Predčasný odchod z brigády

28. júl 2023

Dobre deň chcem sa spýtať či mi musia zaplatiť za odpracovanu dobu aj keď odídem skôr než mam napísané v zmluve. Mal som chodit na brigádu 3 mesiace ale už mi to nevyhovuje a chcel by som odtiaľ odísť lenže podpisoval som zmluvu na 3 mesiace a teraz som tam len druhý ako to funguje? Môže sa stať že mi nezaplatia ?

maranco
28. júl 2023

Ak pracuješ druhý mesiac, tak za prvý mesiac ti už mali vyplatiť, dostal si peniaze?

autor
28. júl 2023

@maranco ano ale bojím sa ze mi nedajú za druhý alebo mi strhnu za to že chcem odísť skor

alickapusinka
28. júl 2023

To sa nerobí to je ako normálna práca s výpovednou lehotou. To znamená že si prečítaj zmluvu že čo Ti hrozí AK odídeš skôr a sám .Asi budeš musieť ostať nakoľko nemajú asi za teba nahrádu.

autor
28. júl 2023

@alickapusinka a nedalo by sa to jednoducho nejako ústne ústne so šéfkou? Som ešte len student na strednej a je toho na mňa fakt veľa. Ale nechcem sa o tom s nou bavit zatiaľ aby som nespravil ešte horšie a tie peniaze mi naozaj neposlali zmluvu nemám ja cize neviem co mi hrozí

maranco
28. júl 2023

Keď si podpísal zmluvu tak jednu kópiu musíš mať.
Zbieraj si dôkazy že tam vôbec pracuješ, odfoť dochádzku, v akej oblasti pracuješ? Nech ťa niekto natočí pri práci.

maranco
28. júl 2023

Prihlás sa do "Elektronický účet poistenca" https://www.socpoist.sk/prihlasenie-do-elektron... či platia za teba odvody. Výplatu ti poslali na účet, alebo si dostal v hotovosti? Keď sa ti stane úraz ešte poprú, že u nich pracuješ.

alickapusinka
28. júl 2023

ako nemáš zmluvu zmluva sa vyhotovuje v dvoch pre teba a pre podnik v ktorom robíš.

autor
28. júl 2023

@maranco cez účet

autor
28. júl 2023

@alickapusinka áno ja viem len v tom zhone keď som všetko vybavoval som si tu zmluvu nechal u nich. Viem priznávam ze to je moja chyba. Ale už mi príde blbe pýtať sa ich o moju zmluvu

alickapusinka
29. júl 2023

nerozumiem na také veci byť poplašený netreba. Teraz ak by sa niečo stálo a nevieš čo sa píše v zmluve ťaháš za kratší koniec. A podnikatelia sa medzi sebou poznajú môže mu dať o tebe referencie a ak budeš chcieť ísť na inú brigádu nemusia ťa nikam zobrať. TY asi ten správny typ na prácu nebudeš ak nie si schopný vydržať 3 mesiace na jednom mieste v práci. To je jedno že je to brigáda každá práca v živote či je fyzická alebo psychická každá práca je ťažká .A zmluvu si nevziať je najhoršia vec akú si mohol urobiť toto je základ keby si ju mal videl by si tam čo si môžeš a nemôžeš dovoliť. Teraz TI nemusia zaplatiť a bez papiera ktorý nemáš nezmôžeš nič. Akú kontrolu by si na nich zavolal ak TI nezaplatia prvé čo budú pýtať ukážte zmluvu. Ak ju nemáš tak nič nezmôžeš, Na také veci musí byť zmluva. Ak by si mal úraz nemáš zmluvu nemôžeš sa brániť. Môžu kľudne povedať že ťa nepoznajú. Bez papiera dnes nič. Hovorí sa čo nie je na papieri ako keby neexistovalo. . Je tu niekedy tu na MK aj právnik draik je jeho nick tak ten by TI napísal.

autor
29. júl 2023

@alickapusinka tu nejde o to ze by som nedokázal vydržať 3 mesiace v brigáde ide o tom ze sa tam ku mne niektorí kolegovia správajú naozaj nepekne a nevážia si ze tam pracujem. Áno chapem som len student ale ani student si nezaslúži aby sa ku nemu niekto tak správal

alickapusinka
29. júl 2023

ale ved aj v normálnom zamestnaní môžeš natrafiť na zlý kolektív to je bežne.

maranco
29. júl 2023

porozprávaj sa so šéfkou ako sa správajú, nech vie čo tam má a že nemáš chuť v takom kolektíve pracovať