Školský zákon

16. apr 2023

Vraj bola od septembra zmena v školskom zákone kde je údajne, že učiteľ je povinný, ak je žiak chorý dať mu vedieť čo preberali na hodine.Zalezi podla toho, či skola pouziva edupage, mail či iný informačný kanál.
Zapisujú vaši učitelia na edu prebrate učivo, či žiak si zisťuje úlohy od spolužiakov?
Mala som konflikt s učiteľkou, lebo syn bola 2 t chory a bolo zle, že nemal poznámky z učiva a nevedel, keď ho vyvolala.Vychovavatelka bola v kabinete a prišla následne za mnou a povedala mi, že bol doplnený školský zákon kde je dané, že pedadog je povinný prebrate učivo zapisovat
Názor pedadogiciek?je to pravda?

ennylilith
21. nov 2023

@maciatkolulu neviem ci to malo byt mne, ale ak ano ja s jej otcom uz dlhsie nezijem. Mam svoje povinnosti za ktore som platena ucitelstvo k nim neplati a ked sme uz pri zahranici je dost statov so schopnymi ucitelkami, ktore zvladnu ucit v ramci skolskeho vyucovania a zaobidu sa bez uloh. Slovensko k nim nepatri 🙂 a po dalsie ano zabavnejsie je slapnut ucitelkam na krk oni sa ohanaju pravami a povinnostami rodicov, deti ... Prekvapenie aj ucitelia maju prava a povinnosti 🤷

simca06022011
21. nov 2023

@maranco akurat sme toto riesili s dcerou, kameru v triede a online hodinu, nechapem, deti su chore, triedy na to vybavene uz davno su (ved vsetky maju pocitace v triede, kamery, elektornicke tabule, proste vsetko)... tak aky je problem aby chore dieta z domu, kludne z postele, bolo na vyucovani a vedelo co sa berie... a natahujeme sa ako sibnuti za ulohy, vsetko ucitelia v elektornickej podobe nemaju... atd.

katty8
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
letfenixa
21. apr 2024

@katty8 ano, treba sa jej na to spýtať.