Náhrady mlieka v tehotenstve

pauli_cka
24. sep 2018

Ahoj maminky a buduce maminky, viete mi prosim poradit ohladom nahrad za kravske mlieko? Nepijem kravske mlieko pretoze mi sposobuje traviace tazkosti, pijem sójové. Avsak v poslednej dobe ma strasne trapi naduvanie...mam podozrenie ze prave z toho sojoveho mlieka. Docitala som sa, ze v tehotenstve je nevhodne a ja som teraz na zaciatku tehotenstva. Ma s tym niekto skusenost? Mozu sa nahrady ako sojove, mandlove mlieko atd v tehotenstve pit? Dakujeeem 🙂

ukulela
24. sep 2018

mne sojove nechuti. ked tak mandlove, ryzove ... a v kakom zmysle je to nahrada? nahradi vapnik? to aj mak/makovy olej. nemusis kravske mlieko nutne nahradzat niecim bielym tekutym (pokial to nepotrebujes naliat do kavy 🙂

pribinak
24. sep 2018

A musis nutne pit mlieko? Ved skus radsej jogurty, acidko. Su to kyslomliečne výrobky, lahsie stráviteľné

pauli_cka
autor
24. sep 2018

@ukulela tak ja som myslela nahrada v zmysle toho ako to vyzera v pohari a prave aj ako mlieko do kavy 😁

ukulela
24. sep 2018

@pauli_cka ked neriesis napr jozie, tak mandlove/ryzove/kokosove - v pohode striedaj. ja pijem a pouzivam aj kravske, ale kupujem aj tieto, varievam z nich aj kasu atd. ako som pisala, ja sojove nemusim a soji celkom neverim 🙂

lejka01
24. sep 2018

Bezlaktozove?

babi81
24. sep 2018

@pauli_cka ryzove, mandlove, kokosove, ovsene

ukulela
24. sep 2018

nie je tu konik, co si bucha hlavu o stenu? ze JOZIE 🙂 KOZIE som myslela

evalin88
25. sep 2018

Soja ako potravina vo vseobecnosti .. nafukuje kedze je to strukovina
. Ja osobne som ju zo stravy pocas tehotenstva vylucila hoci mi uz roky chuti.. tak isto pocas kojenia.. bezlaktozove mlieko by to riesilo... baby ti tu popisali kopu nahrad.. ja len dodam že super zdroj vapnika je makovy olej

domak2
25. sep 2018

@pauli_cka o sojovom mlieku som citala nieco v suvislosti s estrogenom a o ryzovom zas s arzenom, o mandlovom a kokosovom som zatial nic zle nevidela 😅 len zas v zlozeni maju castokrat 3% kokosu ci mandli, takze zalezi aj od vyrobcu ☺

hawo
25. sep 2018

estrogeny obsiahnute v soji su vacsinou pred vyrobou extrahovane pretoze je to vzacny vyzivovy doplnok a spracovava sa na drahe produkty a nenajdeme ho len tak "pohodeny" v mlieku alebo inych vyrobkoch. Bezpecne a zdraviu prospesne je mandlove mlieko, kvalitne kokosove mlieko a neutralne je ryzove. Ak by ste mali zaujem dozvediet sa viac na tuto temu budem mat prednasky v oktobri v NR, TN a BA 🙂 http://predeticare.sk/kategorie-kurzu/tehotenst...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre