Tehotenstvo a náhrada mzdy

simik8943
8. jún 2023

Ahojte baby, mám problém v práci. Pracujem pre agentúru a práve som im oznámila tehotenstvo. Oni mi na to odpovedali že nemajú mi dať akú prácu a najlepšie by bolo sa dať na PN. Na internete som sa dočítala že pokial nemajú pre mňa prácu mali by o dať voľno s náhradou mzdy. Máte s tým nejaké skúsenosti ? Ďakujem

floki1994
8. jún 2023

@simik8943 áno... nemajú ť čo posielať na Pn ...to len zamestnávatelia si chcu uľahčit život. Nedaj sa odbiť ...PN je menej platena a este mas aj obmedzenia vychadzkami...nehovoriac o tom ci ti ju lekar vobec vypise. .tehu si oznamila pisomne a oficialne ano?

zooeynka
8. jún 2023

Nedaj sa oklamat, s pnkou urcite nesuhlas. Zamestavatel ma povinnost ti nahradit mzdu, pokial viem tak v plnej vyske a ty zostanes doma.

ivuska027
8. jún 2023

No neviem ako to je, keď nie si kmenovy zamestnanec priamo firmy, ale cez agentúru. Ako máš urobenu zmluvu si pozri.

simik8943
autor
8. jún 2023

Áno dnes som poslala cez poštu papiere o potvrdení nech to je oficiálne, zajtra tam chcem volať a pýtať sa o tu náhradu mzdy

simik8943
autor
8. jún 2023

@floki1994 áno, dnes som poslala doručený list, nech to mám potvrdené. Chcem tam zajtra volať a spýtať sa… zbytočne by som bola na PN len neviem ako to je keď to je agentúra

floki1994
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivuska027
8. jún 2023

@simik8943 pozri si zmluvu. Lebo pokiaľ viem, agentúra Ti len sprostredkuvava zamestnanie. Akonahle nemaju pre Teba prácu, tak Ti ju nedajú. Neviem, či im zo zmluvy vyplyva nejaká náhrada mzdy. Aby po doruceni s tebou zmluvu nerozviazali. V takom prípade máš pár dní ochrannu lehotu, kedy sa Ti naozaj oplatí ísť na PNku. Alebo hľadať si novú prácu. Prípadne úrad práce a podporu v nezamestnanosti .

floki1994
8. jún 2023

@simik8943 treba pozriet aj typ zmluvy...neviem co tam mas uvedene

simik8943
autor
8. jún 2023

@floki1994 pôjdem to pozrieť v papieroch, snáď tam niečo najdem

simik8943
autor
8. jún 2023

@ivuska027 ďakujem, bohužiaľ v zmluve som nenašla nič take

ivuska027
8. jún 2023

@simik8943 skus zavolat na urad prace, tam by Ti mali vediet povedat, lebo toto sprostredkovanie prace cez agentury je aj ich zákon, takze by mali vediet, ako dalej.
Toto pozri https://www.istp.sk/clanok/10258/praca-cez-agen...