Môže dať učiteľ poznámku žiakovi bez toho, aby ho o tom informoval?

Zodpovedané
24. jan 2023

Dobrý deň,

učiteľka dala synovi poznámku na základe toho, čo je povedal iný žiak. Vôbec ho však na to neupozornila, ani sa ho neopýtala na vysvetlenie situácie. Už sa stalo aj to, že opäť dostal poznámku len na základe tvrdenia iného žiaka, aj keď sa údajný skutok stal mimo školy a nie v čase vyučovania.

Je toto správny postup?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, toto by sa nemalo stávať. Nie je to správny postup.

Vždy by sme sa mali snažiť pozrieť sa na situáciu objektívne. Určite je potrebné vypočuť si aj žiaka, ktorému je poznámka udelená. Mal by pochopiť, prečo sa musí situácia riešiť poznámkou.

Skúste sa s pani učiteľkou porozprávať. Ak je aj poznámka oprávnená, mala by o nej informovať žiaka.

Prajem pekný deň.
Mgr. Natália Rajnohová
Učiteľka pre primárne vzdelávanie