Skúšobná doba v práci a tehotenstvo

11. okt 2023

Dobrý deň, prosím vám poraďte. Som v skúšobnej dobe v novej práci a otehotnela som. Čakám trojičky čiže mám rizikové tehotenstvo. Mám ísť na maródku ale bojím sa či má náhodou nevýhoda. Môžu má vyhodit ako tehotnú? Napr. že do výpovede údaju iný dôvod prečo má dávajú výpoveď?

veronikaszabova
11. okt 2023

V skusobnej dobe s tebou mozu rozviazat pracovny pomer, aj ked si tehotna.

ljzozv
11. okt 2023

v skúšobnej dobe neuvádzajú dôvod prečo s tebou rozväzujú PP
a o dobu PN sa ti predlžuje skúšobná doba.

melanta
11. okt 2023

V skúšobnej dobe sa nedáva výpoveď. Ide o ukončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe a bez udania dôvodu tak môžu urobiť obidve strany. Ako už bolo spomennuté, skúšobná doba sa ti predlžuje o čas PN. Čiže aj keby si bola pol roka na PN, stále ti bude trvať doba skúšobná. Otázka je, ak plánuješ byť doma až do pôrodu ako rizikové tehotenstvo, je fér odísť a nechať firmu, nech si nájde iného zamestnanca. Ak vieš, že v skúšobnej dobe odídeš na PN a už sa nevrátiš. Ak si pracovala aj predtým, nárok na tehotenské a materské budeš mať aj keď teraz skončíš pracovný pomer.

valeriakadarova
11. okt 2023

Môžu s tebou rozviazať pracovný pomer v skúšobnej dobe, ja som to tak mala, ale teda ja som im férovo povedala dôvod PNky aj, že sa už nevrátim do pôrodu...

finett
12. okt 2023

Nová kolegyňa tiež otehotnela v skúšobnej dobe a povedala to riaditeľke a tá sa potešila s ňou a necháva si ju. Jednak ju potrebuje a jednak je na to zvyknutá a nejak to nerieši. Teda skomplikovala trošku prácu v kolektíve, ale nikto to neberie zle. Možno aj ty budeš mať šťastie a vezmú to v pohode a nechajú si ťa 😉. Gratulujem k trojickam. To je úžasné 🥰