponuku robiť zákaznícku podporu internetbankingu jednej banky v cudzom jazyku - 3 dni home office, 2 dni v kancelárii s jedným ďalším človekom. Ideálne 😁

vakaveronika
12. nov 2022

A si ozaj introvert alebo len máš nízke sebavedomie?