TPP popri škole

lenkamatkova
26. júl 2018

Vie mi niekto poradiť ako je to s odvodmi ak som denná študentka no chcem sa zamestnať na TPP? Školu budem mať iba jednu hodinu cez týždeň, preto to budem v pohode stíhať. Len neviem či mi to platí štát či zamestnávateľ? Rozmýšľam či mi to zamestnávateľ nebude normálne strhávať a potom keď si podám daňové tak sa mi to vráti :/ či ako vlastne....

viktoria1425
26. júl 2018

@lenkamatkova myslim, ze pokial mas denne štúdium nemozu ti dat tpp iba na brigadu.

lenkamatkova
autor
26. júl 2018

môžu, pýtala som sa na úrade práce (teraz som evidovaná, od septembra študentka)...len som sa zabudla spýtať ako je to s odvodmi

rybka16
26. júl 2018

@viktoria1425 Samozrejme, že môže byť zamestnaná na TPP, aj keď je denná študentka.
@lenkamatkova Odvody sa platia normálne, ako keby si nebola študent, čiže v plnej výške ako "bežný" zamestnanec, nevráti sa ti nič. Maximálne ti môžu vrátiť preddavky na daň z príjmu, ak ti to z ročného príjmu vyjde.

lenkamatkova
autor
26. júl 2018

@rybka16 ďakujem 🙂

pralinka99
26. júl 2018

Tiež som denný študent a TPP a všetko sa berie klasicky akoby som študent nebola

jeltica
26. júl 2018

Ked budes normalna na tpp tak platis odvody klasicky cez zamestnavatela ale nebude sa ti potom nic vracat ako keby si bola na brigade alebo na dohodu

hettinka
26. júl 2018

@lenkamatkova denne štúdium a len 1 hodina týždenne? Zvláštne...

lenkamatkova
autor
26. júl 2018

@hettinka áno, lebo som mala štátnicovať tento rok, ale kvôli jednému predmetu to nevyšlo 🙂 tak štátnicujem až o rok :/

stanik_67
26. júl 2018

to nevadi, neboj sa o rok to vinde

pralinka99
27. júl 2018

@lenkamatkova ja som presne rovnako na tom bola tiež som mala vlani štátnicovať a idem teraz v auguste tak preto som šla robiť

lenkamatkova
autor
27. júl 2018

@stanik_67 dúfam 😅

@pralinka99 poznám viac ľudí čo majú takú smolu...ale tak pracovať budem tak či onak, s titulom alebo bez 😀