Ťažká depresia - lekárska prehliadka v novej práci

30. apr 2023

Hlasim sa na pracu do faurecii. Ide to cez agenturu. Potom pohovor vo firme a tak je lekarska prehliadka u ich lekara co maju myslim ta agentura. Liecim sa na tazku depresiu. Nemoze to byt problem pri tej lekarskej prehliadke ? Mam to priznat ?

doriiis
30. apr 2023

To nebude lekár,čo má agentúra,ale lekár čo má faurecia.Taketo veľké firmy majú závodného lekára.
Spomenúť mu to asi budes musieť.Predpokladam,že berieš lieky na depresiu.Budes vypisovať anamnesticky dotazník a zoberú ti krv a moc

autor
30. apr 2023

@doriiis lebo ona mi povedala z agentury ze "nas " lekar tak preto som myslela ze ich. A teda moze to byt problem ze uzivam lieky ?

amonet
30. apr 2023

tak pozri mas dve moznosti priznat a pracovat s tym alebo nepriznat,vezmu ti krv najdu to ako nepovolenu latku a budu to riesit tak ci tak

mircalla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mircalla
30. apr 2023

@amonet Ozaj si myslis, ze robia toxikologicky rozbor? Nie, bezny zakladny rozbor krvi, ktory neukaze ziadne lieky
Okrem toho neviem o tom, ze antidepresivum je nepovolena latka, to je co za blbost. Nepovolena latka je napriklad nejaka droga, poviem priklad hasis. Antidepresivum je liek, nie je zakazane ani nepovolene

amonet
30. apr 2023

@mircalla nikdy nevies aky rozbor robia ked robis so strojmi. a ano komplexne je to liek, ktory obsahuje iste ucinne latky. pozri si zlozenia

autor
30. apr 2023

@amonet dakujem tak asi to nebudem zatajovat

nafka0483
30. apr 2023

Nemas to preco tajit. Ak sa liecis, chorobu mas kompenzovanu, tak je to ok.

mircalla
30. apr 2023

@amonet Urcite na vstupnych prehliadkach nerobia toxikologiu. Ucinna latka je nieco ine ako nepovolena latka (tak si to nazvala)

@anonym Ja by som to spomenula. Pokial by to nahodou bol problem, co si nemyslim, aspon budes vediet, ze zamestnavatel za nic nestoji.

koniarova
1. máj 2023

@amonet ty si teda povýšila naše zdravotníctvo na iný level. 😁👍
@anonym nie, záleží od teba. Ja by som to povedala. A nevidím dôvod, prečo by to mal byť problém. Tisíce ľudí sa dnes liečia na depresiu a pracujú. Nikto ti nebude robiť žiadne rozbory krvi na nejaké latky, ani nič podobné.

mirro
1. máj 2023

@mircalla niektoré firmy už v rámci vstupnej prehliadky robia toxikologiu. Autorka, nič nezatajuj, veď máš normálnu liečbu, užívaš lieky predpísané lekarom.

mircalla
1. máj 2023

@mirro Napriklad?

autor
1. máj 2023

Dobre tak dakujem vam velmi pekne tak ja to normalne spomeniem ☺️

doriiis
1. máj 2023

@mircalla ...úplne normálne sa robí toxikológia na takýchto prehliadkach.A na 100% viem,že hocikedy počas pracovnej doby ťa môžu zobrať,aby si im nacikal do pohárika.Niektorym ten papierik svetielkoval ako vianočný stromcek.Pracovala som s ľuďmi priamo z faurecie.

@autor.....normálne to uved,spomen.Uved lieky,ktoré užívaš a na čo sa liečis.
Presne ako píšu,nie si jediná,ktorá sa lieči na depresiu a iné duševné choroby. Mala som pod sebou aj človeka,ktorý trpel schizofréniou

mircalla
1. máj 2023

@doriiis Nuz asi sa bavime o manualnej prac. Ja nepoznam nikoho, kto cikal do poharika za 30 rokov, co robim, ale pravda, ze nepoznam ziadnych ludi, co pracujucu manualne...Vstupna prehliadka je formalita s peciatkou, mne ani vysetrenie nerobili, obcas pri praci PC kontroluju oci, segre to robili.

Lekara mam vlastneho, takze je povinnost si to dat spravit, ale mne dal akurat peciatku.

doriiis
1. máj 2023

@mircalla ....áno bavíme sa o manuálnej práci,práci v stoji,práci v noci,atď.
Vo všetkých takychto veľkých firmách majú vlastného lekára a okrem vstupnej prehliadky sú povinné každoročne preventívne prehliadky s kompletným vyšetrením.Krv,moc,EKG,sluch,zrak,spyrometria atď,
A áno na mnohých prac.miestach musíš okrem namatkoveho fukania absolvovať aj namatkove cikanie do pohára.

mircalla
1. máj 2023

@doriiis Ok, tak to je nieco, co nepoznam, takze so sa s tym nestretla. Odo mna napriklad chceli referencie od 2 poslednych zamestnavatelov, co sa tyka lekarskej prehiadky, bola to formalita. Jedna sa o nemanualnu pracu

autor
1. máj 2023

@doriiis a preco im svetielkoval ako mali nieco v sebe ?

amonet
1. máj 2023

@koniarova tak viem ze niektore lieky obsahuju aj opiaty, tie su viazane na lekarsky predpis a rodne cislo a prisne kontrolovane ale su, vies si predstavit zeby to nepovedala a nasli jej to v krvi?😅🤷‍♀️

doriiis
1. máj 2023
amonet
1. máj 2023

@koniarova napr kukni aj Tramal alebo doretu co obsahuju😉

autor
1. máj 2023

@amonet ale tak ked to budu vediet tak by to nemal byt problem nie ?

autor
1. máj 2023

@amonet ja beriem magrilan lamotrigin agomelatine questax a neurol

koniarova
1. máj 2023

@amonet ale prečo by to na bežnej preventívnej prehliadke vo vzťahu k práci zisťovali? Tam nemajú dôvod. Pochybujem,že jej aj krv budú brať.

koniarova
1. máj 2023

Ty sa prosím ťa už nestresuj. Nie, nebude to žiadny problém. A v bežnom krvnom obraze,kde sa berú základné parametre to už vôbec nemajú ako zistiť.

mamina7070
1. máj 2023

a nemas nahodou ZTP ? alebo ID lebo to musis aj tak zamestnavatelovi nahlasit

autor
1. máj 2023

@mamina7070 zatial nemam id mam poziadane

mirro
1. máj 2023

@mircalla napr. Plastic omnium, Beakard, Pucaro. O týchto troch firmach viem, keďže tam bol môj muž na vstupnej prehliadke.

mircalla
1. máj 2023

@mirro Ok beriem. Pri nemanulnych pracach to nerobia, takze ja mam uplne ine skusenosti.

doriiis
1. máj 2023

@autor....no neviem,či vo faurecii môžu robiť ID