Strata zamestnania po 20. rokoch

slavecka
23. máj 2020

Bola som prepustená po 20 rokov. Prišla som do práce a ešte v ten deň som bola doma. Vôbec nikto sa, s vami nebaví. Som samoživiteľka s dvomi deťmi.Hľadam si prácu najlepšie okres SNV okolie. Mám ukončenú chemickú školu a 25 rokov prax v chem. laboratoriu. Ale prácu by som brala aj v iných odboroch. Ďakujem.

queen_mary
23. máj 2020

@slavecka to vam dsli vypoved s odstupnym? Lebo takto sa len tak nevyhadzuje

slavecka
autor
23. máj 2020

@queen_mary hej odstupne mi dali.

kkrausova
23. máj 2020

@slavecka to ktorý zamestnávateľ sa takto postavil k tomu?

sayonara15
23. máj 2020

ja som prisla rano do prace a o hodinu som aj odisla. tak isto som samozivitelka dvoch deti a dcerka vredy nemala ani 2 roky. takze som sa musela otriast a ist dalej. pracovala som tam 9 rokov, takze presne viem ako sa citis. 🍀

slavecka
autor
23. máj 2020

@kkrausova nechcem menovať ale tam je to normálne takto prepúšťať.

lubka73
23. máj 2020

tak normalne to nie je, ale ked suhlasis a podpises, tak asi ano

slavecka
autor
23. máj 2020

@lubka73 no nemáš na výber. Keď sa šéf rozhodne že ideš ty a nepovie ti ani prečo tak nevieš ani ako sa volaš. Papiere pripravené a len podpísať.

slavecka
autor
23. máj 2020

@sayonara15 tak keď mala dcéra 2 roky nemali ťa prepustiť podľa zákona. To určite viem.

queen_mary
23. máj 2020

@slavecka kolko mesiacov na dohodu ti ponukli odstupne? Neviem, kolko je to zo zakona, pripadne z kolektivnej zmluvy. Vies, ze ci keby nepodpises, a daju ti vypoved, si nemala narok na viac

lubka73
23. máj 2020

@slavecka
na mna to raz skusal tak isto , som mu povedala ze mu to nepodpisem, ze si to musim nastudovat, lebo ty si mu v podstate podpisala dohodu o ukonceni , inak keby ti dal vypoved tak mas vypovednu dobu + odstupne, ked som si to precitala co chce poradila sa s pravnikom a dohodla sa na podmienkach kt. vyhovovali aj mne , nie len jemu

queen_mary
23. máj 2020

@lubka73 niekedy davaju do dohod aj vyhodnejsie podmienky, ja som tak raz mala + 2 odstupne navyse, ale neviem, ci to bude zrovna tento pripad.. :/

lubka73
23. máj 2020

@queen_mary ved hej ako pisem, ked sa rozumne dohodnes tak podpises, ale nemusis hned , oni to vyuzivaju ze ta prekvapia a ty ani kolkokrat nevies co podpisujes

slavecka
autor
23. máj 2020

@lubka73 áno presne tak ale s tým už neurobím nič Musím ísť ďalej mám deti. Ale v našom okrese je ťažko s prácou a to ešte ten koronavirus tak to bude hrozne.

lubka73
23. máj 2020

@slavecka
tak snad ti dal aj rozumne odstupne ked uz si tam bola tolko, ak mas mensie deti teraz mozes ist este na mesiac na OCR potom urad prace a snad si nieco dobre najdes co najskor , drzim palce , bude to teraz tazke

mogaa
24. máj 2020

@slavecka odstupné máš a teoretiky mesiacov podpora - za tú dobu sa situácia otrasie a nájdeš si aj prácu...tak zrejme to už v labáku nebude ale skús v potravinárskej výrobe kvalitára , prípadne obchod....neboj za pol roka niečo nájdeš, síce to už nemusí byť práca ako doteraz ale možnosti sú a budú - ja počítam že treba len vydržať kým sa celá táto situácia utrasie....teraz sa aj firmy boja, klesli im zisky, prepúšťajú ale ak sa ekonomika rozbehne, budú potrebovať ľudí....

mogaa
24. máj 2020

@slavecka 6 mesiacov podpora

evittam
24. máj 2020

@slavecka Súhlas s
@lubka73
Nemusíš nič podpisat. Musi si najst najskôr dovod prepustenia. Ale ked podpíšes nie je o čom.

slavecka
autor
24. máj 2020

@mogaa Ďakujem za povzbudzujúce slová ani nevieš ako sa to dobre číta. Takú prácu už asi nenájdem a najmä platovo. Aj keď môj bývalý šéf pri prepúšťaní mi povedal že laborantky chcú všade nechapala som čo hovorí či si robí srandu. Možno chcú ale vsetko západ a BA.Nič zlé mu neprajem len aby bol v takej situácii ako ja teraz. Ale muži si skôr nájdu prácu. Hľadám na profesii ale tam veľa toho nie je.

slavecka
autor
24. máj 2020

@lubka73 Ďakujem

slavecka
autor
24. máj 2020

@lubka73 Bude to ťažké a pritom mal inú možnosť prepustiť aj pracovníčku čo bola na materskej ale už pracovala a má muža a takisto niekoho čo mal 3 roky do dôchodku. Prepáčte možno zle rozmýšľam ale bolo to o inom a nie o pracovnom výkone. A to má najviac mrzí.

lubka73
24. máj 2020

@slavecka no uz nic nenarobis kedze si to podpisala, urcite ta to trapi, ale hlavu hore, sprav si chvilku volno nacerpaj silu a zacni si hladat nieco nove, mozno si opat najdes nieco, kde budes spokojna a este si casom povies ze sa stalo dobre

slavecka
autor
24. máj 2020

@lubka73 Ďakujem. Asi máš pravdu treba pozerať dopredu.Keď ani ja už nie som najmladšia na rok 50.Kto má teraz zamestná.

lubka73
24. máj 2020

@slavecka takto na to nepozeraj, mas prax, si zodpovedna, urcite to niekto oceni viac ako keby si vysla prave zo skoly, ako ja sledujem niekde mlade robit ani nechcu, zda sa im malo zaplatene, ber to pozitivne , ze urcite nieco najdes a niekam ta to posunie 👍

loginexistuje
24. máj 2020

baby vsade sa prepusta aj v ba aj v roznych odvetviach bud dohoda alebo vypoved u nas tiez prepustaju aj kee to zatial nie su desiatky ale deje sa to aj vsade naokolo
ostan zatial na ocr s detmi a potom podpora a budes hladat

slavecka
autor
24. máj 2020

@loginexistuje ocr neplati ma mojho dyna uz mal 11.